Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση WEBos σε τηλεόραση LG Nanocell....


passenger57

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα...δεν ξέρω αν έγινε σε εσάς η τελευταία αναβάθμιση του WEBOS στην τηλεόραση 49' LG NANOCELL που έχω και επιεικώς είναι απαράδεκτη.
Δεν ξέρω πως το βλέπετε αλλά περιμένω τις σκέψεις σας....ένα από τα κακά της νέας  μορφής είναι πώς όταν βλέπεις επίγεια τηλεόραση και επιθυμείς να πλοηγηθείς
σε άλλες επιλογές ενώ παλιά το αναδυόμενο παράθυρο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΕΙ την θέαση της τηλεόρασης, σου έδειχνε τις επιλογές. Τώρα για να πάς κάπου αλλού
σε βγάζει στην αρχική οθόνη του webOS και διακόπτει την μετάδοση του καναλιού....εκτός αν βλέπω εγώ κάτι λάθος. Περιμένω τι γνώμη σας και αν υπάρχει περίπτωση να κάνω
επιστροφή σε προηγούμενη εκδοση λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψαξεις τα μενου, μπορεις να απενεργοποιησεις τον νεο τροπο που τα δειχνει κ να γυρισει στον παλιο. δυστυχως δεν εχω πλεον την τηλεοραση και δεν θυμαμαι απ εξω πώς το ειχα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στις 7/12/2023 στις 10:16 ΠΜ, passenger57 είπε

Καλημέρα...δεν ξέρω αν έγινε σε εσάς η τελευταία αναβάθμιση του WEBOS στην τηλεόραση 49' LG NANOCELL που έχω και επιεικώς είναι απαράδεκτη.
Δεν ξέρω πως το βλέπετε αλλά περιμένω τις σκέψεις σας....ένα από τα κακά της νέας  μορφής είναι πώς όταν βλέπεις επίγεια τηλεόραση και επιθυμείς να πλοηγηθείς
σε άλλες επιλογές ενώ παλιά το αναδυόμενο παράθυρο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΕΙ την θέαση της τηλεόρασης, σου έδειχνε τις επιλογές. Τώρα για να πάς κάπου αλλού
σε βγάζει στην αρχική οθόνη του webOS και διακόπτει την μετάδοση του καναλιού....εκτός αν βλέπω εγώ κάτι λάθος. Περιμένω τι γνώμη σας και αν υπάρχει περίπτωση να κάνω
επιστροφή σε προηγούμενη εκδοση λογισμικού.

Το αλλάζεις από τις ρυθμίσεις και επιστρέφεις στο παλιό αν δεν σου αρέσει (και εγώ το παλιό κράτησα).

Settings -> General -> Home Settings -> Home Style

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...