Προς το περιεχόμενο

Access point με γονικό έλεγχο εξειδικευμένο


stefanidisg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει access point με γονικό έλεγχο που να απομονώνει συγκεκριμένη συσκευή που θα συνδεθεί πάνω του και να κλείνει συγκεκριμένες ώρες που θα του δώσω εγώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/12/2023 at 09:08, stefanidisg said:

Υπάρχει access point με γονικό έλεγχο που να απομονώνει συγκεκριμένη συσκευή που θα συνδεθεί πάνω του και να κλείνει συγκεκριμένες ώρες που θα του δώσω εγώ; 

εχω δει τα Fritz!box να το κανουν αυτο.ειναι Modem router αλλα εχει και access points.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, poulinos είπε

εχω δει τα Fritz!box να το κανουν αυτο.ειναι Modem router αλλα εχει και access points.

Όλα τα router πιστευω έχουν αυτές τις ρυθμίσεις στον γονικό έλεγχο , αλλά όταν τα σεταρεις σαν access point δεν έχουν αυτές τις ρυθμίσεις , τα tplink και Asus router έχουν σίγουρα αλλά αν τα γυρνάς σε access  δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, stefanidisg said:

Όλα τα router πιστευω έχουν αυτές τις ρυθμίσεις στον γονικό έλεγχο , αλλά όταν τα σεταρεις σαν access point δεν έχουν αυτές τις ρυθμίσεις , τα tplink και Asus router έχουν σίγουρα αλλά αν τα γυρνάς σε access  δεν έχουν.

σιγουρα 100 τοις 100 αν εχεις fritz!box μπορεις οταν συνδεσεις το access point νακανεις clone ολες τις ρυθμισεις σε ολα τα access points,repeaters κτλ αυτοματα. οτι δηλαδη εχεις ορισει στο fritz!box να περασει σε ολο το δικτυο Mesh.  δεν εχω ευκαιρο καποιο access point της avm τωρα για να δω αν δεν κανεις clone τις ρυθμισεις αν σου δινει /και τι επιλογες σου δινει. οπως δεν εχω δοκιμασει σε fritz!box να μην ενωσω to access point με clone ωστε να μην παρει τις ρυθμισεις του FRITZ!Box για να δω αν τα Rules θα ισχυουν ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εναλλακτικά, αν το κατέχεις, μπορείς να βάλεις ένα pi hole και να κάνεις ότι τραβάει η ψυχή σου. Να κόβεις όλο το ίντερνετ ή συγκεκριμένες προσβάσεις, όποτε θέλεις, για όσο θέλεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/12/2023 at 21:59, stefanidisg said:

Όλα τα router πιστευω έχουν αυτές τις ρυθμίσεις στον γονικό έλεγχο , αλλά όταν τα σεταρεις σαν access point δεν έχουν αυτές τις ρυθμίσεις , τα tplink και Asus router έχουν σίγουρα αλλά αν τα γυρνάς σε access  δεν έχουν.

Παλι θα μπορουσες να βαλεις Parental control στο Router και να μην αφηνει πχ την ταδε mac address να συνδεθει την ταδε ωρα.παροτο παιρνουν απο access point παλι μπορεις να δεις κανονικα Mac address κτλ για να τις κοψεις για παραδειγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπει με data απο το κινητο του μετα θελει εφαρμογη στο κινητο που οριζεις τι θα βλεπει και τι οχι. κατι εχει η google αλλα δεν το εχω ψαξει παραπανω.

On 09/01/2024 at 14:01, poihths said:

αν θες να κανεις γονικό έλεγχο σε κινητο παιδιού, μπορείς μέσω του wifi αλλά αν βάλει data/5g πως μπορείς να το ελένξεις;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/01/2024 at 14:21, poihths said:

το ερώτημα είναι τι κάνεις αν γυρνάει στο 4g/5g. Πως μπορείς να το ελέγχεις από κει και πέρα;

 

Google family link. Ή έχεις πρόγραμμα χωρίς δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...