Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το OnePlus 12 στην Κίνα με βελτιώσεις στις κάμερες και όχι μόνο


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 hours ago, Mixalisrou69 said:

Να δούμε σε τι τιμές θα έρθουν στην Ελλάδα..

Αν έρθουν κάτω από 1000€ νομίζω θα είναι το απόλυτο vfm!

Παλιά λέγαμε στα 500 μαξ vfm στην ανώτερη κατηγορία... Τώρα τα 1000...

1 hour ago, oldnew said:

Η oneplus   ΔΕΝ ειναι καθόλου φτηνή πλεον. Το ίδιο το άρθρο λεει οτι θαρθει αρχές 2024. Τοτε θα βγει και το s24 ultra. Με τα κόλπα της σαμσουνγκ (BestPrice ,προσφορές κλπ) αν δεν είναι εξαρχής φθηνότερο της σαμσουνγκ, σε κανα 2 μηνες θα είναι σίγουρα.  Σε φυσικό μαγαζί δεν ξέρω. 

Και το fold της oneplus (το περίμενα και εγώ) σε ακριβώς αντίστοιχο thread εδω, σε τιμές κινας φάνταζε σαμσουνγκ killer. Και βγηκε 2000 και πέφτει ελάχιστα. Σχεδόν 2πλασια τιμη απ το Samsung fold 5.

Γελανε όλοι, εχει γίνει ανέκδοτο πλεον, που λεω σε φίλους συνέχεια και νομίζουν οτι κανω πλακα ,αλλο ήθελα να παρω ,αλλά πηρα της σαμσουνγκ γιατι ηταν ΦΤΗΝΟ.

Κάτσε κανένα 1200άρι δεν κάνει το foldable oneplus? Που έχεις δει 600-700 της Samsung? Επίσης πρόσφατα είχε το oneplus 11 550. Είδες εσύ το 24 ultra σε αυτήν την τιμή?

5 hours ago, xenkato said:

Περίμενα κάτι διαφορετικό σε design.

Τώρα απο software οσοι τοχουν δοκιμασει ξερουν , τιμή ομως κανα χιλιαρικο θα παει.

Μέχρι το 11 βαριά 12. Αλλιώς μετά είναι ολίγον....

3 hours ago, Giorgos17589 said:

Θα σου πω τη γνώμη μου επειδη ειχα το 8 pro που ξεκινησε απο oxygen 10..κλασικό oxygen σχεδον στοκ.. Και το κρατησα μεχρι τν μαιο με oxygen 13.1 που ειναι ολοιδιο με το τωρινο μου κινητο  oppo find x5 pro με color os 13.1....πολυ καλυτερα τωρα που σ δινει παραα πολλες επιλογες να κανεις ενα σωρο πράγματα σαν λογισμικό... Να το κάνεις κυριολεκτικα οπως θες και σου αρεσει εσενα... Και ταυτόχρονα χωρις να εχει τα χιλια bugs οπως το miui ουτε να μοιαζει βαρυ οπως το one ui... (Ειχα ναυαρχιδες και απο τις δυο αυτές εταιριες) Ωραιο ηταν το oxygen στο android 11..πιο πριν στο 10 δεν μ αρεσε καθολου... Και πλεον σαν.. Color/oxygen.. Ειναι διαφορετικο αλλα ειναι μια χαρα... Ολα αυτα προφανως.. Περι ορεξεως του καθενος!! 

Η βλακεία είναι ότι δεν έχουν φτιάξει τίποτα αντίθετα το έχουν κάνει χειρότερο όπως λες.... Και security update από τον Αύγουστο.... (8 pro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, JimGer είπε

Επιτέλους base model 256. Την τύχη τους μέσα με το Ip65 αντί για ip68

Τι κάνεις που δε σε καλύπτει το 65 και θες το 8.

Θα κάνεις βουτιές στο χωριό όλο το καλοκαίρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν είναι τέλεια η oneplus και εννοείται χάλασε πολλούς η oppoποιηση που έγινε αλλά αν θες ναυαρχίδα σε νορμάλ (σε σχέση με την εποχή πάντα) είναι μονόδρομος. Η κυριαρχία της σαμσουνγκ δυστυχώς κατέστρεψε ένα από τα πλεονεκτήματα του android. Την δυνατότητα επιλογής από πολλές μάρκες. Πλέον είναι μόνο σαμσουνγκ. Επόμενη επιλογή είναι xiaomi που δεν την συνιστώ σε κανέναν. Άρα τι μένει; μόνο OnePlus. Εγώ είμαι ακόμα με το 8 pro, πολύ ευχαριστημένος. Μόνο η έκδοση σε 12 ήταν με bugs, η 13 είναι άψογη. Το color os έχει τα θετικά του, έχει και τα αρνητικά του. Αλλά κακό δεν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, JimGer said:

 

Κάτσε κανένα 1200άρι δεν κάνει το foldable oneplus? Που έχεις δει 600-700 της Samsung? Επίσης πρόσφατα είχε το oneplus 11 550. Είδες εσύ το 24 ultra σε αυτήν την τιμή?

Βαρα μονος σου στο BestPrice 

Samsung Fold 5 512 1070 € (και μη μου πεις οτι δεν υπάρχουν στα αλήθεια αυτες οι τιμές γιατί το αγόρασα απο εκει).

Oneplus open 1900 € Βρες το άρθρο εδω με τις τιμές κινας που ελεγε τοτε και ποσο σαμσουνγκ φολντ κιλλερ θα ηταν.

 

Και το s23ultra εχει 870 €. Δεν είναι συγκρίσιμο το oneplus 11 ,καθως δεν εχει πενακι. Αν δεν ειχε και το σαμσουνγκ θα ήταν ακομα φθηνότερο.  Αλλα οκ μπορει σε κάποιο κινητό να συμφερει και η oneplus. 

Που την είδατε για τόσο φθηνότερη απο τα παραπάνω?? Με βαση τα παραπάνω η ποιο συμφέρουσα αγορά αναμεσα στα 2 είναι το σαμσουνγκ. 

1 hour ago, for4 said:

Προφανώς δεν είναι τέλεια η oneplus και εννοείται χάλασε πολλούς η oppoποιηση που έγινε αλλά αν θες ναυαρχίδα σε νορμάλ (σε σχέση με την εποχή πάντα) είναι μονόδρομος. Η κυριαρχία της σαμσουνγκ δυστυχώς κατέστρεψε ένα από τα πλεονεκτήματα του android. Την δυνατότητα επιλογής από πολλές μάρκες. Πλέον είναι μόνο σαμσουνγκ. Επόμενη επιλογή είναι xiaomi που δεν την συνιστώ σε κανέναν. Άρα τι μένει; μόνο OnePlus. Εγώ είμαι ακόμα με το 8 pro, πολύ ευχαριστημένος. Μόνο η έκδοση σε 12 ήταν με bugs, η 13 είναι άψογη. Το color os έχει τα θετικά του, έχει και τα αρνητικά του. Αλλά κακό δεν είναι.

Η κυριαρχία της σαμσουνγκ οφείλεται στην πλεονεξια των υπολοίπων.  Οταν δεν εχεις το ιδιο brand name , δε γίνεται να προσπαθείς να πουλήσεις ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ή ελαφρώς φθηνότερα προσφέροντας λιγοτερα μαλιστα ,απ τη σαμσουνγκ. Οταν ηταν φτηνη μια χαρα πούλαγε. 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JimGer είπε

Παλιά λέγαμε στα 500 μαξ vfm στην ανώτερη κατηγορία... Τώρα τα 1000...

Κάτσε κανένα 1200άρι δεν κάνει το foldable oneplus? Που έχεις δει 600-700 της Samsung? Επίσης πρόσφατα είχε το oneplus 11 550. Είδες εσύ το 24 ultra σε αυτήν την τιμή?

Μέχρι το 11 βαριά 12. Αλλιώς μετά είναι ολίγον....

Η βλακεία είναι ότι δεν έχουν φτιάξει τίποτα αντίθετα το έχουν κάνει χειρότερο όπως λες.... Και security update από τον Αύγουστο.... (8 pro)

Στον αδερφο μου που εχω δωσει το 8 pro.. Δεν εχει κανενα απολυτως θεμα.. Του το εδωσα με καθαρη εγκατάσταση ομως και μετα reset μολις πηρε το 13.1...εγω σε oppo find x5 pro δεν εχω κανενα θεμα.. Που τα λογισμικα ειναι ιδια... Τωρα για το update.. Νταξει... Ανα τριμηνο λογικα θα παιρνει πλέον... Ετσι κανουν ολες οι εταιριες στην συχνότητα απο καποια χρονια κ μετα... Αρα μεσα στον δεκεμβρη πιστευω θα παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, boukefalas είπε

ενώ το να πληρώνεις x2 για Apple η Samsung ειναι πιο φρόνιμο? και μιλάω και σαν χρήστης SAMSUNG. αν η τιμή είναι όντως κοντά σε αυτή που αναφέρεται θα είναι όντως μια πολύ καλή εναλλακτική για κάποιον που θέλει ένα πολύ καλό κινητό απο το πάνω ράφι και λογική τιμή (με βάση το trend Και όχι φυσκά την πραγματική αγοραστική δύναμη μιας και κινητό σε τέτοιες τιμές ειναι πολυτέλεια).

ειχα κ xiomi 4 5 κινητα κ ολας , δοκιμασα op 9 pro , καλα πηγαινε , αλλα η μπαταρια επεφτε σχετικα γρηγορα, καποια κοληματα στο λογισμικο ,   ΑΛΛΑ οταν πητα το ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ s22 ultra 150 ευρο ποιο πανω απο οτι ειχα παρει το op 9 pro ,  εκει ειδα διαφορα ,  οτι κ να λετε οταν κρατας ενα sami στο χερι δεν συγκρινεις οθονες με ενα ιδιο κινεζικης εταιριας ,  τεσπα βαριεμαι κ ολας να αναλιο.  περιμενω να παρω xiaomi πλεον γτ βαριεμαι να κραταω τα ιδια κινητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, majnun said:

Τι κάνεις που δε σε καλύπτει το 65 και θες το 8.

Θα κάνεις βουτιές στο χωριό όλο το καλοκαίρι;

Ε αν κάνεις καμιά βουτιά κατά λάθος μαζί του, αν έχει βροχή και θες να το έχεις άφοβα εκτός τσέπης.... 

14 hours ago, oldnew said:

Βαρα μονος σου στο BestPrice 

Samsung Fold 5 512 1070 € (και μη μου πεις οτι δεν υπάρχουν στα αλήθεια αυτες οι τιμές γιατί το αγόρασα απο εκει).

Oneplus open 1900 € Βρες το άρθρο εδω με τις τιμές κινας που ελεγε τοτε και ποσο σαμσουνγκ φολντ κιλλερ θα ηταν.

 

Και το s23ultra εχει 870 €. Δεν είναι συγκρίσιμο το oneplus 11 ,καθως δεν εχει πενακι. Αν δεν ειχε και το σαμσουνγκ θα ήταν ακομα φθηνότερο.  Αλλα οκ μπορει σε κάποιο κινητό να συμφερει και η oneplus. 

Που την είδατε για τόσο φθηνότερη απο τα παραπάνω?? Με βαση τα παραπάνω η ποιο συμφέρουσα αγορά αναμεσα στα 2 είναι το σαμσουνγκ. 

Η κυριαρχία της σαμσουνγκ οφείλεται στην πλεονεξια των υπολοίπων.  Οταν δεν εχεις το ιδιο brand name , δε γίνεται να προσπαθείς να πουλήσεις ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ή ελαφρώς φθηνότερα προσφέροντας λιγοτερα μαλιστα ,απ τη σαμσουνγκ. Οταν ηταν φτηνη μια χαρα πούλαγε. 

Δεν προσπάθησα να πάρω ποτέ είναι η αλήθεια γιατί έχω αλλά κριτήρια. Δηλαδή τα fold τα βρίσκω ακριβά και σε oneplus κλοταζω/α λόγω rooting κλπ. Δυστυχώς για τα δικά μου θέλω μειώνονται οι επιλογές μου χρόνο με το χρόνο (Σκεφτόμουν το nothing από πλαίσιο αλλά δεν το πήρα). Anyway, ενδιαφέρον αυτό με τις τιμές samsung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, JimGer said:

Ε αν κάνεις καμιά βουτιά κατά λάθος μαζί του, αν έχει βροχή και θες να το έχεις άφοβα εκτός τσέπης.... 

Δεν προσπάθησα να πάρω ποτέ είναι η αλήθεια γιατί έχω αλλά κριτήρια. Δηλαδή τα fold τα βρίσκω ακριβά και σε oneplus κλοταζω/α λόγω rooting κλπ. Δυστυχώς για τα δικά μου θέλω μειώνονται οι επιλογές μου χρόνο με το χρόνο (Σκεφτόμουν το nothing από πλαίσιο αλλά δεν το πήρα). Anyway, ενδιαφέρον αυτό με τις τιμές samsung 

Το μονο θετικό που διαβάζω για τα oneplus ειναι αυτό που γράφεις οτι εχουν καλύτερη υποστήριξη για modding, custom rom κλπ σε σχεση με σαμσουνγκ,  αλλα δεν εχω πάρει ποτε για να δω κατα ποσο ισχύει στα αλήθεια.  Ροοτ μια χαρα κάνεις και στα σαμσουνγκ, αλλα οτιδήποτε αλλο εχει πεσει δραματικά η υποστήριξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/12/2023 at 12:13, Petroskasap said:

Κινηταρα εσπασε τα ρεκορ στα benchmark 

Εσεις που ειστε εξυπνοι και φραγκατοι τρεξτε να αγορασετε μηλα και σαμι με 1700 ευρω χα χα χα 

Αδιαφορώ να παρει καποιος κινητο με Ultra Specs οταν το OS του ειναι ελατωματικό και buggy η αλλιως να μπαινουν Ultra specs γιατι το λειτουργικο ειναι βαρύ,

Προτιμω να δωσω 1000€ για το Απλο μοντελο του μηλου με ελαφρυ λειτουργικο και ultra specs πλεον,μεχρι και game console καταφερε και εγινε, meanwhile πλεον ολες οι ναυαρχιδες στη τιμη του μηλου ειναι πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spykapo21 είπε

Αδιαφορώ να παρει καποιος κινητο με Ultra Specs οταν το OS του ειναι ελατωματικό και buggy η αλλιως να μπαινουν Ultra specs γιατι το λειτουργικο ειναι βαρύ,

Προτιμω να δωσω 1000€ για το Απλο μοντελο του μηλου με ελαφρυ λειτουργικο και ultra specs πλεον,μεχρι και game console καταφερε και εγινε, meanwhile πλεον ολες οι ναυαρχιδες στη τιμη του μηλου ειναι πλεον.

xχαχχαχαααα.. αλλος ενας που δεν το εχει πιασει ποτε και μιλαει για ελατωματικο ΟΣ..ελεος. Θα τρελαθουμε.. ΘΑ ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.. επειδη μπορει καποιος να του ειπε μια μπουρδα ...χχαααα ΠΟιο ειναι αδερφε το ελλατωματικο ΟΣ.. Πες μου σε παρακαλω.. 

Μπαλα παει.. Σπερνει θεριζει.. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, ALXIOA said:

xχαχχαχαααα.. αλλος ενας που δεν το εχει πιασει ποτε και μιλαει για ελατωματικο ΟΣ..ελεος. Θα τρελαθουμε.. ΘΑ ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.. επειδη μπορει καποιος να του ειπε μια μπουρδα ...χχαααα ΠΟιο ειναι αδερφε το ελλατωματικο ΟΣ.. Πες μου σε παρακαλω.. 

Μπαλα παει.. Σπερνει θεριζει.. 

To Oxygen ειναι full buggy οντας χρήστης one plus 10T, αθλια πλαστικουρα με μετρια μπαταρια, μην το παιρνεις προσωπικά, εχω μια διαφορετική αποψη οντας και στα δυο στρατοπαιδα, μαθε να μην αποδεχεσαι μια αποψη χωρις ειρωνια και χαρακτηρισμους, τιποτα δεν ξερεις και δεν με ξερεις, Μου λες οτι πεταω σαν χρηστης τα λεφτα μου και το κινητο που λες εχει 100€ κατω.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, oldnew said:

Το μονο θετικό που διαβάζω για τα oneplus ειναι αυτό που γράφεις οτι εχουν καλύτερη υποστήριξη για modding, custom rom κλπ σε σχεση με σαμσουνγκ,  αλλα δεν εχω πάρει ποτε για να δω κατα ποσο ισχύει στα αλήθεια.  Ροοτ μια χαρα κάνεις και στα σαμσουνγκ, αλλα οτιδήποτε αλλο εχει πεσει δραματικά η υποστήριξη. 

Το θέμα είναι ότι χάνεις εγγύηση με samsung και έχουν ένα permanent fuse AFAIK. Κατά τα άλλα θα ήθελα καλύτερη κάμερα στο oneplus και φθηνότερη τιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2023 στις 2:26 ΜΜ, Fulgore είπε

Ετσι ακριβώς συμφορουμίτη.

Αν φέρει ο Κωτσόβολος((όπως στο Oneplus11)την ακριβότερη έκδοση και έχει πάνω από 1000ευρώ, θα τρέξετε να την πάρετε εσείς οι μη φραγκάτοι, έτσι... τι όχι???

Καλά ρε φίλε σε όλα τα reviews για OP κράζεις τα κινητά, τι κινητό έχεις αν επιτρέπεται;

Στις 7/12/2023 στις 5:22 ΜΜ, spykapo21 είπε

To Oxygen ειναι full buggy οντας χρήστης one plus 10T, αθλια πλαστικουρα με μετρια μπαταρια, μην το παιρνεις προσωπικά, εχω μια διαφορετική αποψη οντας και στα δυο στρατοπαιδα, μαθε να μην αποδεχεσαι μια αποψη χωρις ειρωνια και χαρακτηρισμους, τιποτα δεν ξερεις και δεν με ξερεις, Μου λες οτι πεταω σαν χρηστης τα λεφτα μου και το κινητο που λες εχει 100€ κατω.

Το 10τ μπορείς να το βρεις 420ευρω καινούργιο, σε αυτά τα λεφτά τι θελεις να κοντραρει ναυαρχίδες ; Εχω το 8pro 2 χρόνια, τρέχει σαν σκυλί ακόμα δεν μασάει πουθενά και δεν έχω εντοπίσει bugs, πες μας τα bugs να έχουμε μια εικόνα ..

15 λεπτά πριν, Dimakos7 είπε

Καλά ρε φίλε σε όλα τα reviews για OP κράζεις τα κινητά, τι κινητό έχεις αν επιτρέπεται;

Το 10τ μπορείς να το βρεις 420ευρω καινούργιο, σε αυτά τα λεφτά τι θελεις να κοντραρει ναυαρχίδες ; Εχω το 8pro 2 χρόνια, τρέχει σαν σκυλί ακόμα δεν μασάει πουθενά και δεν έχω εντοπίσει bugs, πες μας τα bugs να έχουμε μια εικόνα ..

 

Επεξ/σία από Dimakos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Dimakos7 είπε

Καλά ρε φίλε σε όλα τα reviews για OP κράζεις τα κινητά, τι κινητό έχεις αν επιτρέπεται;

Μπορείς να μου κάνεις παράθεση τα σχόλια μου από τα reviews για Oneplus κινητά στο insomnia που τα κράζω???

Με μια γρήγορη ματιά στο insomnia, 1 review βλέπω να έχει ανεβάσει το 2023 για Oneplus, για το ακριβότερο Oneplus Open, στο οποίο δεν έχω καν σχολιάσει....

Ακόμα και το παραπάνω να προσπεράσουμε, απάντηση σε αυτό που έγραψα, δεν είδα να δίνεις ούτε εσύ, ούτε οι άλλοι οι θερμοί υποστηρικτές της εταιρείας στην πρώτη σελίδα.

Στις 6/12/2023 στις 7:39 ΜΜ, JimGer είπε

Κάτσε κανένα 1200άρι δεν κάνει το foldable oneplus?

image.png.5ef64932a4c0827c5f776ce346934584.png

42 λεπτά πριν, Dimakos7 είπε

Το 10τ μπορείς να το βρεις 420ευρω καινούργιο, σε αυτά τα λεφτά τι θελεις να κοντραρει ναυαρχίδες ; Εχω το 8pro 2 χρόνια, τρέχει σαν σκυλί ακόμα δεν μασάει πουθενά

Υπόψη, το 8pro που έχεις συμφορουμίτη και αδιάβροχο είναι(IP68)και ασύρματη φόρτιση υποστηρίζει.

Το Oneplus 11 των 900ευρώ(256gb έκδοση Κωτσόβολος),ούτε ασύρματη φόρτιση υποστηρίζει, ούτε την αδιαβροχοποίηση του 8pro έχει.

Μέχρι και σε μέγιστη φωτεινότητα, είναι χειρότερο το 11 από το 8pro....

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...