Προς το περιεχόμενο

Redmi Pad vs Redmi pad Se


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω ένα από τα δύο για την κόρη μου 10 ετών. Δεν έχει τρελές απαιτήσεις προφανώς αλλά σαν ψείρας που είμαι θέλω να κάνω την καλύτερη επιλογή. Αξίζει τα +50 ευρώ το redmi pad σε σχέση με το se? Υποστηρίζει κάποιο stylus ή μόνο 3rd party?

Για να προλάβω, έχω καταλήξει ότι σε αυτά τα χρήματα (200-250) ειναι τα 2 πιο vfm και έκανα αρκετο ψαξιμο πριν καταληξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GATE123 είπε

Εγώ θα πήγαινα στο Se.

Γιατί......

Είναι του 2023

SnapD. 680

4GB RAM

128 Storage

Cooling system

Audio Jack

 

 

Και εγω προς τα εκει κλινω να πω την αληθεια. Δεν βλεπω καμια μεγαλη διαφορα υπερ του pad εκτος του οτι τα παει λιγο καλυτερα σε απαιτητικα παιχνιδια αλλα δεν ειναι κατι που με απασχολει η μικρη απλα παιχνιδακια θα παιζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, james9tito είπε

Και εγω προς τα εκει κλινω να πω την αληθεια. Δεν βλεπω καμια μεγαλη διαφορα υπερ του pad εκτος του οτι τα παει λιγο καλυτερα σε απαιτητικα παιχνιδια αλλα δεν ειναι κατι που με απασχολει η μικρη απλα παιχνιδακια θα παιζει. 

Αφού θέλει παιχνίδια τότε ο Snapdragon είναι ότι πρέπει.

Ο Helio έχει αποδειχθεί λίγο "μάπα" σε αυτόν τον τομέα.

Και γενικά η χαμηλή επεξεργαστές δεν κάνουν και πολλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

.

Στις 15/12/2023 στις 8:08 ΜΜ, GATE123 είπε

Αφού θέλει παιχνίδια τότε ο Snapdragon είναι ότι πρέπει.

Ο Helio έχει αποδειχθεί λίγο "μάπα" σε αυτόν τον τομέα.

Και γενικά η χαμηλή επεξεργαστές δεν κάνουν και πολλά πράγματα.

Εγώ πήρα το lenovo m10 plus gen3 του 2023 με snap680 και ησύχασα.Δεν μπλέκω με χιαομι ούτε με σφαίρες.

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, osfp1978 είπε

 

.

Εγώ πήρα το lenovo m10 plus gen3 του 2023 με snap680 και ησύχασα.Δεν μπλέκω με χιαομι ούτε με σφαίρες.

Κοίτα υπάρχει και με το Helio G80 αλλά αφού πήρες με τον 680 πάλι καλά(είναι του 2022 αυτό).

Αλλά για να πω την αλήθεια εγώ δεν ξανά παίρνω Lenovo.

Θα προτιμήσω το SE και ας έχει τα χίλια δυο κουσούρια.

Τουλάχιστον θα έχει και αναβαθμίσεις/ενημερώσεις.

Εγώ θα έλεγα να δει και το Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4 στα 244€ 

Το αρνητικό είναι ότι έχει 64αρα μνήμη.

Έχει και τον Snapdragon 720

https://perishop.gr/product/samsung-galaxy-p613-2022-tab-s6-lite-10-4-wifi-64gb-oxford-gray-eu-2/

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Κοίτα υπάρχει και με το Helio G80 αλλά αφού πήρες με τον 680 πάλι καλά(είναι του 2022 αυτό).

Αλλά για να πω την αλήθεια εγώ δεν ξανά παίρνω Lenovo.

Θα προτιμήσω το SE και ας έχει τα χίλια δυο κουσούρια.

Τουλάχιστον θα έχει και αναβαθμίσεις/ενημερώσεις.

Εγώ θα έλεγα να δει και το Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4 στα 244€ 

Το αρνητικό είναι ότι έχει 64αρα μνήμη.

Έχει και τον Snapdragon 720

https://perishop.gr/product/samsung-galaxy-p613-2022-tab-s6-lite-10-4-wifi-64gb-oxford-gray-eu-2/

Μόλις το άνοιξα πήρε το Android 13....πολύ ευχαριστημένος για λίγες μέρες που το έχω.Ξαναειχα lenovo και το μόνο αρνητικό ήταν το ασθενές σήμα του wifi που όπως βλέπω τώρα έχει βελτιωθεί.Ειπαμε χιαομι ούτε παντόφλες δεν παίρνω.

Το lenovo το πήρα 180 ευρώ, πολύ μακριά απο τα 240 του s6.....

Τον g80 το είχαν μόνο τα μοντέλα με wifi του 2022, αυτά με το 4g είχαν τον 680 από το 2022.

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Μόλις το άνοιξα πήρε το Android 13....πολύ ευχαριστημένος για λίγες μέρες που το έχω.Ξαναειχα lenovo και το μόνο αρνητικό ήταν το ασθενές σήμα του wifi που όπως βλέπω τώρα έχει βελτιωθεί.Ειπαμε χιαομι ούτε παντόφλες δεν παίρνω.

Το lenovo το πήρα 180 ευρώ, πολύ μακριά απο τα 240 του s6.....

Τον g80 το είχαν μόνο τα μοντέλα με wifi του 2022, αυτά με το 4g είχαν τον 680 από το 2022.

Αφού πήρε και την 13 να είσαι και ευτυχισμένος.

Εάν πάρει και άλλη αναβάθμιση θα είναι θαύμα.

Πάντως στα πολύ φτηνά μοντέλα η Lenovo δίνει 1 μόνο αναβάθμιση και τα security update.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Εφεραν στην κόρη μου δώρο το redmi pad. Παιδιά μια χαρά είναι. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και ο Hellio G99 μια χαρά είναι. Και από απόδοση και από μπαταρία. Καμία σχέση με τους παλιούς mtk. Να πω την αλήθεια δεν το περίμενα. Ασχολήθηκα καμία ώρα να της το στήσω και να απενεργοποιήσω κάποιες επιλογές που έχει το miui για να πετάει διαφημίσεις ( αχ ρε xiaomi ) και να απεγκαταστησω κάτι λίγες σαβουρες και απο τοτε του πίνει το αίμα η μικρή και αυτό δουλεύει άψογα. Οπότε και αυτό αν πάρετε μια χαρά είναι. Ελπίζω να βοήθησα. Καλή χρονιά να έχουμε όλοι.

Επεξ/σία από aplos73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/3/2024 στις 4:49 ΜΜ, airtrelomike13 είπε

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό εδώ?

https://www.skroutz.gr/s/45463052/Xiaomi-Redmi-Pad-SE-11-Tablet-me-WiFi-4GB-128GB-Graphite-Gray.html

Το έχω δει σε κατάστημα, πάει γρήγορα όμως επειδή μιλάμε για Xiaomi με ότι συνεπάγεται αυτό για το λογισμικό της , να προτιμήσεις έκδοση με πάνω από 4GB ram αν υπάρχει.

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...