Προς το περιεχόμενο

Duke 125 vs Voge 125R


tselehub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, θελει να αγορασει η κοπελα μου ενα μηχανακι και ειμαστε σε αυτα τα δυο. Duke 125 μεταχειρησμενο με 22κ χλμ στα 2600Ε, η το voge 125R καινουριο για 2700. Εχετε καποια γνωμη? Ναι θελει με συμπλεκτη δεν θελουμε παπι. Δεν θελω γνωμες για αλλα μηχανακια, θελουμε 125 με συμπλεκτη. Εχουμε και σκουτερ εχουμε και μηχανη.

Τι εχετε να προτεινετε αναμεσα σε αυτα τα 2?

Επεξ/σία από tselehub
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και με τους 2 προλαλλήσαντες, παρότι δεν έχω οδηγήσει κανένα απ τα 2.

Voge, κυρίως γιατί είναι καινούριο με 2 χρόνια εγγύηση. Γιατί και το KTM είναι Bajaj (Ινδία), και όχι Made in Austria. Δεν ξέρω τι παίζει με τα ανταλλακτικά τους, αλλά η Voge έχει μεγάλο δίκτυο ήδη και απ΄ ότι ακούω δεν υπάρχει θέμα με ανταλλακτικά/κόστος/ταχύτητα και ευκολία εξυπηρέτησης. Για την KTM ακούγονται διάφορα περί ανταλλακτικών και σέρβις, δεν γνωρίζω δυστυχώς.
Από κει και πέρα, είναι καθαρά θέμα γούστου στην εμφάνιση, και αν τυχόν κάποιο απ' τα 2 "κάθεται" καλύτερα στην κοπέλα. Εγώ θα τα έκανα και τα 2 μία βόλτα (η Voge θα σε αφήσει, ο ιδιώτης πωλητής δεν ξέρω), ή έστω θα καθόμουν επάνω αν δεν υπάρχει η επιλογή της βόλτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα το voge. Σε 2 μερες θα το εχω στα χερια μου. εχετε δικιο σε ολα. Και απο εμφανιση μπορω να πω οτι το voge εχει αρκετα επιθετικο σχεδιασμο μου αρεσε και μενα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, apostolis159 said:

Μεγειά και καλοτάξιδο!

Γράψε και ένα update αν δεν σου κάνει κόπος, όταν το παραλάβεις και κάνεις μερικά χιλιόμερα.

από ότι ξέρω όσα άτομα το πήραν κάτι ιδιαίτερο δεν εβγαλε σε κάνα δυο τρία εβγαλε θέμα με πολλπλασιαστη το άλλαξαν στην εγγύηση με αναβαθμισμένο
κατι αλλο δεν ακούστηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...