Προς το περιεχόμενο

Αγορά iPhone


gab76
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από stormrain,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα! Θα ήθελα μια γνώμη για τα καταστήματα Γερμανός και Κωτσοβολο για αγορά iPhone. βασικά με ενδιαφέρει το μετα να ξέρω τι γίνεται αν τυχόν υπάρχει πρόβλημα μέσα στην εγγύηση γιατί τουλάχιστον παλιά είχα ακούσει αρκετές φορές ότι ήταν από τα χειρότερα σέρβις και βγάζανε τις συσκευές εκτός εγγύηση (Φταίξιμο πελάτη) για να μην τα επισκευάζουν δωρεάν στα πλαίσια της εγγύησης.

Επεξ/σία από gab76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Αγορά iPhone
  • Moderators
  • Λύση

Μα αν υπαρξει προβλημα δεν θα το πας στο καταστημα που το αγορασες αλλα εδω

https://getsupport.apple.com/repair-locations?locale=en_GR

Τωρα αν αναφερεσαι σε doa, εχω πολυ καλη εμπειρια με τον Κωτσο, αλλα δυστυχως οχι καλη εμπειρια με τον Γερμανο σε θεμα χρονου διεκπεραιωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά αναφέρομαι όμως πιο πολύ που ξέχασα να το επισημάνω είναι στο δεύτερο χρόνο της εγγύησης γιατί απότι ξέρω το πρώτο το παρέχει η Apple και το δεύτερο χρόνο το κατάστημα και εκεί είναι το πρόβλημα απότι έχω ακούσει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gab76 είπε

γενικά αναφέρομαι όμως πιο πολύ που ξέχασα να το επισημάνω είναι στο δεύτερο χρόνο της εγγύησης γιατί απότι ξέρω το πρώτο το παρέχει η Apple και το δεύτερο χρόνο το κατάστημα και εκεί είναι το πρόβλημα απότι έχω ακούσει.  

Εαν η αγορά γίνει από μεγάλη αλυσίδα, δεν έχεις θέμα με τα εδώ επίσημα service αν το πάς ο ίδιος λόγω προμηθευτή.

Γιαυτό και οι μεγάλες αλυσίδες αναφέρουν ξεκάθαρα και τον 2ρο χρόνο εγγύησης στο site τους.

Σε σκρουτζομάγαζα που φέρνουν κινητά απέξω, υπάρχει το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...