Προς το περιεχόμενο

Ft232rl - Ft230x προβλήμα driver?


AETOLOFITIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους.

Εδώ και καιρό με έχει τρελάνει ένα προβλήμα και λέω να ρωτήσω μπας και κάποιος έχει ιδέα .

Έχω μια εφαρμογή για διάβασμα - γράψιμο εγκεφάλου μηχανής.

Χρησιμοποιώντας καλώδιο με ft232rl το πρόγραμμα δουλεύει άψογα στον σταθερό υπολογιστή μου. Με καλώδιο ft230x βγάζει σφάλμα. Σε δύο λάπτοπ που δοκίμασα όμως το καλώδιο με ft230x δουλεύει κανονικά. Όλα τα pc έχουν το ίδιο driver. Στον σταθερό έκανα καινούργια εγκατάσταση windows και πάλι υπάρχει το ίδιο προβλήμα. Έχει κανείς ιδέα από τι μπορεί να δημιουργήθει τέτοιο θέμα? Όλα τα settings είναι ακριβώς τα ίδια. Όπως επίσης και ίδια έκδοση windows 10.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, AETOLOFITIS said:

Καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους.

Εδώ και καιρό με έχει τρελάνει ένα προβλήμα και λέω να ρωτήσω μπας και κάποιος έχει ιδέα .

Έχω μια εφαρμογή για διάβασμα - γράψιμο εγκεφάλου μηχανής.

Χρησιμοποιώντας καλώδιο με ft232rl το πρόγραμμα δουλεύει άψογα στον σταθερό υπολογιστή μου. Με καλώδιο ft230x βγάζει σφάλμα. Σε δύο λάπτοπ που δοκίμασα όμως το καλώδιο με ft230x δουλεύει κανονικά. Όλα τα pc έχουν το ίδιο driver. Στον σταθερό έκανα καινούργια εγκατάσταση windows και πάλι υπάρχει το ίδιο προβλήμα. Έχει κανείς ιδέα από τι μπορεί να δημιουργήθει τέτοιο θέμα? Όλα τα settings είναι ακριβώς τα ίδια. Όπως επίσης και ίδια έκδοση windows 10.

 

παρε μια pcie to usb και δοκιμασε με αυτην 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...