Προς το περιεχόμενο

Αγορά gaming laptop


dieccast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους , γιορτές έρχονται και λέω να κάνω ενα δώρο στον εαυτό μου 😃. Ψάχνω να πάρω λάπτοπ με δόσεις μάλλον από τις γνωστές αλυσίδες . Μέχρι 1000 ευρώ . 

 

Έχετε να προτείνεται κάτι συγκεκριμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα PC για παιχνίδια εξακολουθεί – προσωπική μου άποψη - να είναι η καλύτερη δυνατή λύση για να παίζει κάποιος παιχνίδια σε έναν υπολογιστή. Θα έχει μεγαλύτερη επιφάνεια εργασίας, θα μπορεί να αλλάξει οτιδήποτε και αν το δημιουργήσει μόνος του μπορεί να μειώσει και το κόστος.

Συνοπτικά με παράγοντες τη φορητότητα, τη δυνατότητα αναβάθμισης, τις επιδόσεις και με παραπλήσιο κόστος, θα έλεγα ότι το PC κερδίζει στα σημεία, εκτός βέβαια από την φορητότητα (αυτονόητο).

Τώρα εάν το laptop προορίζεται για πολλαπλές χρήσεις και όχι μόνο για gaming το πράγμα αλλάζει, αλλά σε κάθε περίπτωση, ο παράγοντας αναβάθμιση είναι σημαντικός παράγοντας και εάν αρχικά δε φαίνεται με την πάροδο του χρόνου αυτό συνήθως αλλάζει και γεννιούνται πρόσθετες ανάγκες οι οποίες δεν μπορούν να ικανοποιηθούν.

Θεώρησα σκόπιμο να το αναφέρω και όπως ανέφερα είναι προσωπική μου άποψη.

Τώρα εάν θέλεις κάποιες προτάσεις για τα 1000 ευρώ οι επιλογές είναι περιορισμένες.

  • Μοντέλα του 2022 (Skroutz), Με Windows 11, FHD (1920x1080), με SSD (λογικό και απαραίτητο σήμερα) και Nvidia για κάρτα γραφικών, μπορείς να παίξεις με Intel Core i5, AMD Ryzen 7 ή AMD Ryzen 5 για επεξεργαστή και ως κάρτα γραφικών την RTX 3050.
  • Μοντέλα του 2023 (Skroutz). Έχεις μια επιλογή το Dell G15 5530 15.6" FHD 120Hz (i5-13450HX/16GB/512GB SSD/GeForce RTX 3050/W11 Home) Dark Shadow Gray (US Keyboard)

Για οτιδήποτε άλλο, δηλαδή κάτι με μεγαλύτερη ανάλυση, επεξεργαστή ή καλύτερη κάρτα γραφικών, το ποσό ανεβαίνει και πρέπει να σκέφτεσαι από 1300 ευρώ και πάνω για κάποιες λύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γνωρίζω ότι ο σταθερός είναι πολυ

καλυτερη περίπτωση αλλά πρέπει να πάω σε λαπτοπ λόγο της φορητότητας . 
 

περιοριζουν πολύ οι επιλογές αμαψάξω λαπτοπ το οποίο μπορεί να δεχτεί αναβάθμιση ; 
 

 

Επεξ/σία από dieccast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.e-shop.gr/laptop-msi-gf63-12uc-1045xpl-156-fhd-144hz-intel-core-i5-12450h-8gb-512gb-rtx3050-no-os-p-PER.918519

Αυτό είχα πάρει εγώ.Πολύ καλό.Παίζω Diablo IV σε high settings και το έχω δοκιμάσει σε Apex, Warzone, World of Warcraft,Final Fantasy XIV,Warframe και Counter Strike με high και medium γραφικά χωρίς προβλήματα.Το να περάσω τα windows με δυσκόλεψε(τα είχα περάσει σε άλλο laptop χωρίς πρόβλημα)για αυτό τσέκαρε για κάποιο που να τα έχει εγκατεστημένα.Εγώ το πήρα χωρίς windows λόγω περιορισμένου budget που είχα να διαθέσω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2023 στις 1:52 ΜΜ, dieccast είπε

Το γνωρίζω ότι ο σταθερός είναι πολυ

καλυτερη περίπτωση αλλά πρέπει να πάω σε λαπτοπ λόγο της φορητότητας . 
 

περιοριζουν πολύ οι επιλογές αμαψάξω λαπτοπ το οποίο μπορεί να δεχτεί αναβάθμιση ; 
 

 

https://www.foxstore.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=171305  αν δεν αγορασες παρε αυτο.Το καταστημα ειναι πιστοποιημενο καταρχας και εχει παρει και γνωστος μου σταθερο απο εκει.Στα λεω αυτα επειδη ειπες απο αλυσιδες δεν ειναι μουφα μαγαζι αυτο εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...