Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το OnePlus 12 στην Κίνα με βελτιώσεις στις κάμερες και όχι μόνο


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτό με την αηδιαστική και άχρηστη κυρτότητα της οθόνης ήταν ανάγκη να το κουβαλήσουν και σε αυτήν την γενιά; Αφού είναι 100% βέβαιο ότι στο επόμενο θα είναι φλατ, γιατί δεν την ξεφορτώθηκαν μια ώρα αρχύτερα; Κατά τ'άλλα όσοι δεν έχουν πιάσει OnePlus στα χέρια τους κακώς κρίνουν. Ζυγίστε την τεχνολογία με βάση το τι προσφέρει και σε τι τιμή. Το fanboyism πεθαίνει σαν μόδα και καλό είναι να προσαρμοστείτε

  • Like 5
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Nakis93 said:

Αυτό με την αηδιαστική και άχρηστη κυρτότητα της οθόνης ήταν ανάγκη να το κουβαλήσουν και σε αυτήν την γενιά; Αφού είναι 100% βέβαιο ότι στο επόμενο θα είναι φλατ, γιατί δεν την ξεφορτώθηκαν μια ώρα αρχύτερα; Κατά τ'άλλα όσοι δεν έχουν πιάσει OnePlus στα χέρια τους κακώς κρίνουν. Ζυγίστε την τεχνολογία με βάση το τι προσφέρει και σε τι τιμή. Το fanboyism πεθαίνει σαν μόδα και καλό είναι να προσαρμοστείτε

Δεν είναι fanboyism. Είναι το τι αρέσει στον καθένα ξεχωριστά και τι προτιμά ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του και τις προτεραιότητες του. Ωραία τα OnePlus μέχρι το OnePlus 7/7 Pro για αυτά που πρόσφεραν μέχρι τότε αλλά και στις τιμές που το έδιναν, αλλά αυτό το καράβι έχει σαλπάρει από τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Petroskasap said:

Εσεις που ειστε εξυπνοι και φραγκατοι τρεξτε να αγορασετε μηλα και σαμι με 1700 ευρω χα χα χα 

Τοχεις παρει καθόλου χαμπαρι οτι παίρνεις, Samsung fold 5 512 με 1070€ best price ,ενω το αντίστοιχο fold της oneplus παλι BestPrice  κανει 1900€ με αποτέλεσμα να μη το αγοράζει κανενας?  Σε thread για fold, ο αλλος περίμενε το oneplus fold για να τιμωρήσει τη σαμσουνγκ που δεν τον καλυψε η εγγύηση στο fold 4. Περίμενε, περίμενε και το fold της oneplus δεν ξεκολαγε απ τα 2000. Μάντεψε ποιο fold (ξανα)πηρε τελικά..

Η oneplus εχει καταντήσει πανάκριβη.  Η σαμσουνγκ ξεκινάει πανάκριβη και λιγους μηνες μετα είναι ποιο φτηνή απο την oneplus .

Είσαι εντελώς εκτος τόπου και χρόνου. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, boukefalas είπε

αν η τιμή είναι όντως κοντά σε αυτή που αναφέρεται 

Πότε οι τιμές Κίνας ήταν κοντά σε τιμές Ευρώπης για να είναι τώρα???

Μην το περιμένετε κάτω απο 900-1000ευρώ αν ισχύουν οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Petroskasap είπε

Κινηταρα εσπασε τα ρεκορ στα benchmark 

Εσεις που ειστε εξυπνοι και φραγκατοι τρεξτε να αγορασετε μηλα και σαμι με 1700 ευρω χα χα χα 

Ετσι ακριβώς συμφορουμίτη.

Αν φέρει ο Κωτσόβολος((όπως στο Oneplus11)την ακριβότερη έκδοση και έχει πάνω από 1000ευρώ, θα τρέξετε να την πάρετε εσείς οι μη φραγκάτοι, έτσι... τι όχι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, boukefalas είπε

ενώ το να πληρώνεις x2 για Apple η Samsung ειναι πιο φρόνιμο? και μιλάω και σαν χρήστης SAMSUNG. αν η τιμή είναι όντως κοντά σε αυτή που αναφέρεται θα είναι όντως μια πολύ καλή εναλλακτική για κάποιον που θέλει ένα πολύ καλό κινητό απο το πάνω ράφι και λογική τιμή (με βάση το trend Και όχι φυσκά την πραγματική αγοραστική δύναμη μιας και κινητό σε τέτοιες τιμές ειναι πολυτέλεια).

Δυστυχώς είναι ποιο φρόνιμο. Και εγώ υποστήριζα τα φθηνα κινητά αλλά επαναλαμβάνω ΔΥΣΤΥΧΩΣ πλέον δεν τα υποστηρίζω. Τι να το κάνω αν δεν έχει υποστήριξη το κινητό και λογισμικό με δυνατότητες. Τα σπαρτιάτικα τα βαρέθηκα. Θέλω δυνατότητες και υποστήριξη. 

Το τελευταίο μου ήταν ένα 9. Για κάνα 2 μήνες πήγενε τρένο όλα τέλεια. Ένα πρωί το έπιασαν τα δικά του και έκανε σαν δαιμονισμένο. Έψαχνα κάνα μήνα να βρώ τι πρόβλημα είχε. ΠΟυθενά δεν βρήκα τη λύση παρά μόνο το ότι όλοι μέσα στα ίδια τα φόρα της εταιρίας να βρίζουν και να καταριόνται με το ίδιο πρόβλημα. Και η oneplus άφαντη. Χμμμ... οπότε ναι.. θα πληρώσω διπλάσια και δεν θα πετάξω τα μισά. 

Λογικά έπεσα σε προβληματική σειρά. Το θέμα είναι να αναλάμβανε ευθύνη για το οποιοδήποτε πρόβλημα σοβαρό που παρουσιάσει μια συσκευή και όχι να είναι παντού απούσα. Οπότε και καλό να βγει αυτό η καλό να ήταν το 10 η το 11 δεν με ενδιαφέρει αφού δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά ούτε με oneplus Ούτε με xiaomi (αυτή τουλάχιστον στην αρχή είχε πολύ καλή υποστήριξη μέσα από το miuiandroid.com από ότι θυμάμαι) που πλέον κλειδώνει και αυτή τον bootloader και σε αφήνει στον άσο με τα προβλήματα του λογισμικού της. 

Όσο για το διπλάσια που είπα ποιο πάνω κρατάω μικρό καλάθι γιατί πολύ το φοβάμαι ότι οι τιμές του άρθρου είναι copypaste μετάφραση από clickbait σελίδες ... με snapdragon 8 gen 3 και 12 γίγα ραμ (θυμηθείτε το αυτό) κάτω από 1000 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ να έρθει... και τα μεγάλα με 24 και 1tb Που λέει θα είναι 1700+...για Ελλάδα και ευρώπη αναφέρομαι. Δηλαδή τι άλλαξε πολιτική η εταιρία και έριξε τις τιμές της έτσι ξαφνικά? Δεν το νομίζω. 

Samsung Λοιπόν προσωπικά ότι και να βγει όσο καλύτερο και να βγει από άλλες εταιρίες... που απλά το αποκλείω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xenkato είπε

Τώρα απο software οσοι τοχουν δοκιμασει ξερουν , τιμή ομως κανα χιλιαρικο θα παει.

Ισχύει αυτό όμως; Γιατί έχω ακούσει άσχημα πράγματα μετά την συγχώνευση με ColorOS

Πάντως, και στο χιλιάρικο να πάει πάλι μια χαρά είναι αν αναλογιστείς ότι μιλάμε για 100% ναυαρχίδα την ώρα που η αντίστοιχη ναυαρχίδα της Samsung βαράει 1400+. Αναμονή να δούμε και τις επιδόσεις στην κάμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Ισχύει αυτό όμως; Γιατί έχω ακούσει άσχημα πράγματα μετά την συγχώνευση με ColorOS

Πάντως, και στο χιλιάρικο να πάει πάλι μια χαρά είναι αν αναλογιστείς ότι μιλάμε για 100% ναυαρχίδα την ώρα που η αντίστοιχη ναυαρχίδα της Samsung βαράει 1400+. Αναμονή να δούμε και τις επιδόσεις στην κάμερα

Θα σου πω τη γνώμη μου επειδη ειχα το 8 pro που ξεκινησε απο oxygen 10..κλασικό oxygen σχεδον στοκ.. Και το κρατησα μεχρι τν μαιο με oxygen 13.1 που ειναι ολοιδιο με το τωρινο μου κινητο  oppo find x5 pro με color os 13.1....πολυ καλυτερα τωρα που σ δινει παραα πολλες επιλογες να κανεις ενα σωρο πράγματα σαν λογισμικό... Να το κάνεις κυριολεκτικα οπως θες και σου αρεσει εσενα... Και ταυτόχρονα χωρις να εχει τα χιλια bugs οπως το miui ουτε να μοιαζει βαρυ οπως το one ui... (Ειχα ναυαρχιδες και απο τις δυο αυτές εταιριες) Ωραιο ηταν το oxygen στο android 11..πιο πριν στο 10 δεν μ αρεσε καθολου... Και πλεον σαν.. Color/oxygen.. Ειναι διαφορετικο αλλα ειναι μια χαρα... Ολα αυτα προφανως.. Περι ορεξεως του καθενος!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ετει 2015, πιστευοντας πολυ δυνατα οτι θα χτυπησω το "κατεστημενο" των κινητων, αντε πες και λογω της νιοτης, ημουν υπερμαχος του OnePlus 1, σε επιπεδα που εφτανε τον fanboyσμο(!!). Περιμενα να ερθει η "Τριτη" (αν θυμαμαι καλα) για να μπω στο τοτε invite system της OnePlus και να μπορεσω να το παρω. Πειραματιστηκα αρκετα με Nightly και stable roms αρκετα. Παρολα τα προβληματα με τα τοτε battery drains και αδικαιολογητες υψηλες θερμοκρασιες του κινητου στα καλα καθουμενα. Αλλα τοτε δεν με πειραζε, ειχα και τον χρονο και την ορεξη να κανω τα "χακεριλικια" μου με την συσκευη και το κομματι μου στους φιλους και γνωστους.
Πλεον, λογω του οτι ολα τα κανουμε μεσω κινητου, π.χ. διαχειρηση οικονομικων συναλλαγων, προσβαση σε τραπεζες και αλλα "ευαισθητα" θεματα τετοιας φυσεως, συν του οτι πλεον οι ηλεκτρονικες απατες και εχουν ξεφυγει σε αλλο επιπεδο, Θελω να εχω και να αισθανομαι ασφαλης σε ενα πιο stable περιβαλλον (χωρις unlocked roms, οσοι καλοι προσελθετε στο κινητο μου). Αυτο το περιβαλλον μου προσφερει το iphone. Μπορει σε καποιους να μην αρεσει αυτη η αποψη αλλα οπως και να το κανουμε ο καθενας εχει την δικη του.
Τελος, οπως ειπε και το παιδι παραπανω καλα τα "φθηνα" κινητα, αλλα πλεον ειμαι σε ηλικια που θελω την ανεση μου, (εγω θα προσθεσω ΚΑΙ την ασφαλεια μου) οταν περναω σε ενα smartphone ολα μου τα στοιχεια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η oneplus   ΔΕΝ ειναι καθόλου φτηνή πλεον. Το ίδιο το άρθρο λεει οτι θαρθει αρχές 2024. Τοτε θα βγει και το s24 ultra. Με τα κόλπα της σαμσουνγκ (BestPrice ,προσφορές κλπ) αν δεν είναι εξαρχής φθηνότερο της σαμσουνγκ, σε κανα 2 μηνες θα είναι σίγουρα.  Σε φυσικό μαγαζί δεν ξέρω. 

Και το fold της oneplus (το περίμενα και εγώ) σε ακριβώς αντίστοιχο thread εδω, σε τιμές κινας φάνταζε σαμσουνγκ killer. Και βγηκε 2000 και πέφτει ελάχιστα. Σχεδόν 2πλασια τιμη απ το Samsung fold 5.

Γελανε όλοι, εχει γίνει ανέκδοτο πλεον, που λεω σε φίλους συνέχεια και νομίζουν οτι κανω πλακα ,αλλο ήθελα να παρω ,αλλά πηρα της σαμσουνγκ γιατι ηταν ΦΤΗΝΟ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...