Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέας τηλεόρασης μέχρι 400 ευρώ


heisenberg1234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να αγοράσω μια καινούρια τηλεόραση (50'-55') για τους γονείς μου και θα ήθελα τη βοήθεια σας να μου προτείνετε κάποιες που είναι value for money. 

Θα χρησιμοποιηθεί περισσότερο για netflix και τα βασικά ελληνικά κανάλια. 

Το budget θα είναι μέχρι 400 ευρώ.

Καθώς είμαι καινούριος στο θέμα θα εκτιμούσα τις γνώσεις σας για το αν και οι hisense tcl είναι αξιόπιστες σε αυτές τις τιμές.

Τέλος δεν θα ήθελα να αγοράσω μέσω skroutz. Μέσω eshop κανενα πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό θα είναι το κριτήριο αγοράς;

Τιμή; Ίντσες; Χαρακτηριστικά;

Υπάρχουν αρκετά οικονομικά μοντέλα  σε αυτές τις τιμές. Μάλλον οι 55"¨είναι πιο vfm αφού θα βρεις μεγαλύτερη ποικιλία σε καλύτερες τιμές.

Κάτοχος tcl τον τελευταίο μήνα, αρκετά χαρούμενας με αυτά που προσφέρει συγκριτικά πάντα με την τιμή της. Για αξιοπιστεία είναι υπερβολικά νωρίς για να ξέρω.

Θα ήθελες επίσης να διευκρινήσεις τι σημαίνει δεν αγοράζω απο σκρουτζ;  Γίνε λίγο πιο αναλυτικός στο τι θέλεις να πεις με αυτό.

Το σκρουτζ δεν έχει μαγαζί, απορρίπτεις όλα τα μαγαζιά που αυτό περιέχει;

Μπορείς να παρακάμψεις το σκρουτζ κατά την αγορά αγοράζοντας κατευθείαν από το εκάστοτε eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Ναι λάθος διατύπωση αυτό με το skroutz. Εννοώ ότι δεν θα αγόραζα από κάποιο κατάστημα το οποίο δεν είναι γνωστό όπως οι μεγάλες αλυσίδες ή το eshop. Αυτό γιατί την έχω πάθει να παραγγέλνω κάτι από skroutz και είτε να χάνεται το δέμα είτε να λαμβάνω μουφα προϊόν. 

Tcl και hisense σε αυτή την τιμή θεωρούνται καλές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη ματιά σε 2-3 site, δεν βλέπω κάτι σε tcl ή hisense που να είναι φοβερό deal.

Υπάρχουν επώνυμες (lg-samsung) σε ίδιο φάσμα τιμής, χωρίς τρομέρες διαφορές σε χαρακτηριστικά.

https://www.e-shop.gr/tv-lg-55ur781c-55-led-4k-hdr-ultra-hd-smart-wifi-model-2023-p-PER.158876

https://www.e-shop.gr/tv-samsung-ue55cu7192-55-led-4k-ultra-hd-smart-wifi-model-2023-p-PER.220476

Σε tcl βλέπω μόνο την TCL 55P635 που παίζει από μικρομάγαζα ~350€ αλλά αφού τα αποφεύγεις, θα την πληρώσεις πιο ακριβά.

Θα έλεγα κύριο πλεονέκτημα της tcl, το hdmi 2.1 και το λειτουργικό ως πιο παραμετροποιήσιμο, 2 πράγματα που δεν αφορούν τους γονείς μας, μη σου πω οτι με την google tv ίσως δυσκολευτούν κιόλας.

Οι φθηνές hisense είναι συνήθως χαμηλής ποιότητας ips που μάλλον είναι για να τις αποφεύγεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Αυτή η LG βλέπω ότι έχει μεγάλη πτώση τιμής και έχει καλά χαρακτηριστικά (όσα γνωρίζω να κρίνω βέβαια). Πιστεύεται ότι αξίζει σε αυτά τα λεφτά η συγκεκριμένη? Για LG οι κριτικές για τις τηλεοράσεις είναι καλές? 

Επίσης θα μπορούσα να δω αυτές τις tcl που έχετε στείλει και για 50 ιντσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...