Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα επιβράβευσης Revpoints από τη Revolut και για τους Έλληνες χρήστες


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, giorgos4ever είπε

Καθημερινό είναι το 3%???

Συγγνώμη δε το διατύπωσα σωστά το 3,10 είναι ετήσιο, καθημερινά μπαίνουν οι τόκοι που αναλογούν στην κάθε μέρα.

Επεξ/σία από someone-
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, someone- είπε

Συγγνώμη δε το διατύπωσα σωστά το 3,10 είναι ετήσιο, καθημερινά μπαίνουν οι τόκοι που αναλογούν στην κάθε μέρα.

Εχω μια απορία σχετικά με τον ευέλικτο, σε περίπτωση που μεταφέρεις όλα τα χρήματα απο τον κύριο στον ευέλικτο, μπορείς να κάνεις πληρωμή με κάρτα ή για πληρωμές τραβάει το ποσό μόνο απο τον κύριο λογαριασμό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jtheogr είπε

Εχω μια απορία σχετικά με τον ευέλικτο, σε περίπτωση που μεταφέρεις όλα τα χρήματα απο τον κύριο στον ευέλικτο, μπορείς να κάνεις πληρωμή με κάρτα ή για πληρωμές τραβάει το ποσό μόνο απο τον κύριο λογαριασμό ?

Καλημέρα, δεν το έχω προσπαθήσει αλλά η λογική λέει όχι, όταν μπαίνω στο λογαριασμό μου, το υπόλοιπο που γράφει είναι άλλο από αυτά που είναι στον "αποταμιευτικο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ioankav είπε

Πρέπει πρώτα να το ενεργοποιήσεις (όπως λες με x1 το μικρότερο που σε αφήνει), και μετά θα πας στο profile σου για του πόντους για να το απενεργοποιήσεις. 

Το ενεργοποιείς μέσω "χρηματοκιβωτίου" σωστά; Γιατι ενώ το έχω έτσι, στο προφίλ του Revpoints δεν έχει καμία toggle επιλογή. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα κάτι καλύτερο το revolut δεν μπορούσα ποτέ να το επαληθεύσω ,με κλείδωσαν μετά τη φωτογραφία του προσώπου μου.🐵

δεν έχω ιδέα γιατί φαίνομαι τόσο χάλια hahaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/12/2023 at 15:56, Xvipes said:

Για να το ενεργοποιήσεις χρειάζεται να ενεργοποιήσεις και το spare change που ουσιαστικά σου "τρώει" τα ρέστα σε κάθε συναλλαγη και στα εξαργυρώνει σε πόντους. Δεν σου χαρίζουν πόντους αλλά τους πληρώνεις έμμεσα και άμεσα 

Μπορείς να το σβήσεις εκ των υστέρων και να παίρνεις μόνο τον 1 πόντο ανά 10/5/2 ευρώ συναλλαγών ανάλογα με το πακέτο σου αλλά "συμφέρει" περισσότερο γιατί δίνουν υψηλότερη αντιστοιχία στα λεφτά transaction roundup. (Συν ότι αν δεν το είχες ήδη ανοιχτό για ένα pocket, δε ξέρεις πόσο γρήγορα μαζεύονται 30+ ευρώ σε ένα μήνα μόνο από "ρέστα" τέτοιου είδους άρα δεν κρίνεις αν αξίζει η υπηρεσία για σένα μέχρι να την ενεργοποιήσεις και να δεις ότι οι παροχές είναι μούφα, ειδικά σε σύγκριση με το Cashback που έτρεχαν μέχρι στιγμής)

7 hours ago, snot said:

Ετήσιο αλλά με αποδίδεται καθημερινά

Ο ανατοκισμός στα savings δουλεύει λίγο περίεργα. Όταν καταθέτεις στο λογαριασμό σου (είτε χειροκίνητα είτε αυτοματοποιημένα), κατατίθεται στο ΑΚ της Fidelity την επόμενη εργάσιμη και σου αποδίδονται τόκοι την επόμενη μέρα από αυτή, όταν αυτοί φτάσουν πάνω από ή ίσα με 0,01€. Αυτό το ποσό (και ό,τι άλλο βγάλεις μέσα στο μήνα από τόκους) δεν ανατοκιζεται μέχρι την αρχή του επόμενου μήνα.

5 hours ago, jtheogr said:

Εχω μια απορία σχετικά με τον ευέλικτο, σε περίπτωση που μεταφέρεις όλα τα χρήματα απο τον κύριο στον ευέλικτο, μπορείς να κάνεις πληρωμή με κάρτα ή για πληρωμές τραβάει το ποσό μόνο απο τον κύριο λογαριασμό ?

Όχι, σε αυτή την περίπτωση θα φας transaction decline. Είναι εξίσου χωριστός λογαριασμός από τον Κύριο με αυτόν των μετρητών σου στο Invest tab ή τον Pro account για freelancers (αυτός έχει και δικό του IBAN), άρα για να χρησιμοποιήσεις λεφτά από κει πρέπει να τα μεταφέρεις στον κύριο λογαριασμό με το κουμπί "Withdraw". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2023 στις 3:51 ΜΜ, kammenostypos είπε

Με τις τζουφιες ελληνικές τράπεζες που σε λίγο θα σε χρεώνουν κάθε φορά που κοιτάς τον λογαριασμό σου στο ebanking, πήγε κόσμος στην revolut για αγορές από/στο εξωτερικό. 

Και σου λέει πολλοί είναι και ψήνονται, βάλτους να μαζεύουν πόντους. Δεν μπορούμε κύριε, μαζεύουμε το αφορολόγητο στις ελληνικές κάρτες πρώτα και μετά ότι περισσέψει θα φάτε και εσείς. Θα φάμε παρέα βασικά, δύο αυγά και ένα αγγούρι. 

δεν ισχύει αυτό που λες. η revolut μετράει στο αφορολόγητο. επισης ακομα και αν δεν χτισεις το αφορολογητο απλα δηλωνεις οτι το χεις χτισει με αποδειξεις και με μικρη πιθανοτητα ελεγχου θα πρεπει να πας οντως αποδειξεις χαρτινες (νομιζω γινεται και με ψηφιακες) να τους δειξεις οτι σου εκοβαν αποδειξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/12/2023 στις 3:55 ΜΜ, Architekt είπε

Αν βάλεις χρήματα στην revolut μέσω apple/google pay ελληνικής κάρτας, μια χαρά κτίζεις αφορολόγητο καθώς φαίνεται σαν χρέωσ

 

Επεξ/σία από blademyc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, labr said:

δεν ισχύει αυτό που λες. η revolut μετράει στο αφορολόγητο. επισης ακομα και αν δεν χτισεις το αφορολογητο απλα δηλωνεις οτι το χεις χτισει με αποδειξεις και με μικρη πιθανοτητα ελεγχου θα πρεπει να πας οντως αποδειξεις χαρτινες (νομιζω γινεται και με ψηφιακες) να τους δειξεις οτι σου εκοβαν αποδειξεις

Στην τελευταία φορολογική δήλωση, σε εμένα τουλάχιστον,δεν το είδα να μετρουσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/12/2023 at 15:55, Architekt said:

Αν βάλεις χρήματα στην revolut μέσω apple/google pay ελληνικής κάρτας, μια χαρά κτίζεις αφορολόγητο καθώς φαίνεται σαν χρέωση!

Φίλος, αυτό ισχύει;
 

Το έχεις δοκιμάσει και σε περίπτωση που δεν το πιάνεις με τις άλλες συναλλαγές το μετράει η εφορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, 777andreas777 said:

Φίλος, αυτό ισχύει;
 

Το έχεις δοκιμάσει και σε περίπτωση που δεν το πιάνεις με τις άλλες συναλλαγές το μετράει η εφορία;

Ψάξε το στην εφαρμογή web banking της τράπεζας σου… εμένα η Πειραιώς μου περνάει στις δαπάνες τα top up που κάνω μέσω Apple Pay…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/12/2023 στις 10:52 ΜΜ, Bilbo1 είπε

Στην τελευταία φορολογική δήλωση, σε εμένα τουλάχιστον,δεν το είδα να μετρουσε 

τι να σου πω. εμενα στην τελευταια μου το μετρησε. απλα δεν φαινοταν το ονομα της ρεβολουτ, ηταν μεν κενοι χαρακτηρες αλλα ειχε το ποσο για το αφορολογητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...