Προς το περιεχόμενο

Μπαταρία Nikon D80


TeMeTeRoN98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα, έχω μια Nikon D80 και έχω ένα θεματάκι με τις μπαταρίες όταν είναι φρέσκο φορτισμενες κρατάνε... σχετικά😅αλλα αν τις αφήσεις μια εβδομάδα δύο, βγάζεις δυο φωτογραφίες και σβήνει η κάμερα... Τωρα το λογικό θα ήταν να πάρω νέες μπαταρίες, αλλά επειδή ξύνεται ο απ αυτός μου ειπα να ανοίξω το case της μπαταρίας και να τις αλλάξω... Είδα τουλάχιστον στο ύψος οι 14500 να ταιριάζουν, αν το έχει προσπαθήσει κάποιος περιμένω να ακούσω γνώμες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TeMeTeRoN98 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, έχω μια Nikon D80 και έχω ένα θεματάκι με τις μπαταρίες όταν είναι φρέσκο φορτισμενες κρατάνε... σχετικά😅αλλα αν τις αφήσεις μια εβδομάδα δύο, βγάζεις δυο φωτογραφίες και σβήνει η κάμερα... Τωρα το λογικό θα ήταν να πάρω νέες μπαταρίες, αλλά επειδή ξύνεται ο απ αυτός μου ειπα να ανοίξω το case της μπαταρίας και να τις αλλάξω... Είδα τουλάχιστον στο ύψος οι 14500 να ταιριάζουν, αν το έχει προσπαθήσει κάποιος περιμένω να ακούσω γνώμες. 

     Το είπες μόνος σου ήδη ........ ποιό είναι το λογικό ........ από εκεί και πέρα ....... το ονομάζεις όπως θες ........ ξύσιμο , περιπέτεια , σε δουλειά να βρισκομαστε ( no offense ) . Τώρα να μην σου πω ότι θα προτιμούσα να αγοράσω και την γνήσια μάλιστα ......... και σε ταράξω πρωινιάτικο ........... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.cosmodata.gr/product/304041/kalodia-ergalia/bataries-genika/bataries-fotografikon-michanon/bataria-simvati-nikon-en-el3e-1900mah

Τώρα για παράδειγμα βρήκα αυτην έχει και μεγαλύτερη χωρητικότητα αλλά είναι ΟΕΜ, δεν έχω ιδέα που να βρω γνήσια τουλάχιστον για Ελλάδα... Απλά ήθελα να το βγάλω λίγο στο οικονομικό, μιας και τις μπαταρίες ( τα cells) τις βρήκα περίπου 10 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Υπάρχει η en - el3e σε oem έκδοση γύρω στα 17 ευρώ στην αγορά συν κάποια μεταφορικά . Από εκεί και πέρα αν σε ενδιαφέρει έχω 2 σε άριστη κατάσταση μία oem και μια γνήσια από την D200 που είχα παλιότερα . Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου για λεπτομέρειες μέσω PM , ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...