Προς το περιεχόμενο

AirPods 3


ChristosFis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι κάτοχος airpods 3  ξαι τα έχω χάσει . Παρατηρώ ότι αλλάζουν συνεχώς τοποθεσία . Πως υπάρχει περίπτωση αυτός που τα βρήκε να επικοινωνήσει μαζί μου . Υπάρχει περίπτωση να του τα κλειδωσω ώστε να του ειβαι άχρηστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ChristosFis said:

Είμαι κάτοχος airpods 3  ξαι τα έχω χάσει . Παρατηρώ ότι αλλάζουν συνεχώς τοποθεσία . Πως υπάρχει περίπτωση αυτός που τα βρήκε να επικοινωνήσει μαζί μου . Υπάρχει περίπτωση να του τα κλειδωσω ώστε να του ειβαι άχρηστα?

Από προσωπική εμπειρία, και να τα κλειδώσεις δεν γίνεται κάτι ιδιαίτερο, όπως στο iPhone πχ που με icloud lock  γίνεται άχρηστο. Απλά θα βλέπεις που είναι, και αυτός κάθε φορά που τα χρησιμοποιεί θα του βγάζει ένα παράθυρο ότι ο ιδιοκτήτης μπορεί να δει την τοποθεσία αυτών των Airpods και απλά πατάει Χ και τα χρησιμοποιεί κανονικά. Στα android δεν έχει ούτε αυτό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, enlightened είπε

Από προσωπική εμπειρία, και να τα κλειδώσεις δεν γίνεται κάτι ιδιαίτερο, όπως στο iPhone πχ που με icloud lock  γίνεται άχρηστο. Απλά θα βλέπεις που είναι, και αυτός κάθε φορά που τα χρησιμοποιεί θα του βγάζει ένα παράθυρο ότι ο ιδιοκτήτης μπορεί να δει την τοποθεσία αυτών των Airpods και απλά πατάει Χ και τα χρησιμοποιεί κανονικά. Στα android δεν έχει ούτε αυτό. 

Το δήλωσα ως χαμένο όποτε είναι στην ευχέρεια τπυ αν μπορεί να με καλέσει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, ChristosFis said:

Το δήλωσα ως χαμένο όποτε είναι στην ευχέρεια τπυ αν μπορεί να με καλέσει ? 

Ναι, όταν το δηλώνεις ως χαμένο μέσα από την εφαρμογή εύρεση, μπορείς να βάλεις το κινητό σου και ένα μήνυμα. Αλλά είναι στη διακριτική του ευχέρεια αν θέλει να σε καλέσει ή όχι. Προφανώς για να μη σε έχει καλέσει μέχρι τώρα χλωμό το βλέπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου το εμφανίζει σε μια περιοχή περνάω εκεί κάνω εύρεση κοντά δεν μου βγάζει τίποτα . Απλά επειδή πέρασα δυο φορές μου  έβγαλε  στην εύρεση  ότι εμφανίστηκαν πριν πχ 5 λεπτά που πέρασα . Υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη ? Αν και φοβάμαι ουι έχουν καταλήξει στο κάδο 

Επεξ/σία από ChristosFis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με τα AirPods ειναι οτι για να ανανεωθει η τοποθεσια πρεπει να ανοιξεις το καπακι.. δεν ειναι οπως με τα AirTags πχ..

Συν οτι αυτο το "Γνωστοποιηση οταν αφεθει" δεν μου εχει δουλεψει ποτε.... και να τα ξεχασω δεν ερχεται ειδοποιηση... Γενικως θελουν λιγη δουλιτσα τα AirPods στο θεμα του Tracking....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...