Προς το περιεχόμενο

Χαμενη προσβαση σε λογαριασμο PSN απο Αυστρια


StamTheMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα αυπνα αλανια.
Φιλος που εμενε στην Αυστρια,εχει επιστρεψει Ελλαδα και δεν εχει πλεον το αυστριακο του τηλεφωνο.
Εχει δηλωσει και το ελληνικο,αλλα το verification παει στο αυστριακο νουμερο.
Η "εξυπηρετηση" εδω δηλωσε ανημπορη οταν μιλησαν,τωρα που καλω εγω κλεινει η γραμμη.
Ψαχνω να βρω  αυστριακο αριθμο support αλλα δε βρισκω,οπως δε βρισκω ουτε το mail.

Καποιος που να εχει αντιμετωπισει το ιδιο;
Δε θελω να μου πειτε οτι το google ειναι φιλος μου,ή να μου παραθεσετε το πρωτο λινκ,οποιος εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα ξερει τι γολγοθας ειναι να βγαλεις ακρη με τη sony,ακομα και στο reset password,τις μισες φορες δεν ερχεται ποτε mail ή sms.

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Να δοκιμάσει να μπει με κάνα vpn στο αυστριακό site μπας και στείλει το sms? Το νούμερο έχει δυνατότητα να λάβει sms εκτός χώρας? 

Δεν υπαρχει το νουμερο πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

!

2111988791

Σε αυτό το τηλ είχα πάρει κάποτε για να ρωτήσω κάτι για τις sony wallet cards. 

Anyway, δες μήπως γίνεται reset το 2fa μπας και αφαιρεθούν και τα 2 νούμερα. Σίγουρα να έχει κάποιο τρόπο ταυτοποίησης, ή κάρτα που είχε συνδέσει παλιότερα κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Anyway, δες μήπως γίνεται reset το 2fa μπας και αφαιρεθούν και τα 2 νούμερα. Σίγουρα να έχει κάποιο τρόπο ταυτοποίησης, ή κάρτα που είχε συνδέσει παλιότερα κτλ. 

Δεν μπορω να μπω στο λογαριασμο.

Μου ζηταει verification μεσω του κινητου.
Το θεμα ειναι οτι δεν το αναλαμβανουν απο Ελλαδα,απο οτι μου ειπε το παιδι που ειχε μιλησει πιο παλια,πρεπει να μιλησουμε με Αυστρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Δεν μπορω να μπω στο λογαριασμο.

Ε λογικό, αφού έχει 2fa ενεργό. 

9 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Το θεμα ειναι οτι δεν το αναλαμβανουν απο Ελλαδα,απο οτι μου ειπε το παιδι που ειχε μιλησει πιο παλια,πρεπει να μιλησουμε με Αυστρια.

Θα έκανα μια 2η προσπάθεια επικοινωνίας. 

Θα δω άμα είναι μετά από το σπίτι με vpn, γιατι από το κινητό κάνει συνεχώς ανακατεύθυνση στις ελληνικές σελίδες. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα έκανα μια 2η προσπάθεια επικοινωνίας. 

 

Θα παρω στο τηλ που μου εδωσες,δεν ξερω τι μπορει να εγινε απο οσα ειπε ο φιλος,οποτε ξεκιναμε απο το μηδεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/12/2023 στις 2:43 ΜΜ, StamTheMan είπε

Θα παρω στο τηλ που μου εδωσες,δεν ξερω τι μπορει να εγινε απο οσα ειπε ο φιλος,οποτε ξεκιναμε απο το μηδεν.

Το ειχα ξεχασει τελειως. Λοιπον, απο το αυστριακο site βλεπω αυτα τα 2 σοσιαλ accounts 

https://www.facebook.com/PlayStation.DE

https://www.instagram.com/playstationde/

Για τηλ, βρισκω αυτο το +43. Φανταζομαι οτι μπορει να μιλησει γερμανικα? Αν οχι, ισως προσπαθεια μεσω email πρωτα

image.png.0e5b307ce6a35ffdfcf47dbc94cf8f03.png

Φανταζομαι δεν εχει τα Backup codes, αλλιως θα το ειχε αφαιρεσει ηδη

https://www.reddit.com/r/PlayStationPlus/comments/qkd9hp/lost_access_to_my_phone_with_twostep_verification/

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω μια σαχλαμάρα, πριν σχεδον 3 χρόνια το κανα.

Το τηλ που σου δωσε ο φιλος @SabotazNic

 Εμενα οταν τους είπα οτι δεν έρχονται τα σμσ ποτε οποτε δε μπορω να κανω verification απλα αφαιρεσαν 2fa να ξαναλογκαρω και να ξαναπερασω τον αριθμό μου που ηταν ο ίδιος. Ειχε φαει σκαλωμα μαλλον το σύστημα τους. Για την ιστορία εφτιαξε αλλα εδω κραταμε οτι το αφαίρεσαν! Αρα τροπο εχουν οποτε πρεπει να φανεις πειστικός 

Φεβ 2021!

 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, sndev είπε

Να πω μια σαχλαμάρα, πριν σχεδον 3 χρόνια το κανα.

Το τηλ που σου δωσε ο φιλος @SabotazNic

 Εμενα οταν τους είπα οτι δεν έρχονται τα σμσ ποτε οποτε δε μπορω να κανω verification απλα αφαιρεσαν 2fa να ξαναλογκαρω και να ξαναπερασω τον αριθμό μου που ηταν ο ίδιος. Ειχε φαει σκαλωμα μαλλον το σύστημα τους. Για την ιστορία εφτιαξε αλλα εδω κραταμε οτι το αφαίρεσαν! Αρα τροπο εχουν οποτε πρεπει να φανεις πειστικός 

Φεβ 2021!

 

 

Και πως εκανες την ταυτοποιηση? Σου ζητησαν να πεις και το τηλ που ειναι συνδεδεμενο? Ισως μπορεσει να το κανει ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

Να πω μια σαχλαμάρα, πριν σχεδον 3 χρόνια το κανα.

Το τηλ που σου δωσε ο φιλος @SabotazNic

 Εμενα οταν τους είπα οτι δεν έρχονται τα σμσ ποτε οποτε δε μπορω να κανω verification απλα αφαιρεσαν 2fa να ξαναλογκαρω και να ξαναπερασω τον αριθμό μου που ηταν ο ίδιος. Ειχε φαει σκαλωμα μαλλον το σύστημα τους. Για την ιστορία εφτιαξε αλλα εδω κραταμε οτι το αφαίρεσαν! Αρα τροπο εχουν οποτε πρεπει να φανεις πειστικός 

Φεβ 2021!

 

 

 

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Και πως εκανες την ταυτοποιηση? Σου ζητησαν να πεις και το τηλ που ειναι συνδεδεμενο? Ισως μπορεσει να το κανει ετσι

Δεν ακουγεται η χειροτερη ιδεα,αλλα  ισως ειναι και σε ποιον θα πεσω.

Τα sms δεν ειναι σπανιο να μην ερχονται,οι μισοι φιλοι που ξεχνανε τον κωδικο τους εχουν το ιδιο προβλημα,δεν ερχονται τα sms.

Θα το δοκιμασω αυριο,ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, SabotazNic said:

Και πως εκανες την ταυτοποιηση? Σου ζητησαν να πεις και το τηλ που ειναι συνδεδεμενο? Ισως μπορεσει να το κανει ετσι

Ουτε που θυμάμαι 

Βασικα εχω την εντυπωση οτι δε ζητησανε τπτ ουσιαστικό ηταν μια εξυπηρετική κυρια στην αλλη γραμμή 

Ημουν χείμαρρος όμως συμβαίνει αυτο κ αυτο λέγομαι ετσι κ γεννήθηκα τότε. Εχω αυτο το θέμα κ εχω κλειδωθει στην ουσία ,τι κάνουμε; 

Τι αλλη ταυτοποίηση να ζητούσε απο την αλλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...