Προς το περιεχόμενο

Κομψό Mini/Midi Tower


papadakn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να αντικαταστήσω το τωρινό κουτί του pc μου, ένα NZXT H1. Το κουτί μου αρέσει πάρα πολύ αλλά λόγω μικρών διαστάσεων δε χωράει μια 3090 που αγόρασα πρόσφατα. Επίσης με την 3070 που έχω τώρα, η gpu ακούγεται αρκετά στα games.

Άρα ψάχνω κουτί αντικαταστάτη που:

- θα είναι εξίσου όμορφο

- θα είναι όσο το δυνατόν μικρότερο. Το pc είναι σε γραφείο σε σαλόνι και δε θέλω να ξεχωρίζει στον χώρο

-να χωράει την 3090 και υδρόψυξη για τη cpu

 

το budget είναι αρκετά ελεύθερο αν βρεθεί κάτι που να μου αρέσει.

η μητρική που έχω τωρα ειναι mini itx οπότε θα μπορούσα να πάω και σε κάτι τόσο μικρο (όπως και το H1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, papadakn είπε

Ψάχνω να αντικαταστήσω το τωρινό κουτί του pc μου, ένα NZXT H1. Το κουτί μου αρέσει πάρα πολύ αλλά λόγω μικρών διαστάσεων δε χωράει μια 3090 που αγόρασα πρόσφατα. Επίσης με την 3070 που έχω τώρα, η gpu ακούγεται αρκετά στα games.

Άρα ψάχνω κουτί αντικαταστάτη που:

- θα είναι εξίσου όμορφο

- θα είναι όσο το δυνατόν μικρότερο. Το pc είναι σε γραφείο σε σαλόνι και δε θέλω να ξεχωρίζει στον χώρο

-να χωράει την 3090 και υδρόψυξη για τη cpu

 

το budget είναι αρκετά ελεύθερο αν βρεθεί κάτι που να μου αρέσει.

η μητρική που έχω τωρα ειναι mini itx οπότε θα μπορούσα να πάω και σε κάτι τόσο μικρο (όπως και το H1)

Για να δώσουν τα παιδιά εδώ σωστές προτασεις,χρήσιμο θα ήταν να ανέφερες μήκος κάρτας γραφικών ,μέγεθος υδροψυξης και αν έχεις  ήδη sfx τροφοδοτικό από το h1 που θα βάλεις στο επόμενο case.Μεγαλύτερο από h1, στο ίδιο μακροστενο στυλ όμως με δυνατότητα για 360 υδροψυξη μου έρχεται αυτό στο μυαλό να ρίξεις μια ματιά.Γυρω στα 100 το βρίσκεις Ελλάδα,αλλά δυστυχώς δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου να σου πω παραπανω.https://www.corsair.com/us/en/p/pc-cases/cc-9011246-ww/2000d-rgb-airflow-mini-itx-pc-case-black-cc-9011246-ww#tab-techspecs

Προσωπική άποψη ,έχοντας περάσει ένα nr200 από τα χέρια μου, είναι πως σε mitx case με την 3090 θα είναι ζεστά τα πράγματα όπου κι αν πας.Γι αυτό ακούγεται ήδη αρκετα η 3070 που ανεφερες..Αν τελικά πας σε πιο παραδοσιακό case ρίξε μια ματιά και στο lianli 011 air mini.

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υδροψυξη τωρα χρησιμοποιώ του H1 οπότε θα χρειαστώ νέα. Το mini itx όντως θα με περιορισει στα thermal της κάρτας οπότε μάλλον θα εστιάσω σε κάτι λιγο μεγαλύτερο με καλό airflow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, papadakn είπε

Υδροψυξη τωρα χρησιμοποιώ του H1 οπότε θα χρειαστώ νέα. Το mini itx όντως θα με περιορισει στα thermal της κάρτας οπότε μάλλον θα εστιάσω σε κάτι λιγο μεγαλύτερο με καλό airflow.

Στο τελευταίο setup μου είχα coolermaster td300 mini mesh,ήταν αυτό που ζητάς,κομψό μικρό και πολύ καλό airflow,max cpu 65 max gpu 70 σε ryzen 7 5700x-rtx 4060ti,κόστος κάπου στα 75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...