Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος με box TV setup


Mifune

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα δώρο στην αδερφή μου ένα Nokia tv box 8000. Προφανώς πρέπει να της το σετάρω αλλά προσωπικά δεν έχω ιδέα, δεν έχω καν τηλεόραση.

Συνδέω με TV, ethernet ή wifi και μετά τι? :)

Έχει Netflix account αλλά ως εκεί... τι άλλα free κανάλια θα μπορεί να βλέπει εδώ στην Ελλάδα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, το σύνδεσα και έβαλα το ERTFLIX και Greek TV Live & Radio Player. 

Τι άλλα apps μπορώ να βάλω για να έχει free international κανάλια (Σαν το NHK, BBC ktlp)?

Προσπάθησα να βάλω το PLUTO TV αλλά μου έλεγε οτι δεν είναι αvailable σε αυτή τη συσκευή.

Καμιά ιδεά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mifune είπε

Οκ, το σύνδεσα και έβαλα το ERTFLIX και Greek TV Live & Radio Player. 

Τι άλλα apps μπορώ να βάλω για να έχει free international κανάλια (Σαν το NHK, BBC ktlp)?

Προσπάθησα να βάλω το PLUTO TV αλλά μου έλεγε οτι δεν είναι αvailable σε αυτή τη συσκευή.

Καμιά ιδεά?

Βάζοντας το kodi και ένα ελληνικό build βλέπεις τα πάντα, μπες στο fb και γίνε μέλος στην σελίδα  hellenic kodi academy, στα αρχεία της ομάδας υπάρχει πλήρης οδηγός για την εγκατάσταση του kodi.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manoskost είπε

Βάζοντας το kodi και ένα ελληνικό build βλέπεις τα πάντα, μπες στο fb και γίνε μέλος στην σελίδα  hellenic kodi academy, στα αρχεία της ομάδας υπάρχει πλήρης οδηγός για την εγκατάσταση του kodi.

Τι ενοείς "τα πάντα" ?... και ξένα κανάλια δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν...

Βάλε το stremio σε ένα pc, κάνε έναν νέο λογαριασμό με ένα email και πέρασε του το torrentio addon. Από τα δικά του addon βάλε opensubtitles.

Μετά στο μποξάκι βάλε πάλι το stremio (arm 64 apk για Android TV) και σύνδεσε το στον ίδιο λογαριασμό που έκανες πριν. Όταν πας να το εγκαταστήσεις θα σου ζητήσει να ενεργοποιήσεις την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές, κάντο αλλιώς δεν θα μπορέσεις να το στήσεις.

Έτοιμος...

Hint: στο torrentio, πριν το περάσεις σου έχει να κάνεις κάποιες επιλογές. Θα πρότεινα να επιλέξεις στο Priority foreign language το Greek και στο Exclude qualities να τσεκάρεις Blueray remux γιατί, αν δεν έχεις πολύ γερή γραμμή δεν θα μπορέσεις να δεις σωστά και τα τρία τελευταία εκτός αν θέλεις να σου φέρνει και ταινίες τραβηγμένες με κάμερα και φουλ στις διαφημίσεις.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι καλό σε αυτούς που προτείνετε το stremio να επισημαίνετε οτι επειδή είναι αποκλειστικά torrents την επικινδυνότητα που έχει κάποια στιγμή να σε τσακώσουν, την χρήση ενός καλού vpn. Εξάλλου το stremio δεν θα δείξει στον φίλο μας τα ξένα κανάλια που θέλει.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manoskost είπε

Είναι καλό σε αυτούς που προτείνετε το stremio να επισημαίνετε οτι επειδή είναι αποκλειστικά torrents την επικινδυνότητα που έχει κάποια στιγμή να σε τσακώσουν, την χρήση ενός καλού vpn.

Το ίδιο ισχύει και για το kodi το οποίο συνδέεται απευθείας σε σελίδες με παράνομο υλικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...