Προς το περιεχόμενο

αγορά νέο κουτί


salvador_
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από salvador_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω στησει μηχανημα και ειναι και καλης ποιοτητας και χωρις προβληματα.Οταν εχεις 6 ανεμιστηρες σε σωστα σημεια, καλο cpu cooler και καρτα γραφικων με καλο συστημα ψυξης,εισαι μια χαρα και παντα να σκεφτομαστε την τιμη.Το να προσπαθησει καποιος να βγαλει αρνητικα σε τετοιο VFM κουτι, ειναι ο ορισμος του γεροντοκορισμου. (Εξαλλου παραθεσα βιντεο κριτικη και απο τον Βρεττανο reviewer.)

Τελος με ολο τον σεβασμο στον καθε Ελληνα η ξενο reviewer οι οποιοι μπορει να εχουν και αλλους λογους να προτιμουν συγεκριμενο hardware και ο νοων νοειτω,πανω απο ολα βαζω τηνπροσωπικη μου εμπειρια σαν παλιος και εμπειρος χρηστης που με το συγκεκριμενο ειναι καλη και δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ειναι ενα VFM κουτι.

Κανενα σχεδιαστικο λαθος δεν βρηκα απολυτως. Η σχεδιαστικη νοοτροπια καθε διαφορετικου κατασκευαστη και πως την αντιλαμβανεται ο καθε χρηστης ειναι διαφορετικο πραγμα.Ας πουμε ειδα οτι εσυ προτεινες Cougar που προσωπικα τα θεωρω φτηνιαρικα και  με πολυ κακης ποιοτητας πλαστικα και οχι αρκετο clearance. Ακομη και σε ακριβα κουτια ομως εχω αρκετα που προσωπικα δεν μου αρεσουν.

Τελος, δεν εχω πολυ χρονο να κατσω να επιχειρηματολογω διαρκως γιατι η επιλογη που προτεινα με σκοπο να βοηθησω εναν συμφουρουμιτη δεν αρεσει σε καποιον αλλο.Ηδη εχασα αρκετο χρονο που πλεον δεν εχω και για αυτο σπανια ερχομαι.Και για τον λογο οτι εχουν ερθει τωρα τελευταια στο ινσομνια μερικοι οι οποιοι κανουν κριτικη ακομη και σε αυτους που βοηθουν.Δεν ξερω απο εγωιστικα η αλλα κινητρα.

Προσωπικοτητα εχει ο φιλος που εθεσε το θεμα,αποψεις ειπωθηκαν,ας διαλεξει οποιο θελει και καλοριζικο.

Ο γεροντοκορισμος ειναι νοοτροπια δεν εχει καμμια σχεση οτι εχεις γυναικα και παιδια. Δεν το ερριξα ειδικα για σενα το ειπα γενικα οτι οποιος κατακρινει ενα τοσο vfm κουτι εχει προβληματικη νοοτροπια. :)

Αυτο που λες για το δικιο ειναι υποβολιμαίο και αποτελει προσωπικη επιθεση εντεχνα σκεπασμενη.Εγω δεν εκανα καμμια προσωπικη αναφορα σε σενα ,διαφωνουσα σε τεχνικο θεμα ως προς το κουτι.Τα υπολοιπα εχω απολυτη εμπιστοσυνη οτι οσοι ειναι εξυπνοι τα καταλαβαινουν.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, benign είπε

Εχω στησει μηχανημα και ειναι και καλης ποιοτητας και χωρις προβληματα.Οταν εχεις 6 ανεμιστηρες σε σωστα σημεια, καλο cpu cooler και καρτα γραφικων με καλο συστημα ψυξης,εισαι μια χαρα και παντα να σκεφτομαστε την τιμη.Το να προσπαθησει καποιος να βγαλει αρνητικα σε τετοιο VFM κουτι, ειναι ο ορισμος του γεροντοκορισμου. (Εξαλλου παραθεσα βιντεο κριτικη και απο τον Βρεττανο reviewer.)

Τελος με ολο τον σεβασμο στον καθε Ελληνα η ξενο reviewer οι οποιοι μπορει να εχουν και αλλους λογους να προτιμουν συγεκριμενο hardware και ο νοων νοειτω,πανω απο ολα βαζω τηνπροσωπικη μου εμπειρια σαν παλιος και εμπειρος χρηστης που με το συγκεκριμενο ειναι καλη και δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ειναι ενα VFM κουτι.

Για τον γεροκοντοκορισμο που γράφεις να σε ενημερώσω πως έχω γυναίκα και 2 παιδιά. Επίσης δεν ξέρεις τι εμπειρία μπορεί να έχει  κάποιος άλλος.Απλά έχω διαφορετική άποψη και εμπιστεύομαι τον Κώστα. Μπορείς να γράφεις κι εσύ την άποψη σου χωρίς έμμεσους ή άμεσους χαρακτηρισμούς όπως κάνω κι εγώ με σεβασμό απέναντι στους συνομιλητές μου. Ο,τι δίκιο που ίσως είχες το έχασες από το ύφος σου.

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, fotaras76 said:

Για τον γεροκοντοκορισμο που γράφεις να σε ενημερώσω πως έχω γυναίκα και 2 παιδιά. Επίσης δεν ξέρεις τι εμπειρία μπορεί να έχει  κάποιος άλλος.Απλά έχω διαφορετική άποψη και εμπιστεύομαι τον Κώστα. Μπορείς να γράφεις κι εσύ την άποψη σου χωρίς έμμεσους ή άμεσους χαρακτηρισμούς όπως κάνω κι εγώ με σεβασμό απέναντι στους συνομιλητές μου. Ο,τι δίκιο που ίσως είχες το έχασες από το ύφος σου.

Εγω νομιζω παλι οτι ο Κωστας στο συγκεκριμενο βιντεο ειναι αδεξιος και προκατειλημμενος. (Ασε που οσα reviews εχω δει μεχρι τωρα και ειναι δεκαδες, απο Ελληνες και ξενουςειναι επαινετικα για το κουτι,αλλα δεν θελω να τα παραθεσω ολα εδω και να γεμισω το νημα.Το μονο αρνητικο ειναι το δικο του.)

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, salvador_ said:

φιλε καταληγω στην επιλογη σου  VFM για αυτο που θελω thanks 

Μακρυά ότι ποιο δύσκολο έχω στήσει στο cable management 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, fotaras76 είπε

Το είχα ήδη προσέξει αλλά τα σχεδιαστικά λάθη και η νοοτροπία παραμένουν. Επίσης εμπιστεύομαι περισσότερο τον Κώστα των techlads. Ο Βασίλης στο πρώτο βίντεο που παραθέτεις έχει κάνει φάουλ σε πολλές κριτικές του. Μήπως στο hf θυμήθηκε η kolink να βάλει αρκετές βίδες για δίσκους ; Πολύ αμφιβάλλω.

για τις βιδες που γραφεις να σε ενημερωσω οτι στο Lian Li O11D Evo, εχει 4 βιδες μονο για τους ανεμιστηρες και στο Lancool 3 24🤣,απλα ειπα να το αναφερω γιατι και τα 2 που αναφερω δεν ειναι value αγορες.και το Evo σχεδον 40 ευρω ακριβοτερο .

5 ώρες πριν, benign είπε

Εγω νομιζω παλι οτι ο Κωστας στο συγκεκριμενο βιντεο ειναι αδεξιος και προκατειλημμενος. (Ασε που οσα reviews εχω δει μεχρι τωρα και ειναι δεκαδες, απο Ελληνες και ξενουςειναι επαινετικα για το κουτι,αλλα δεν θελω να τα παραθεσω ολα εδω και να γεμισω το νημα.Το μονο αρνητικο ειναι το δικο του.)

και ο καραφλας στο KitGuru νομιζεις οτι θα τα σπασει τα κουτια οταν τα λυνει και σου δινει την εντυπωση οτι οπως ακουγονται ειναι ποιοτητα Jumbo .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, ICE-T said:

για τις βιδες που γραφεις να σε ενημερωσω οτι στο Lian Li O11D Evo, εχει 4 βιδες μονο για τους ανεμιστηρες και στο Lancool 3 24🤣,απλα ειπα να το αναφερω γιατι και τα 2 που αναφερω δεν ειναι value αγορες.και το Evo σχεδον 40 ευρω ακριβοτερο .

και ο καραφλας στο KitGuru νομιζεις οτι θα τα σπασει τα κουτια οταν τα λυνει και σου δινει την εντυπωση οτι οπως ακουγονται ειναι ποιοτητα Jumbo .

Ετσι ειναι.

Αλλα τελος παντων,αισθανθηκα καπως περιεργα οταν μετα απο πολλα χρονια,με καλη διαθεση για να βοηθησω,ειπα μια προταση και μου την επεσαν κιολας.

Εννοειται οτι οσο πιο vfm και φτηνο ειναι ενα κουτι,τοσο περισσοτερες  μικροατελειες εχει.Ενας εμπειρος και καλος χρηστης βρισκει τροπους να παρακαμπτει τα μικροπροβληματα και να κραταει το ωφελος. :)

(Εχω φτιαξει κουτια που εχω στερεωσει ssd με ειδικη κολα,χωρις προβλημα.Φαντασια να εχει καποιος.)

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, benign είπε

ειπα μια προταση και μου την επεσαν κιολας.

Δηλαδή ο leros2004 που παιδεύτηκε με το κουτί να μην το πει για να μην σε στενοχωρήσει ; Ή να μην παραθέσω το review των techlads για τον ίδιο λόγο ; Στα φόρουμ θα υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις, μάθε να ζεις με αυτό χωρίς να προσπαθείς να προσβάλλεις τους άλλους. Ο μόνος σε αυτό το νήμα που είχε εριστικό λόγο ήσουν εσύ κι αντί να ζητήσεις μια τυπική συγνώμη γράφεις πως σου την έπεσαν κι από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, fotaras76 said:

Δηλαδή ο leros2004 που παιδεύτηκε με το κουτί να μην το πει για να μην σε στενοχωρήσει ; Ή να μην παραθέσω το review των techlads για τον ίδιο λόγο ; Στα φόρουμ θα υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις, μάθε να ζεις με αυτό χωρίς να προσπαθείς να προσβάλλεις τους άλλους. Ο μόνος σε αυτό το νήμα που είχε εριστικό λόγο ήσουν εσύ κι αντί να ζητήσεις μια τυπική συγνώμη γράφεις πως σου την έπεσαν κι από πάνω.

Το review των techlads ειναι το μονο σε ολο το youtube που ειναι αρνητικο. Το ξαναεψαξα σημερα μεχρι και οι hardware busters εκαναν κριτικη,λεγοντας καποια αρνητικα και το πορισμα τους ηταν οτι το κουτι ειναι vfm. Επισης το γεγονος οτι  ο reviewer των tech lads σταματησε το review με νευρα και μετα εβγαλε θυμωμενο πορισμα δειχνει αντιπαγγελματικοτητα.Κανεις reviewer δεν κανει ετσι.

Το οτι δυσκολευτηκε ο leros ειναι προβλημα δικο του,χωρις να εχω τιποτε με τον ανθρωπο.

Εγω δεν δυσκολευτηκα και πολλοι αλλοι που εχουμε δωσει θετικη κριτικη σε αυτο.  Η φραση που αναφερεις ''που παιδεύτηκε με το κουτί να μην το πει για να μην σε στενοχωρήσει'' δειχνει υπουλο τροπο να δημιουργησεις προβλημα μεταξυ εμου και του leros. Ειπα εγω πουθενα να μην πει την γνωμη του? Η απλα θελεις βοηθους σε νηματα που να στηριζουν την δικη σου αποψη? Ελευθερος ειναι ο καθενας να λεει την αποψη του.

Εσυ λοιπον εχεις εριστικο λογο και  μαθε να ζεις με την αλλη αποψη και να ζητας συνγωμη οταν παραφερεσαι και σταματα να κανεις υποδειξεις πως να φερονται οι αλλοι.Τελικα απο ψυχολογικη αποψη,γιατι τιποτε δεν ειναι τυχαιο, καλα εκανες και διαλεξες τον τυπο του Αλ Πατσινο στο Scarface.Τιποτε απο οτι διαλεγουμε δεν ειναι τυχαιο.  Ακομη και το πιο παραμικρο πραγμα που ταυτιζουμε τον εαυτο μας εστω και χιουμοριστικα,δειχνει κατι απο τον ψυχισμο μας.

Και το δικο μου user symbol με τον νανο και το σφυρι δειχνει αρκετα για μενα. :)

 

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, benign είπε

Εσυ λοιπον εχεις εριστικο λογο και  μαθε να ζεις με την αλλη αποψη και να ζητας συνγωμη οταν παραφερεσαι και σταματα να κανεις υποδειξεις πως να φερονται οι αλλοι.Τελικα απο ψυχολογικη αποψη,γιατι τιποτε δεν ειναι τυχαιο, καλα εκανες και διαλεξες τον τυπο του Αλ Πατσινο στο Scarface.Τιποτε απο οτι διαλεγουμε δεν ειναι τυχαιο.  Ακομη και το πιο παραμικρο πραγμα που ταυτιζουμε τον εαυτο μας εστω και χιουμοριστικα,δειχνει κατι απο τον ψυχισμο μας.

Και το δικο μου user symbol με τον νανο και το σφυρι δειχνει αρκετα για μενα. :)

 

Να σαι καλά, με έκανες και γέλασα.Το παρακάτω είναι αυτό που δείχνει τον ψυχισμό σου, εσύ το έγραψες. Επίσης μια χαρά είναι αρκετές γυναίκες που δεν παντρεύτηκαν γιατί ήταν επιλογή τους, και μόνο που έγραψες αυτή τη λέξη δείχνει σεξισμό. Δεν είναι γεροντοκόρες, είναι ελεύθερες ή εργένισσες όπως ελεύθεροι ή εργένηδες είναι και οι άντρες που δεν παντρεύτηκαν.

 

6 ώρες πριν, fotaras76 είπε

Το να προσπαθησει καποιος να βγαλει αρνητικα σε τετοιο VFM κουτι, ειναι ο ορισμος του γεροντοκορισμου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, fotaras76 said:

Να σαι καλά, με έκανες και γέλασα.Το παρακάτω είναι αυτό που δείχνει τον ψυχισμό σου, εσύ το έγραψες. Επίσης μια χαρά είναι αρκετές γυναίκες που δεν παντρεύτηκαν γιατί ήταν επιλογή τους, και μόνο που έγραψες αυτή τη λέξη δείχνει σεξισμό. Δεν είναι γεροντοκόρες, είναι ελεύθερες ή εργένισσες όπως ελεύθεροι ή εργένηδες είναι και οι άντρες που δεν παντρεύτηκαν.

 

 

Η λεξη γεροντοκορισμος σεξισμο? Χαχαχα! Συριζα εισαι? Καλο αυτο,μου αρεσε σαν αστειο.

Η λεξη χρησιμοποιειται με την ευρεια εννοια του γκρινιαρης,αυτου που δεν βλεπει τιποτε θετικο και εξεταζει τα πραγματα επιτηδες με σκοπο να γκρινιαξει.

https://el.wiktionary.org/wiki/γεροντοκορισμός

Ναι ο νανακος ριχνει γερες σφυριες,σου την φερνει απο εκει που δεν το περιμενεις. :) Ασε που ειναι και γλυκουλης. Χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειρήνη υμίν, έρχονται και άγιες μέρες.

Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να τσακώνεστε.

Δύο αξιόλογα μέλη που έχουν σκοπό μόνο την βοήθεια του συμφορουμίτη, μην το κάνετε αυτό στους εαυτούς σας.

 

Το koling στα 50€, με 6 argb fans δείχνει πολύ καλό vfm.

Ναι για κάποιον που δε θέλει να δαπανήσει χρήματα είναι τίμια επιλογή. Μόνο τα 6 argb fans ακόμη και σε κινέζικα, μπορεί να στοιχίσουν περισσότερα σε κάποιον.

Επιμένω όμως οτι το cougar είναι καλύτερο. Έχοντας στήσει στο πιο φθηνό archon mesh, μιλάμε για τιμιότατο κουτί, στιβαρό, με καλά και όχι φθηνά πλαστικά, ενώ έχει σίτα εσωτερικά για την σκόνη εμπρός κάτι που σε αυτή την κατηγορία τιμής δύσκολα συναντάς.

Το koling έχει αρκετές κακές κριτικές, ειδικά στη διαχείριση χώρου. Χωρίς να το έχω πιάσει στα χέρια μου, δείχνει ψεύτικο, όσο ο χώρος πίσω φαίνεται και από τις photo στο site της εταιρίας.

Ο Βασίλης απλά του βάζει ένα force psu να ανάψουν τα λαμπάκια, να κάνει διαφήμιση και τέλος. Δεν ασχολείται με το στήσιμο εκεί μέσα.

Κάθε επιλογή τίμια αρκεί να γίνει με τα σωστά κριτήρια.

Ας μείνουμε στην ενημέρωση του ts, μακριά από προσωπικές κόντρες και χαρακτηρισμούς

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, benign είπε

Ετσι ειναι.

Αλλα τελος παντων,αισθανθηκα καπως περιεργα οταν μετα απο πολλα χρονια,με καλη διαθεση για να βοηθησω,ειπα μια προταση και μου την επεσαν κιολας.

Εννοειται οτι οσο πιο vfm και φτηνο ειναι ενα κουτι,τοσο περισσοτερες  μικροατελειες εχει.Ενας εμπειρος και καλος χρηστης βρισκει τροπους να παρακαμπτει τα μικροπροβληματα και να κραταει το ωφελος. :)

(Εχω φτιαξει κουτια που εχω στερεωσει ssd με ειδικη κολα,χωρις προβλημα.Φαντασια να εχει καποιος.)

Οι προτάσεις είναι ελεύθερες από όλους, σεβαστή η κάθε άποψη και ο αγοραστής κρίνει τι τον συμφέρει,οι κόντρες μεταξύ μελών δεν χρειάζονται,την τελευταία φορά που είχα άποψη για μία υδροψυξη σε ένα μέλος για την ποιότητα της(εκτός εγγύησης),, μου έκανε και report πριν 2 χρόνια οπότε σπάνια κάνω προτάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, benign είπε

Ναι ο νανακος ριχνει γερες σφυριες,σου την φερνει απο εκει που δεν το περιμενεις. :) Ασε που ειναι και γλυκουλης. Χαχαχα!

Το λες και αυτοϊκανοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, nickol-us said:

Ειρήνη υμίν, έρχονται και άγιες μέρες.

Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να τσακώνεστε.

Δύο αξιόλογα μέλη που έχουν σκοπό μόνο την βοήθεια του συμφορουμίτη, μην το κάνετε αυτό στους εαυτούς σας.

 

Το koling στα 50€, με 6 argb fans δείχνει πολύ καλό vfm.

Ναι για κάποιον που δε θέλει να δαπανήσει χρήματα είναι τίμια επιλογή. Μόνο τα 6 argb fans ακόμη και σε κινέζικα, μπορεί να στοιχίσουν περισσότερα σε κάποιον.

Επιμένω όμως οτι το cougar είναι καλύτερο. Έχοντας στήσει στο πιο φθηνό archon mesh, μιλάμε για τιμιότατο κουτί, στιβαρό, με καλά και όχι φθηνά πλαστικά, ενώ έχει σίτα εσωτερικά για την σκόνη εμπρός κάτι που σε αυτή την κατηγορία τιμής δύσκολα συναντάς.

Το koling έχει αρκετές κακές κριτικές, ειδικά στη διαχείριση χώρου. Χωρίς να το έχω πιάσει στα χέρια μου, δείχνει ψεύτικο, όσο ο χώρος πίσω φαίνεται και από τις photo στο site της εταιρίας.

Ο Βασίλης απλά του βάζει ένα force psu να ανάψουν τα λαμπάκια, να κάνει διαφήμιση και τέλος. Δεν ασχολείται με το στήσιμο εκεί μέσα.

Κάθε επιλογή τίμια αρκεί να γίνει με τα σωστά κριτήρια.

Ας μείνουμε στην ενημέρωση του ts, μακριά από προσωπικές κόντρες και χαρακτηρισμούς

 

Σωστο.Στην περιπτωση αυτη και εγω συμφωνω καθενας να λεει την δικη του αποψη και να μην επικρινει την αποψη του αλλου.

Το γεγονος οτι καποιος  δυσκολευθηκε δεν σημαινει οτι υπαρχει προβλημα χωρου.Αλλος μπορει να τοποθετησει fully modular psu,υπαρχουν πολλες παραμετροι.

Παντως επιμενω επειδη κοιταξα οτι ολες οι αλλες δεκαδες κριτικες ηταν θετικες.Και στην κριτικη που παρεθεσα του Αγγλου,ο ανθρωπος το εστησε το κουτι κανονικα οπως και οι γνωστοι μας hardware busters. Η δικη μου εντυπωση ειναι οτι η μεγαλη πλειοψηφια των youtube reviewers ειναι θετικη. Απλα δεν θελω να σπαμαρω το νημα με θετικες κριτικες,ολες με πληρες στησιμο του pc μεσα στο κουτι.

7 minutes ago, ICE-T said:

Οι προτάσεις είναι ελεύθερες από όλους, σεβαστή η κάθε άποψη και ο αγοραστής κρίνει τι τον συμφέρει,οι κόντρες μεταξύ μελών δεν χρειάζονται,την τελευταία φορά που είχα άποψη για μία υδροψυξη σε ένα μέλος για την ποιότητα της(εκτός εγγύησης),, μου έκανε και report πριν 2 χρόνια οπότε σπάνια κάνω προτάσεις.

Συμφωνω ,εννοειται.Για μενα καθε καλοπροαιρετος ανθρωπος απλα δεν ασχολειται με μια αλλη προταση.Κανει την δικη του,δικαιολογει γιατι την κανει,βαζει και κανενα αξιοπιστο review και τερμα. Ο λογος ειναι οτι για καθε κουτι οπως εσυ πολυ σωστα ειπες με παραδειγματα, ακομη και για ακριβο,υπαρχουν διαφωνιες ως προς την ποιοτητα του.Για αυτο αρκει καποιος να λεει την αποψη του και το καθε μελος που ανοιξε το θεμα αποφασιζει.

Επεξ/σία από benign
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...