Προς το περιεχόμενο

Μουσικό Παιχνίδι Forumvision #3A


JennyP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fearless είπε

 

1 ώρα πριν, fearless είπε

Επισης με μονο 10 ατομα μηπως ειναι λιγα ωστε καποιοι απο αυτους να μην ειναι κοντα στα γουστα καποιου παικτη και να μην μπορει να ψηφιστει αναλογα, παρ' ολο το οτι εβαλε κομματαρα; Γιατι να μην γινει ανοιχτα σε ολοκληρο το (μουσικο) φορουμ με προσκληση σε π.μ και οποιος θελει να ψηφισει να φηφισει στο τελος τις εβδομαδας;

Είμαστε 12 και από ότι είπε το μέλος @JennyP περιμένουμε ακόμα συμμετοχές μέχρι την Παρασκευή. Κοίτα δεν είναι κακή η ιδέα σου αλλά νομίζω αν δεν υπάρχουν όρια θα ξεφύγει το Παιχνίδι. Γι αυτό μαζεύονται παίκτες αν δεν κάνω λάθος μπαίνουμε σε μια ιδική πλατφόρμα βάζουμε κομμάτια και στο τέλος που ανακοινώνονται τα αποτελεσματα μπορεί να μπει όποιος θέλει στο θέμα και να γράψει τη γνώμη του. Περισσότερα θα μας πουν οι διοργανωτές.

44 λεπτά πριν, BlackRose56 είπε

Ενδιαφέρομαι και εγώ, sing me up !!

Edit: μην με φάτε από το πρώτο post ! Lol

Πωωω χαμός κοίτα τώρα στο ξενο που έπαιξα βγήκα τελευταία αλλά τέτοιοι ειναι χαχα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γελάσουμε από τα σχόλια πάρα πολύ θέλω να πιστεύω άντε με το καλό 😄

1 ώρα πριν, neo80 είπε

Roxette - Wish You The Best For Xmas (Official Video)

 

Καλά Χριστουγέννα και καλές γιορτές σε όλους

Χρόνια πολλαααα είσαι μέσα;

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, XrysaKakou said:

Είμαστε 12 και από ότι είπε το μέλος @JennyP περιμένουμε ακόμα συμμετοχές μέχρι την Παρασκευή. Κοίτα δεν κακή η ιδέα σου αλλά νομίζω αν δεν υπάρχουν όρια θα ξεφύγει το Παιχνίδι. Γι αυτό μαζεύονται παίκτες αν δεν κάνω λάθος μπαίνουμε σε μια ιδική πλατφόρμα βάζουμε κομμάτια και στο τέλος που ανακοινώνονται τα αποτελεσματα μπορεί να μπει όποιος θέλει στο θέμα και να γράψει τη γνώμη του. Περισσότερα θα μας πουν οι διοργανωτές.

Πωωω χαμός κοίτα τώρα στο ξενο που έπαιξα βγήκα τελευταία αλλά τέτοιοι ειναι χαχα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γελάσουμε από τα σχόλια πάρα πολύ θέλω να πιστεύω άντε με το καλό 😄

Χρόνια πολλαααα είσαι μέσα;

ναι!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, neo80 είπε

ναι!!

Τέλεια ωωωω τωρα θα πρέπει να βρω τραγούδια θα με φάτε λάχανο χαχα άντε με το καλό να ξεκινήσουμε παιδιά ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ😀

Άρα είμαστε 14!!! Αυτά είναι !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ είναι η σελίδα του παιχνιδιού με την τελική βαθμολογία του προηγούμενου: https://forumvision.github.io/insomnia/game.html Πάνω αριστερά υπάρχει ένα ερωτηματικό που αν το πατήσετε θα δείτε τις οδηγίες χρήσης. Μέχρι αύριο το βράδυ θα στείλω pm σε κάθε παίκτη με το προσωπικό τους link. Τα τραγούδια, οι βαθμολογίες και τα σχόλια θα υποβάλλονται και θα γράφονται μέσα στην σελίδα σας, απλά θα δημοσιεύονται και στο thread του παιχνιδιού. Απ'ότι βλέπω μέχρι τώρα οι παίκτες είναι:

BLA BRA DRH FEA GBO JEN MAX NEO NOM RIF RIO SEN XAR XRY

Υπόψιν ότι το κάθε παιχνίδι έχει 12 γύρους και συνολικά κρατάει περί τους 3 μήνες.

Επεξ/σία από mic2mic
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Εδώ είναι η σελίδα του παιχνιδιού με την τελική βαθμολογία του προηγούμενου: https://forumvision.github.io/insomnia/game.html Πάνω αριστερά υπάρχει ένα ερωτηματικό που αν το πατήσετε θα δείτε τις οδηγίες χρήσης. Μέχρι αύριο το βράδυ θα στείλω pm σε κάθε παίκτη με το προσωπικό τους link. Τα τραγούδια, οι βαθμολογίες και τα σχόλια θα υποβάλλονται και θα γράφονται μέσα στην σελίδα σας, απλά θα δημοσιεύονται και στο thread του παιχνιδιού. Απ'ότι βλέπω μέχρι τώρα οι παίκτες είναι:

BLA BRA DRH FEA GBO JEN MAX NEO RIF RIO SEN XAR XRY

Υπόψιν ότι το κάθε παιχνίδι έχει 12 γύρους και συνολικά κρατάει περί τους 3 μήνες.

Τους βγάζω 14 είναι και το μέλος @nomainline 

Άρα και Νοm

14 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Εδώ είναι η σελίδα του παιχνιδιού με την τελική βαθμολογία του προηγούμενου: https://forumvision.github.io/insomnia/game.html Πάνω αριστερά υπάρχει ένα ερωτηματικό που αν το πατήσετε θα δείτε τις οδηγίες χρήσης. Μέχρι αύριο το βράδυ θα στείλω pm σε κάθε παίκτη με το προσωπικό τους link. Τα τραγούδια, οι βαθμολογίες και τα σχόλια θα υποβάλλονται και θα γράφονται μέσα στην σελίδα σας, απλά θα δημοσιεύονται και στο thread του παιχνιδιού. Απ'ότι βλέπω μέχρι τώρα οι παίκτες είναι:

BLA BRA DRH FEA GBO JEN MAX NEO RIF RIO SEN XAR XRY

Υπόψιν ότι το κάθε παιχνίδι έχει 12 γύρους και συνολικά κρατάει περί τους 3 μήνες.

BLA BRA DRH FEA GBO JEN MAX NEO RIF RIO SEN XAR XRY και NOM

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fearless είπε

Επισης με μονο 10 ατομα μηπως ειναι λιγα ωστε καποιοι απο αυτους να μην ειναι κοντα στα γουστα καποιου παικτη και να μην μπορει να ψηφιστει αναλογα, παρ' ολο το οτι εβαλε κομματαρα; Γιατι να μην γινει ανοιχτα σε ολοκληρο το (μουσικο) φορουμ με προσκληση σε π.μ και οποιος θελει να ψηφισει να φηφισει στο τελος τις εβδομαδας;

Το παιχνίδι παίζεται σε συγκεκριμένη πλατφόρμα εκτός φόρουμ.

Η αξία του παιχνιδιού είναι να συμμετάσχουν άτομα με διαφορετικά γούστα. Έτσι ακούμε και μαθαίνουμε τραγούδια που δε γνωρίζουμε, ή ερχόμαστε σε επαφή με άλλα είδη μουσικής. Εγώ πάντως απ' όλα τα παιχνίδια που έχω παίξει έχω μάθει τραγούδια που έχω αγαπήσει. Φυσικά έχω ακούσει και κομμάτια που δε με έχουν συγκινήσει καθόλου. 

Επίσης ο κάθε παίκτης θα μπορεί να γράφει σχόλια στα τραγούδια που βαθμολογεί και να αιτιολογεί τον βαθμό του αν θέλει. 

Υπάρχει περίπτωση να μας βγει το ανταγωνιστικό μας συναίσθημα, όταν δούμε τους πρώτους βαθμούς.😄 Εκεί πρέπει να σκεφτούμε ότι είναι απλά ένα παιχνίδι.😉

Πάντως, σας δηλώνω με σιγουριά εκ πείρας, μια πόρωση να το πω, μια εμμονή να το πω, ίσως σας κυριεύσει. Να το προσέξετε αυτό.😄

Για την ιστορία,  το ίδιο παιχνίδι, με την ίδια πλατφόρμα του @mic2mic παίζεται με ανθρώπους που βρίσκονται σε διάφορες χώρες και ηπείρους με διαφορετικές κουλτούρες εδώ και πολλά χρόνια και πάει μια χαρά. Με το που τελειώνει το ένα παιχνίδι αμέσως ξεκινάει το επόμενο!

4 λεπτά πριν, risingsun είπε

Δώσε πόνο!😁 

Θα παίξεις? Εαν ναι γράψτο γιατι ο διαχειριστής ετοιμάζει το παιχνίδι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, risingsun είπε

Καλώς τον είμαστε 15 ναι ωραία καλά να περάσουμε.😀

1 ώρα πριν, XrysaKakou είπε

BLA BRA DRH FEA GBO JEN MAX NEO RIF RIO SEN XAR XRY και NOM 

 

Και @risingsun στο παιχνίδι ωχ δεν θα ξέρω που να βάλω 12ρια και 10ρια😀🫣

13 λεπτά πριν, JennyP είπε

Δώσε πόνο!😁 

Θα παίξεις? Εαν ναι γράψτο γιατι ο διαχειριστής ετοιμάζει το παιχνίδι.

Τον έδωσε χαχα τελεια😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι απορίες έχετε σχετικά με το παιχνίδι μπορείτε  να τις ρωτάτε εδώ.

Επίσης οποιαδήποτε σχόλια μετά από κάθε γύρο μπορούν να γίνονται σε αυτό το θέμα φυσικά.

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, JennyP είπε

Θα παίξεις? Εαν ναι γράψτο γιατι ο διαχειριστής ετοιμάζει το παιχνίδι.

α νομιζα εμενα ρωτας, παντως αν ρωτας εμενα θα παιξω και εγω, θα προσπαθησω δηλαδη. Αγχωνωμαι οτι κατα καιρους θα εχω περιορισμενο χρονο, αλλα δεν νομιζω να δημιουργει προβλημα αυτο στο παιχνιδι :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fearless είπε

α νομιζα εμενα ρωτας, παντως αν ρωτας εμενα θα παιξω και εγω, θα προσπαθησω δηλαδη. Αγχωνωμαι οτι κατα καιρους θα εχω περιορισμενο χρονο, αλλα δεν νομιζω να δημιουργει προβλημα αυτο στο παιχνιδι :D

Να μην έχεις κανένα άγχος. Απλά να το ευχαριστηθείς. ☺️

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fearless είπε

α νομιζα εμενα ρωτας, παντως αν ρωτας εμενα θα παιξω και εγω, θα προσπαθησω δηλαδη. Αγχωνωμαι οτι κατα καιρους θα εχω περιορισμενο χρονο, αλλα δεν νομιζω να δημιουργει προβλημα αυτο στο παιχνιδι :D

Όχι καλέ ένα τραγούδι τη φορά τι πρόβλημα να δημιουργήσει; Για αυτό βάλε τα δυνατά σου να διαλέξεις καλά κομμάτια γιατί θα είναι σαν την Eurovision θα έχει και μηδενικά χαχα. Στο ξενο παιχνίδι ξέρεις πόσα τέτοια μου έβαλαν;;;ουυυυ βέβαια είναι κακογουστοι οι ξένοι lol lol😄

34 λεπτά πριν, JennyP είπε

Για την ιστορία,  το ίδιο παιχνίδι, με την ίδια πλατφόρμα του @mic2mic παίζεται με ανθρώπους που βρίσκονται σε διάφορες χώρες και ηπείρους με διαφορετικές κουλτούρες εδώ και πολλά χρόνια και πάει μια χαρά. Με το που τελειώνει το ένα παιχνίδι αμέσως ξεκινάει το επόμενο!

Παίζω κι εγώ σε αυτό. Είναι η δεύτερη συμμετοχή μου στο πρώτο δεν τα πήγα καλά ευελπιστώ στο δεύτερο, ενώ είμαι περίεργη πως θα τα πάω στο ελληνικό,γιατί το γούστο μου είναι λίγο ιδιαίτερο θα έλεγα 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, XrysaKakou είπε

Όχι καλέ ένα τραγούδι τη φορά τι πρόβλημα να δημιουργήσει; Για αυτό βάλε τα δυνατά σου να διαλέξεις καλά κομμάτια γιατί θα είναι σαν την Eurovision θα έχει και μηδενικά χαχα. Στο ξενο παιχνίδι ξέρεις πόσα τέτοια μου έβαλαν;;;ουυυυ βέβαια είναι κακογουστοι οι ξένοι lol lol😄

41 λεπτά πριν, JennyP είπε

Ωχχ παναγια μου δεν ειμαι εγω για Eurovision. Τεσπα θα βαζω τα καλυτερα διαμαντια μου, ποτε ξεκιναει;

Ντροπη να βγω τελευταιος! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fearless είπε

Ωχχ παναγια μου δεν ειμαι εγω για Eurovision. Τεσπα θα βαζω τα καλυτερα διαμαντια μου, ποτε ξεκιναει;

Ντροπη να βγω τελευταιος! :D

Θα βάλω τα δυνατά μου να βγω εγώ τελευταία! Να μην έχουμε δράματα.😁😄

Επεξ/σία από JennyP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...