Προς το περιεχόμενο

κινητό από εξωτερικό και πρόβλημα με πλοήγηση στο διαδίκτυο!


BlackRose56
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από BlackRose56,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο sub forum αλλά ελπίζω να με βοηθήσετε!

 

Έχω ένα Motorola edge 2021 οπου   χρησιμοποιώ Firefox,  και από τότε που ήρθα Ελλάδα και μπήκα στο wifi τού σπιτιού, η σελίδες δεν φορτονουν, η φορτονουν και βγάζει secure connection failed,  μερικές  φορές πρέπει να πατήσω το try again 10 φορές για να μπει. Έβαλα sim ελληνική, και όλα φορτονουν οκ, επίσης πετάχτηκα και μέχρι κοτσοβολο, δοκίμασα το wifi , όλα έδειξαν οκ.

Πήρα την Vodafone και μου είπαν τα κλασικά restart, reset το ρούτερ, αλλά τίποτα. Έκαναν καί αυτοί κάτι ρυθμίσεις, πάλι τίποτα. Μου πρότειναν να στείλουν καινούργιο router, αλλά δεν είπα ναι ακόμα.

Καμία ιδέα?

Επίσης δεν φορτον Lemmy instances!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Δοκίμασε να αλλάξεις το region του τηλεφώνου από τις ρυθμίσεις. Αλλιώς κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (φρόντισε να κρατήσεις αντίγραφο αυτά που σου χρειάζονται για να μην χαθούν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
5 ώρες πριν, PrivacyLine είπε

Δοκίμασε να αλλάξεις το region του τηλεφώνου από τις ρυθμίσεις. Αλλιώς κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (φρόντισε να κρατήσεις αντίγραφο αυτά που σου χρειάζονται για να μην χαθούν).

Ευχαριστώ για την απάντηση σού.

Τελικά βρήκα τη λύση αλλάζοντας ρούτερ.  Από την στιγμή που άλλαξα όλο δουλεύουν ρολόι, ακόμα και τα δωρεάν κανάλια της Nova που δεν έπαιζαν. 

Ξέχασα να το αναφέρω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2024 στις 10:10 ΠΜ, BlackRose56 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση σού.

Τελικά βρήκα τη λύση αλλάζοντας ρούτερ.  Από την στιγμή που άλλαξα όλο δουλεύουν ρολόι, ακόμα και τα δωρεάν κανάλια της Nova που δεν έπαιζαν. 

Ξέχασα να το αναφέρω!

Τέλεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...