Προς το περιεχόμενο

Πραγματική Μαγνητοφώνηση κλήσεων σε android


inoel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Όπως γράφω και στον τίτλο,ψάχνω μια εφαρμογή που να μαγνητοφωνεί κανονικά τις κλήσεις.Ας είναι και πληρωτή.

Όσες κατέβασα(κι έσβησα)ήταν μούφα.

Αν ξέρει κάποιος,ας μου προτείνει κάποια.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ξέρεις ότι στις android συσκευές δεν υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης εσωτερικά όπως στα windows. Η εγγραφή ήχου γίνεται μόνο από το μικρόφωνο.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν μπορεί να γίνει εγγραφή κλήσεων με κάποιον τρόπο?

Παλιά σίγουρα γινόταν με κάποιες εφαρμογές.Εγώ το έκανα.Απλά πρέπει πλέον να ενημερώνεται αυτός που ηχογραφείται πράγμα δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, inoel είπε

πρέπει πλέον να ενημερώνεται αυτός που ηχογραφείται

Αυτό εννοείτε, εκτός αν θέλεις να φας καμιά καλή μήνυση και να τρέχεις μετά.

16 λεπτά πριν, inoel είπε

Δηλαδή δεν μπορεί να γίνει εγγραφή κλήσεων με κάποιον τρόπο?

Δεν ξέρω αν είδες αυτό -> https://support.google.com/phoneapp/answer/9803950?hl=en

Δες και αυτό -> https://www.zdnet.com/article/how-to-record-a-call-on-your-android-phone/

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τις πιο χρήσιμες λειτουργίες που χαθήκανε. Εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις εφαρμογές, δε δουλεύει τίποτα. Εντωμεταξύ κατα τη γνώμη μου είναι ειρωνικό να μιλάμε για προσωπικά δεδομένα και από την άλλη να καταγράφεται κάθε μας κίνηση γενικά κα παντού, αλλά η ηχογράφηση κλήσεων μας μάρανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, Bitbit said:

από τις πιο χρήσιμες λειτουργίες που χαθήκανε. Εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις εφαρμογές, δε δουλεύει τίποτα. Εντωμεταξύ κατα τη γνώμη μου είναι ειρωνικό να μιλάμε για προσωπικά δεδομένα και από την άλλη να καταγράφεται κάθε μας κίνηση γενικά κα παντού, αλλά η ηχογράφηση κλήσεων μας μάρανε

Δεν είναι το ίδιο. Πρέπει να ενημερώσεις τον συνομιλητη σου πριν ξεκινήσεις την ηχογράφηση, αλλιώς είναι παράνομο. Για αυτό το κοψανε...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε να απαγορεύσουν και την κάμερα και την ηχογράφηση στο κινητό γιατί μπορεί να το έχεις πατήσει και να μην το ξέρει ο άλλος, ότι νάνε και υποκρισία είναι όλα αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Klausx said:

Οπότε να απαγορεύσουν και την κάμερα και την ηχογράφηση στο κινητό γιατί μπορεί να το έχεις πατήσει και να μην το ξέρει ο άλλος, ότι νάνε και υποκρισία είναι όλα αυτά.

Στην κλήση είναι 100% σίγουρο ότι ηχογραφείς το συνομιλητη σου. Με την κάμερα μπορείς να τραβάς ότι θες, όχι μόνο αγνώστους. Δεν μπορούν να καταργησουν την κάμερα για ένα 10% πιθανότητα να τραβάς παράνομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutsis είπε

Στην κλήση είναι 100% σίγουρο ότι ηχογραφείς το συνομιλητη σου. Με την κάμερα μπορείς να τραβάς ότι θες, όχι μόνο αγνώστους. Δεν μπορούν να καταργησουν την κάμερα για ένα 10% πιθανότητα να τραβάς παράνομα. 

Αυτός που θέλει να κάνει κακόβουλη ηχογράφηση υπάρχουν 1000 τρόποι, 100% δεν είναι γιατί θα έπρεπε να κατεβάσεις εφαρμογή αφού το android δεν θα το είχε default.

Επεξ/σία από Klausx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/12/2023 στις 2:43 ΜΜ, adi32 είπε

Μόνο σε κινητά με παλιό android 

 

Ή με ROM από χώρες με διαφορετική νομοθεσία ή με root.

Επεξ/σία από BadBoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, BadBoy είπε

Ή με ROM από χώρες με διαφορετική νομοθεσία ή με root.

Γιατί, στην Ελλάδα δεν επιτρέπονται οι ηχογραφήσεις κλήσεων;;; 😨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, micos000 είπε

Γιατί, στην Ελλάδα δεν επιτρέπονται οι ηχογραφήσεις κλήσεων;;; 😨

Ναι είναι παράνομο σε συνομιλίες ιδιωτών. Επιτρέπεται μόνο σε οργανισμούς/εταιρίες και αυτό υπό προϋποθέσεις (πρότερη ενημέρωση και για συγκεκριμένο σκοπό).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...