Προς το περιεχόμενο

Τραγικό service LG


akmakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά Χριστούγεννα με υγεία!

Δυστυχώς μετά από πάρα πολλά χρόνια ξαναβίωσα την κάκιστη συμπεριφορά μια προβληματικής τηλεόρασης από αντιπροσωπία.

Πριν 2 χρόνια αγόρασα μια LG OLED 48CX6LB ιδανική για gaming monitor.Πριν κλείσουν τα 2 χρόνια πλήρωσα επέκταση τριετίας με τα 180€. Μετά την επέκταση περίπου 2 μήνες μετά έκανα ένα έλεγχο με χρώματα του ουράνιου τόξου για να δω μήπως έχω τίποτα burnin κλπ και ως προς έκπληξη είδα ένα σκασμό καμένα πίξελ..Άλλα άναβαν σε συγκεκριμένα χρώματα μόνο αλλά πάλι ήταν καμμένα.Σε ενα πρόχειρο τεστ είδα περίπου 35 καμένα κολλημένα πιξελ.

Από εκεί ξεκινούν τα προβλήματα.

Παίρνω τηλ κέντρο LG μου στέλνουν συνεργείο το οποίο ελέγχει και καταγράφει το πρόβλημα.Μου λένε τα παιδιά 10 εργάσιμες η αλλαγή το πανελ η αντικατάσταση.Περνάει μια εβδομάδα περνάει δεύτερη εβδομάδα αρχες τρίτης εβδομάδας κανένα τηλ τίποτα...Παίρνω στην LG service Θεσσαλονικης να ρωτήσω απλά πως πάει η κατάστασηΜου λένε έκαναν αίτημα βλάβης και περιμένουν από Αθήνα απάντηση..οκ.Ξαναπαίρνω μετά από 5 μέρες και ξαναρωτάω μου λένε την ίδια κασέτα.Τους λέω ποσο χρόνο θέλουν να δώσουν ένα οκ?Μετα πολλά με τα λίγα μου έδωσαν τηλ από αθηνα να ρωτήσω εκεί..Μου λέει το κέντρο πως πρέπει να απευθυνθώ στην Θεσσαλονίκη.Παίρνω Θεσσαλονίκη μου λένε το αντίθετο.....Παίρνω Αθηνα και τους ξαναλέω την κατάσταση μου λένε θα το περάσουμε σαν παράπονο μέσα σε 2 μέρες θα επικοινωνήσουν μαζί μου..Πέρασαν 4 μέρες και δεν με παίρνει κανεις ενα τηλ να μου πει κατι...

Επεξ/σία από akmakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μετά από δυο μήνες και ένα κάρο τηλέφωνα με πήραν και μου είπαν ότι εγκρίθηκε η αντικατάσταση της οθόνης...Περίμενα άλλη μια εβδομάδα.Είχαν την τηλεόραση δηλαδή 2 μήνες +  περίπου και μετά την έπιασαν 2 λεπτά να την δουν να πουν το οκ και να περιμένω πάλι να στείλουν νέο πάνελ από εξωτερικό..

Σε όλη την διαδικασία δεν με έστειλαν ουτε ενα email ουτε ενα τηλ

Αστα βραστα.

Επεξ/σία από akmakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...