Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με gigabyte 3070


dmamais7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα , στην Ελλάδα ποιος είναι ο επίσημος της gigabyte ;
Έχω ένα θέμα με την κάρτα . Την έχω ένα χρόνο και αν διαστήματα σβήνουν οι οθόνες και τα fan της κάρτας πάνε στο 100% και πρέπει να κάνω restart το pc από το κουμπί για να συνέλθει  . Έφτιαξα και καινούργιο built και κάνει πάλι το ίδιο . Έστειλα στο support της gigabyte στο εξωτερικό και μου είπαν να την πάω στο μαγαζί που την αγόρασα γιατί δείχνει ότι είναι πρόβλημα και όχι κάτι από software κτλπ . Αυτό που φοβάμαι εγώ όμως είναι ότι επειδή την είχα πάρει από Κωτσόβολο και δεν ξέρω που θα τη στείλουν για έλεγχο και επειδή δεν το κάνει συνέχεια , φοβάμαι ότι θα την βάλουν πάνω θα της κάνουν ένα test δεν θα το κάνει και θα μου την δώσουν πίσω . 
Το θέμα είναι ότι μου το κάνει και στο παλιό μου pc και στο καινούργιο και δεν υπάρχει συγκεκριμένη στιγμή που μπορεί να το κάνει . 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dmamais7 είπε

Παιδιά καλησπέρα , στην Ελλάδα ποιος είναι ο επίσημος της gigabyte ;
Έχω ένα θέμα με την κάρτα . Την έχω ένα χρόνο και αν διαστήματα σβήνουν οι οθόνες και τα fan της κάρτας πάνε στο 100% και πρέπει να κάνω restart το pc από το κουμπί για να συνέλθει  . Έφτιαξα και καινούργιο built και κάνει πάλι το ίδιο . Έστειλα στο support της gigabyte στο εξωτερικό και μου είπαν να την πάω στο μαγαζί που την αγόρασα γιατί δείχνει ότι είναι πρόβλημα και όχι κάτι από software κτλπ . Αυτό που φοβάμαι εγώ όμως είναι ότι επειδή την είχα πάρει από Κωτσόβολο και δεν ξέρω που θα τη στείλουν για έλεγχο και επειδή δεν το κάνει συνέχεια , φοβάμαι ότι θα την βάλουν πάνω θα της κάνουν ένα test δεν θα το κάνει και θα μου την δώσουν πίσω . 
Το θέμα είναι ότι μου το κάνει και στο παλιό μου pc και στο καινούργιο και δεν υπάρχει συγκεκριμένη στιγμή που μπορεί να το κάνει . 
 

 

Αν προφτάσεις, την απόμενη φορά τράβα βίντεο με το πρόβλημα και πήγαινε στον κωτσόβολο για επισκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasvar είπε

Αν προφτάσεις, την απόμενη φορά τράβα βίντεο με το πρόβλημα και πήγαινε στον κωτσόβολο για επισκευή. 

Ξέρεις τι γίνετε , σε αυτές τις περιπτώσεις δεν τα κοιτάνε οι τεχνικοί που είναι στα καταστήματα , τα στέλνουν μάγουλα και από εκεί στο επίσημο διανομέα ( αν το στείλουν ) αν το ελέγξουν απλά στα κεντρικά τους και βίντεο να έχω αντε να το αποδείξω σε αυτούς . Ας ελπίσω ότι όντως θα το βρουν το πρόβλημα . Γιατί η εξυπηρέτηση της gigabyte το αναγνωρίζει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως την κάρτα την έχεις κάθετα με riser?

Αυτό που κάνει σίγουρα είναι βραχυκύκλωμα.Ίσως κάπου ακουμπάει κάτι.

Ειχα και εγώ ένα τέτοιο πρόβλημα και έφταιγε η καλωδιοταινία του riser ειχε απογυμνωθεί και ακουμπούσε στο mobo.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 20/12/2023 στις 8:39 ΜΜ, akmakas είπε

Μήπως την κάρτα την έχεις κάθετα με riser?

Αυτό που κάνει σίγουρα είναι βραχυκύκλωμα.Ίσως κάπου ακουμπάει κάτι.

Ειχα και εγώ ένα τέτοιο πρόβλημα και έφταιγε η καλωδιοταινία του riser ειχε απογυμνωθεί και ακουμπούσε στο mobo.

Όχι φίλε μου οριζόντια την είχα , τελικά όντως είχε πρόβλημα και μου την αντικατέστησαν με καινούργια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...