Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 update σε 17.2


Ronnie1985

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι με το απλό iPhone 13 και την τελευταία έκδοση του iOS 16 (16.7.2)

Υγεία μπαταρίας 100% (μετά από 1 χρόνο μιας και δε το "λιώνω" στη χρήση ούτε ξελιγωνω τη μπαταρία στο θέμα φορτίσεων)

Γενικά όλα καλά με την 16.7.2 έκδοση αλλά σκέφτομαι μήπως κάνω και εγώ την αναβάθμιση σε 17.2

Ήθελα τη γνώμη όσων αναβάθμισαν κυρίως από iPhone 13 χρήστες μιας κ έχω κάποιες απορίες αν έκαναν καλά η το μετανιωσαν.

1. Έχω διαβάσει από αρκετούς που έβαλαν iOS 17 να τους έπεσε κατευθείαν η υγεία μπαταρίας, ισχύει;

2. Λόγω 4GB Ram της συσκευής υπάρχει περίπτωση να νιώθω το κινητό κάπως πιο αργό με το iOS 17?

3. Αναφέρουν battery drain ιδίως στις προηγούμενες σειρές iPhone. 

4. Το κλασικό ringtone (opening) που είχαμε για ήχο κλήσης, στην iOS 17 χάνεται; Το έχω συνηθίσει και δε θα θελα να το αλλάξω. Υπάρχει τρόπος να διατηρήσω το παλιό ringtone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα έκδοση του iOS είναι μεγάλη και περιλαμβάνει σημαντικές αλλαγές. Δεν είμαι πια κάτοχος iPhone αλλά μπορώ να σου πω ότι κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι δε παρουσιαστούν κάποια προβλήματα. 

Θα έλεγα να συμβουλευτείς αυτό το άρθρο πρώτα (εδώ) και να ψάξεις στο διαδίκτυο για όποια πληροφορία χρειάζεται ώστε να είσαι 100% προετοιμασμένος. Ειδικά το θέμα του να ξαναγυρίσεις στην προηγούμενη έκδοση εάν παρουσιαστεί οποιοδήποτε πρόβλημα. 

  • Πράγματι υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία (τουλάχιστον από αυτά που αναφέρουν οι χρήστες). Μη περιμένεις γρήγορα να βρεθεί τρόπος επίλυσης του προβλήματος. Η περιμένεις μέχρι να δεις τα θα κάνει η Apple, ή το εγκαθιστάς και θα περιμένεις να το διορθώσει σε επόμενη έκδοση.
  • H Apple στη λίστα των κινητών της περιλαμβάνει το κινητό σου οπότε νομίζω ότι δε θα έχεις πρόβλημα λόγω μνήμης.
  • Αναφορικά με το κλασικό ringtone (opening) ναι γίνονται αλλαγές με το iOS 17 (τώρα εάν θα υπάρχει κάποιος τρόπος για να το επαναφέρεις δε γνωρίζω). 

Σε κάθε περίπτωση κάποιος φίλος εδώ που είναι κάτοχος iPhone και έχει εγκαταστήσει τη νέα έκδοση του iOS να μπορεί να σε βοηθήσει καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Ronnie1985 said:

Καλησπέρα, είμαι με το απλό iPhone 13 και την τελευταία έκδοση του iOS 16 (16.7.2)

Υγεία μπαταρίας 100% (μετά από 1 χρόνο μιας και δε το "λιώνω" στη χρήση ούτε ξελιγωνω τη μπαταρία στο θέμα φορτίσεων)

Γενικά όλα καλά με την 16.7.2 έκδοση αλλά σκέφτομαι μήπως κάνω και εγώ την αναβάθμιση σε 17.2

Ήθελα τη γνώμη όσων αναβάθμισαν κυρίως από iPhone 13 χρήστες μιας κ έχω κάποιες απορίες αν έκαναν καλά η το μετανιωσαν.

1. Έχω διαβάσει από αρκετούς που έβαλαν iOS 17 να τους έπεσε κατευθείαν η υγεία μπαταρίας, ισχύει;

2. Λόγω 4GB Ram της συσκευής υπάρχει περίπτωση να νιώθω το κινητό κάπως πιο αργό με το iOS 17?

3. Αναφέρουν battery drain ιδίως στις προηγούμενες σειρές iPhone. 

4. Το κλασικό ringtone (opening) που είχαμε για ήχο κλήσης, στην iOS 17 χάνεται; Το έχω συνηθίσει και δε θα θελα να το αλλάξω. Υπάρχει τρόπος να διατηρήσω το παλιό ringtone?

Η γυναίκα μου έχει το 13. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με το update. Τώρα για το ringtone δεν κατάλαβα ποιό εννοείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος 13 pro 256 αποθηκευτικό χώρο,έκανα την αναβάθμιση σε ios 17.2 εδώ και δυο μέρες,κανένα πρόβλημα με το wifi κανένα με την μπαταριά 86% πριν 86 % τώρα,καθόλου battery drain το τηλέφωνο έγινε και ποιο γρήγορο και ποιο ομαλό στα μάτια μου,λειτουργεί καλύτερα από την 16.6.1 που είχα πριν,δεν έχω και κατανάλωση υπερβολική μπαταρίας λόγου εύρεση airtag που είχα πριν,όλα αυτά μέχρι στιγμής,γενικά δεν πολυχρησιμοποιω το τηλέφωνο για παιχνίδια ή σερφαρισμα,χαλαρή χρήση κάνω  περισσότερο φωτογραφίες και μουσική ,ότι έκανα πριν κάνω και τώρα,στα μάτια μου είναι όλα καλύτερα,όμως,έκανα απεγκατάσταση  αμέσως την εφαρμογή joyrnal και έκανα εγκατάσταση ios σε dfu mode με έτοιμο κατεβασμένο το αρχείο ios αναβάθμισης με shift + restore και επαναφορά από μπακ απ που είχα αποθηκεύσει ακριβώς πριν την απεγκατάσταση η διαδικασία έγινε με itunes σε windows 10.
Έκανα την αναβάθμιση λόγω ότι δεν μου έβγαζε εναλλαγή να απενεργοποιώ/ενεργοποιώ το volte.Ούτε τώρα την βγάζει,πριν είχα το iphone 6s που την έβγαζε κανονικά.όπως στο 6s έβγαζε 4g, 3g, 2g volte να ενεργοποιώ στο 13 pro βγάζει 5g αυτόματο,5g, 4g. χωρίς volte.Δεν προτρέπω κανέναν να το κάνει ή να μην το κάνει,με ή χωρίς τον τρόπο που χρησιμοποίησα,προσωπικά μέχρι στιγμής μου βγήκε σε καλό,θα δείξει.

Διόρθωσή,16.7.2 είχα πριν,το τηλέφωνο το αγόρασα μεταχειρισμένο και το έχω χρησιμοποιήσει ένα μήνα σχεδόν,δεν ξέρω πως ήταν η χρήση του με παλιότερα ios για να έχω σύγκριση με το τωρινό . τρεις  εβδομάδες με 16.6.1 μια εβδομάδα με 16.7.2 δυο μέρες με 17.2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...