Προς το περιεχόμενο

Brothers - A Tale of Two Sons Remake


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσημη ιστοσελίδα

Ιστοσελίδα στο Steam

Ιστοσελίδα του πρωτότυπου τίτλου

Από την 505 games.

Το remake του ταξιδιού των δύο αδερφιών, στο οποίο ουσιαστικά εξαναγκάζονται, προκειμένου να αναζητήσουν κάποια θεραπεία για τον βαριά άρρωστο πατέρα τους. Ή αλλιώς οταν το gaming συναντά την τέχνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
11 ώρες πριν, Armoral είπε

Στα 15,99 στο Steam ως προσφορά γνωριμίας.

 

Ή -36% αν έχει κανείς το αρχικό παιχνίδι και αγοράσει το "bundle",  που ουσιαστικά αγοράζει μόνο το remake κ του αφαιρεί τη διαφορά του vanilla. 

Και βγαίνει πιο φτηνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ή -36% αν έχει κανείς το αρχικό παιχνίδι και αγοράσει το "bundle",  που ουσιαστικά αγοράζει μόνο το remake κ του αφαιρεί τη διαφορά του vanilla. 

Και βγαίνει πιο φτηνά.

Έτσι είναι καλή τιμή όντως. Ωστόσο, έχει αρκετά χαμηλές κριτικές στο Steam. Και όλοι κάνουν λόγο για ανουσιο Remake. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα local coop παιχνίδια είναι τόσα λίγα, που πραγματικά χαίρομαι για έναν ακόμα τίτλο. 

Δεν έχω δει gameplay αλλα λογικά θα είναι επιτρεπτό για ανήλικο παιδί 👹👹👹

Πάντως, το it takes 2 ακόμα το επισκεπτόμαστε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, seithan είπε

Τα local coop παιχνίδια είναι τόσα λίγα, που πραγματικά χαίρομαι για έναν ακόμα τίτλο. 

Δεν έχω δει gameplay αλλα λογικά θα είναι επιτρεπτό για ανήλικο παιδί 👹👹👹

Πάντως, το it takes 2 ακόμα το επισκεπτόμαστε! 

Θα στεναχωρηθεί πάντως να ξέρεις.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Brothers - A Tale of Two Sons Remake
Στις 1/3/2024 στις 6:40 ΜΜ, seithan είπε

Δεν έχω δει gameplay αλλα λογικά θα είναι επιτρεπτό για ανήλικο παιδί 👹👹👹

Όντως είναι κάπως στενάχωρο καθώς η ιστόρια έχει να κάνει με τη διαχείριση της απώλειας. Βέβαια δεν είναι κακό αυτό αφού μέσα στην πραγματικότητα είναι όλα, όμως εξαρτάται και τι ηλικία έχει το παιδί και πως θες να το διαχειριστείς.

Όταν είχε πρωτοβγει είχαμε ξενερώσει με τη φίλη μου όταν διαπιστώσαμε ότι δεν έχει co-op, μου φαινόταν αδιανόητο γιατί είχα την εντύπωση ότι έχει δημιουργηθεί με αυτό σαν κύριο χαρακτηριστικό του gameplay. Θυμάμαι να βρίσκω ένα προγραμματάκι (νομίζω JoyToKey λεγόταν) που σου έδινε τη δυνατότητα να μοιράσεις το χειρισμό σε δύο controllers και έτσι το "αναγκάσαμε" να γίνει co-op, fun times!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, xlinger said:

Όντως είναι κάπως στενάχωρο καθώς η ιστόρια έχει να κάνει με τη διαχείριση της απώλειας. Βέβαια δεν είναι κακό αυτό αφού μέσα στην πραγματικότητα είναι όλα, όμως εξαρτάται και τι ηλικία έχει το παιδί και πως θες να το διαχειριστείς.

Όταν είχε πρωτοβγει είχαμε ξενερώσει με τη φίλη μου όταν διαπιστώσαμε ότι δεν έχει co-op, μου φαινόταν αδιανόητο γιατί είχα την εντύπωση ότι έχει δημιουργηθεί με αυτό σαν κύριο χαρακτηριστικό του gameplay. Θυμάμαι να βρίσκω ένα προγραμματάκι (νομίζω JoyToKey λεγόταν) που σου έδινε τη δυνατότητα να μοιράσεις το χειρισμό σε δύο controllers και έτσι το "αναγκάσαμε" να γίνει co-op, fun times!

Δεν μας πολυαρεσε κ το βάλαμε στην άκρη. Τουλάχιστον στην αρχή είναι βαρετό. 

Αντιθέτως, βρηκαμε ιδιαίτερα διασκεδαστικό το παιχνίδι με το κόκκινο Ψαρακι Finn και την μωβ γάτα! 

(εγώ παίζω την γατα hr hr hr). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...