Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση 3 OLED ΤVs - LG 55C36LC vs Sony XR-55A80L vs Samsung 55S90C


sargos79
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από manoskost,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα,

 

είμαι στη διαδικασία αγοράς τηλεόρασης, κι έχω κολλήσει μεταξύ των 3 αυτών μοντέλων.

Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι η μία έχει Google TV, h Samsung Τizen και η άλλη WebOS λειτουργικό (προτιμω Google TV, αλλά δεν τρελλαίνομαι κιόλας), ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη αγορά; Η LG και η Samsung είναι ~€250 φθηνότερες από τη Sony. Από τη μία τα διθυραμβικά σχόλια για τη σειρά C3, από την άλλη πολύ καλά σχόλια για τον XR επεξεργαστή της Sony. Και όσον αφορά τη Samsung, επίσης εξαιρετικά σχόλια.

Πάνω κάτω ίδιες μου φαίνονται. Τι λέτε;

Επεξ/σία από sargos79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Σύγκριση 3 OLED ΤVs - LG 55C36LC vs Sony XR-55A80L vs Samsung 55S90C
  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε ενδιαφέρει η φωτεινότητα δεν θα πάρεις την sony, αν σε ενδιαφέρει η εγγύηση θα προτιμήσεις lg, αν παίζεις παιχνίδια την samsung.Aν διαθέτεις κάτι παραπάνω την lg g3 που δίνει 5ετή εγγύηση panel και για burn in με την αγορά της με μόνο μειονέκτημα οτι έχει μόνο βάση τοίχου στην συσκευασία της.Πάντως οποια και αν διαλέξεις αναγκαιότητα η 5ετής εγγύηση με πλεονέκτημα στην lg ότι μπορείς να την αγοράσεις και μεταγενέστερα της αγοράς από την lg και μπορεί πιο εύκολα να σου αναγνωρίσει το burn in.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...