Προς το περιεχόμενο

Φορητό μόνιτορ με μπαταρία;


@ngelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να πάρω ένα φορητό μόνιτορ για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το Κινητό μου σαν λάπτοπ με το DEX MODE.
Γνωρίζετε κάποιο οικονομικό μόνιτορ (μέχρι 150 ευρώ) που να έχει μπαταρία για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε εξωτερικό χώρο; Όσα βρίσκω θέλουν πρίζα...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα αυτό την BF στα 230€

https://www.amazon.de/-/en/INNOCN-Portable-Monitor-Gaming-Screen/dp/B09V5CHVPR/

Είναι glossy oled και έχει τα καλύτερα χρώματα που έχω δει. Δεν έχει μπαταρία όμως

 

Βγαίνει και σε 13αρι μοντέλο πιο φθηνό

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω καταλάβει, αυτά τα portable monitor πρέπει να τα βάζεις στη πρίζα για να λειτουργήσουν ή μπορούν να τραβάνε ρεύμα και από powerbank ή απευθείας από το κινητό μέσω type-C ; Με ενδιαφέρει να μπορώ να το πάρω σε εξωτερικό χώρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, @ngelos είπε

Επειδή δεν έχω καταλάβει, αυτά τα portable monitor πρέπει να τα βάζεις στη πρίζα για να λειτουργήσουν ή μπορούν να τραβάνε ρεύμα και από powerbank ή απευθείας από το κινητό μέσω type-C ; Με ενδιαφέρει να μπορώ να το πάρω σε εξωτερικό χώρο...

απο κινητό δεν ξέρω, αλλά απο λάπτοπ μέσω type c λειτουργούν μέχρι 20% φωτεινότητα

Τσπ, το καλύτερο είναι να τα 'χεις στη πρίζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, firepc είπε

btw, βγήκαν πολλά φορητά μονιτορς σε προσφορά την bf

Έπρεπε να κοιτάξεις νωρίτερα

Το θέμα είναι πως για τον λόγο που το θέλω δεν κάνει. Ήθελα να το έχω για φορητό και όχι να ψάχνω πρίζα. 
Θα πάω λογικά σε ταμπλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει βγάλει η Asus φορητό μόνιτορ με μπαταρία, το παρακάτω:

ZenScreen Go MB16AHP|Monitors|ASUS Global

Έχω το ίδιο, αλλά χωρίς τα ηχεία και την μπαταρία. Είναι μια χαρά, ελαφρύ και με ευκρίνεια, αλλά το δουλεύω σε εσωτερικούς χώρους κατά βάση. 

 

Επεξ/σία από katsoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το εσωτερικό μόνιτορ για πολλούς μπορεί να βολέψει αν ψάχνεις κάτι περιστασιακό λεπτό, εύκολο στην μεταφορά και προφανώς με μια ικανοποιητική ανάλυση. Θεωρώ πως τα 4Κ σε μικρές οθόνες 12-14inch θα σου βγαίνουν λίγο τα μάτια για να διαβάσεις κείμενο (ή απλά μεγάλωσα). 
 

προσωπικα το δικό μου το είχα αξιοποιήσει και σε ταξίδι που είχα χρειαστεί να έχω Monitor μαζί με Laptop για να κάνω την δουλειά μου στο ένα μόνιτορ και στο άλλο να έχω ένα teams ανοιχτό ή ένα Chat. Επισης, με το Mac mini είναι τέλειος συνδυασμός ιδίως αν δεν έχεις πολύ χώρο ή σε sever room!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...