Προς το περιεχόμενο

HP 15s-eq2037nv advanced bios υπαρχει τροπος να τα ανοιξω??


kosgreece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Access Advanced BIOS Settings in HP

  1. Restart your Computer. Stop whatever you are doing.
  2. Enter BIOS Settings. Press the Esc key repeatedly until the Startup menu opens.
  3. Power Off/ Restart your Computer. Power off or restart your computer again, and this time press F9.
  4. Press F10 and Get the Advanced Tab.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως δεν γινεται το εχω δοκιμασει και εχω δοκιμασει παρα πολλα απο το ιντερνετ αλλα δεν γινεται τπτ μηπως υπαρχει κατι αλλο που υπαρχει τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kosgreece είπε

Δυστηχως δεν γινεται το εχω δοκιμασει και εχω δοκιμασει παρα πολλα απο το ιντερνετ αλλα δεν γινεται τπτ μηπως υπαρχει κατι αλλο που υπαρχει τι να πω

μια επικοινωνια με το σερβις της Hp 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοείς "να τα ανοίξω???"

Θέλεις να μπεις στο bios και δεν μπορείς; Αν είναι λειτουργικό το λάπτοπ και μπαίνεις στα windows, κάνε Επανεκκίνηση (όχι τερματισμό) αλλά να έχεις κρατημένο το πλήκτρο SHIFT πριν πατήσεις επανεκκίνηση (μην το αφήνεις μέχρι να ξεκινήσει). Θα σε πάει σε λειτουργία επιδιόρθωσης. Εκεί πήγαινε στην επιλογή Επιδιόρθωση, μετά Για προχωρημένους και επέλεξε είσοδος σε uefi bios (ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς).

Μπορείς να το κάνεις από τις ρυθμίσεις....

spacer.png

Μια άλλη λύση είναι να ξεκουμπώσεις τον δίσκο και μετά (μάλλον) θα σε αφήσει να μπεις στο bios ή θα μπορεί να σε πάει αυτόματα στο bios.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο bios μπαινω κανονικα απλα του εβαλα μνημη δευτερη και σκληρο και τελικα με πηγε την μνημη 2666mhz  ειναι η ιδια μνημη 2 χ 8 και η καρτα γραφικων εχει 512 μνημη radeon να την παω 1g για αυτο θελω το advancent στο bios να κανω αυτες τις ρυθμισεις,εχω φαει τα ματια μου να ψαχνω και δεν εχω βρει καμια λυση δυστυχως μηπως δεν το κοιταω καλα ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...