Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για App Store


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια κάνω και εγώ την μετάβαση και για πρώτη φορά δοκιμάζω iOS και iPhone 15 προ Max.

Μέχρι τώρα αυτό που με έχει εκνευρίσει είναι οτι όποτε πάω να κάνω εγκατασταση μία εφαρμογή μου ζητάει ήταν να κάνω double ταπ και φέις ID είτε πρέπει να βάζω συνέχεια τον κωδικό.

Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις δυνατότητα να κάνεις εγκατάσταση κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται ούτε φέις ID αλλά ούτε έχω κωδικός ?

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Exodia The Forbidden One said:

Καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια κάνω και εγώ την μετάβαση και για πρώτη φορά δοκιμάζω iOS και iPhone 15 προ Max, Μέχρι τώρα αυτό που με έχει εκνευρίσει είναι οτι όποτε πάω να κάνω κατάθεση μία εφαρμογή μου ζητάει ήταν να κάνω double ταπ και φέις ID είτε πρέπει να βάζω συνέχεια τον κωδικό.

Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις δυνατότητα να κάνεις εγκατάσταση κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται ούτε φέις ID αλλά ούτε έχω κωδικός ?

Όταν κάνεις πρώτη φορά εγκατάσταση μια εφαρμογή χρειάζεται face id για λόγους ασφαλείας. Δεν μπορείς να κάνεις κατι. Εσενα γιατι σε ενοχλέι αυτό δεν κατάλαβα. Μισό δευτερόλεπτο κάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Όταν κάνεις πρώτη φορά εγκατάσταση μια εφαρμογή χρειάζεται face id για λόγους ασφαλείας. Δεν μπορείς να κάνεις κατι. Εσενα γιατι σε ενοχλέι αυτό δεν κατάλαβα. Μισό δευτερόλεπτο κάνει!

Γιατί έχω Συνηθίσει από το Android να κάνω εγκατασταση κατευθείαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Exodia The Forbidden One said:

Βλέπω να το πουλάω χαχαχ

Αν το πουλήσεις για αυτό το λόγο τι να πώ! Εχεις 1000 καλύτερους λόγους, πίστεψέ με ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αν το πουλήσεις για αυτό το λόγο τι να πώ! Εχεις 1000 καλύτερους λόγους, πίστεψέ με ...

Αρχή είναι θα το συνηθίσω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Exodia The Forbidden One said:

Αρχή είναι θα το συνηθίσω 

Σοβαρά τωρα, χρειάζεσαι κανένα μήνα να συνηθίσεις. Αν μετά εχεις ακόμα θέματα, πούλα το. Το σημαντικό είναι να μην περιμένεις να κάνεις τα πάντα με τον ίδιο τρόπο με πρίν, αλλά να μάθεις τον διαφορετικό τρόπο.

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, koutsis είπε

Σοβαρά τωρα, χρειάζεσαι κανένα μήνα να συνηθίσεις. Αν μετά εχεις ακόμα θέματα, πούλα το. Το σημαντικό είναι να μην περιμένεις να κάνεις τα πάντα με τον ίδιο τρόπο με πρίν, αλλά να μάθεις τον διαφορετικό τρόπο.

Πιστεύω πιο γρήγορα σε δυο βδομαδες θα το συνηθίσω , ότι νέο μαθαίνεις καλό είναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια κάνω και εγώ την μετάβαση και για πρώτη φορά δοκιμάζω iOS και iPhone 15 προ Max.

Μέχρι τώρα αυτό που με έχει εκνευρίσει είναι οτι όποτε πάω να κάνω εγκατασταση μία εφαρμογή μου ζητάει ήταν να κάνω double ταπ και φέις ID είτε πρέπει να βάζω συνέχεια τον κωδικό.

Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις δυνατότητα να κάνεις εγκατάσταση κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται ούτε φέις ID αλλά ούτε έχω κωδικός ?

Για τα πρώτα 15 λεπτά μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές χωρίς την χρήση του κωδικού.
Έκτοτε για λόγους ασφαλείας απαιτείται.
 

Το Privacy είναι ένα κριτήριο/στοιχείο που κάνει τις συσκευές αυτές διαφορετικές.

 

Κοίτα να το χαρείς γιατί δε νομίζω να κάνεις συνεχώς εγκαταστάσεις...

🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kormos είπε

Για τα πρώτα 15 λεπτά μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές χωρίς την χρήση του κωδικού.
Έκτοτε για λόγους ασφαλείας απαιτείται.
 

Το Privacy είναι ένα κριτήριο/στοιχείο που κάνει τις συσκευές αυτές διαφορετικές.

 

Κοίτα να το χαρείς γιατί δε νομίζω να κάνεις συνεχώς εγκαταστάσεις...

🙂

 Τι εννοείς τα 15 πρώτα λεπτά κάθε φορά που κάνεις unlock ?

Γενικά όχι αλλά τώρα στην αρχή θέλω καμιά σαρανταριά εφαρμογές να περάσω χρησιμοποιούσα και πριν οπότε επειδή βαριέμαι να κάνω συνέχεια το double ταπ τις περνάω λίγες λίγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

 Τι εννοείς τα 15 πρώτα λεπτά κάθε φορά που κάνεις unlock ?

Γενικά όχι αλλά τώρα στην αρχή θέλω καμιά σαρανταριά εφαρμογές να περάσω χρησιμοποιούσα και πριν οπότε επειδή βαριέμαι να κάνω συνέχεια το double ταπ τις περνάω λίγες λίγες.

Σε ρωτάει αν θες για τα επόμενα 15 λεπτά να μην απαιτηθεί ο κωδικός.

Οπότε τις κατεβάζεις όλες μαζί και τέλος

Επεξ/σία από kormos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

 Τι εννοείς τα 15 πρώτα λεπτά κάθε φορά που κάνεις unlock ?

Γενικά όχι αλλά τώρα στην αρχή θέλω καμιά σαρανταριά εφαρμογές να περάσω χρησιμοποιούσα και πριν οπότε επειδή βαριέμαι να κάνω συνέχεια το double ταπ τις περνάω λίγες λίγες.

χρησιμεύει επίσης σε εφαρμογές με αγορά όπου δεν υπάρχει περίπτωση να κανείς λάθος και να αγοράσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kormos είπε

Σε ρωτάει αν θες για τα επόμενα 15 λεπτά να μην απαιτηθεί ο κωδικός.

Οπότε τις κατεβάζεις όλες μαζί και τέλος

Δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή 

Αν θυμάμαι καλά, σε ρωτάει την πρώτη φορά.

Λογικά επέλεξες να απαιτείται πάντα ο κωδικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...