Προς το περιεχόμενο

Ποιο το καλύτερο anti-ipad στην τιμή του φθηνότερου ipad?


ChaniaMania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας! χρόνια πολλά αγάπη και ειρήνη σε όλους!

Έχω ένα παλιό ipad 10" και νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα να το αλλάξω.
Βλέπω στο skroutz ότι τώρα το φθηνότερο ipad είναι ένα του 2021 στα 340 euro

υπάρχει tablet άλλης εταιρίας κοντά στα 340 ευρώ που να είναι καλύτερο για γενική χρήση στις ίδιες περίπου ίντζες?
(browsing-youtube-reading καναπές/κρεβάτι, αποστολή σήματος για έργο σε tv, όχι παιχνίδια, φωτό, 4-5g και χρήση pen)
Η εξακολουθεί να παίζει μπάλα μόνη της η apple?

Σας ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από ChaniaMania
additions
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ παιδιά!!

το φανταζόμουν αλλά λέω μπας και έχει γίνει κάποιο άλμα!!!
πάντως με το παλιό android σε ένα παλιό nokia 8.1 είμαι πιο ευχαριστημένος από το τελευταίο ipados που φοράει το tablet μου. 
νιώθω ότι μπορώ να κάνω πιο πολλά πράγματα με το αρχαίο κινητό και γενικά μου είναι πιο εύχρηστο σε λειτουργίες..
το ipad παλι μεγάλο χορταστικό, smooth με πολύ καλή αυτονομία.

ε είπα 2024 μπαίνει μπορεί να έχει βγει κανα top android δοκιμασμένο σε λογική τιμή!

σας ευχαριστώ και πάλι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Εγώ έχω πάρει το xiaomi pad 5 και είναι άψογο. Στην αρχή είχα κάποιους ενδιασμούς λόγο xiaomi αλλά μόλις το έστησα διαπίστωσα ότι είναι πολύ καλό. Τώρα αν αγόραζα θα επερνα το xiaomi pad 6 στην έκδοση 8/256. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Xiaomi pad 6 είναι η μοναδική αξιόλογη εναλλακτική στα χρήματα του ipad.

144hz 1800p οθόνη με καλή φωτεινότητα

υποστηρίζει Stylus

μεταλλική κατασκευή από αλουμίνιο

Snapdragon 870

4 στέρεο ηχεία

33W γρήγορη φόρτιση

καλή κεντρική κάμερα(σύμφωνα με τα review).

Εδώ και review

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Pad-6-review-Massively-improved-tablet-with-stylus-support-at-the-same-affordable-price.742220.0.html

https://www.gsmarena.com/xiaomi_pad_6-review-2596.php

προσοχή μόνο όταν μιλάμε για αγορά Xiaomi,λόγω απουσίας αντιπροσωπείας, αν αγοραστεί από skroutz, έχει εγγύηση καταστήματος.

Αν αγοραστεί από γνωστό μαγαζί/αλυσίδα, έχει εγγύηση και Service Infoquest.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/1/2024 στις 12:07 ΜΜ, ChaniaMania είπε

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

θα τσεκάρω το pad 6 αλλά μάλλον θα μείνω σε ipad να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!

Τελικά τι έκανες; Βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα, έχω ένα iPad air (του 2013 νομίζω είναι) αλλά πλέον τα έφαγε τα ψωμιά του, κυρίως λόγω παλιού λογισμικού. Κατά τ' άλλα δουλεύει μία χαρά. Οπότε προβληματίζομαι στο τι να πάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φίλε ακόμα με το ipad είμαι ...

θα περιμένω ακόμα λίγο μπας και εμφανιστεί νέο φθηνό μοντέλο αλλιώς θα πάρω το τωρινό φθηνό (του 2021)

Επεξ/σία από ChaniaMania
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/12/2023 στις 3:10 ΜΜ, Fulgore είπε

προσοχή μόνο όταν μιλάμε για αγορά Xiaomi,λόγω απουσίας αντιπροσωπείας, αν αγοραστεί από skroutz, έχει εγγύηση καταστήματος.

δεν ειναι απολυτο αυτο. Πολλα σκρουτζομαγαζα πουλανε με εγγυηση Infoquest, αλλα και γενικα μαγαζια. Το POCO που ηθελα, το ειχα βρει σε 3-4 σκρουτζομαγαζα και στο Cosmodata με εγγυηση Infoquest και γαμω τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 7/2/2024 στις 2:41 ΜΜ, ChaniaMania είπε

φίλε ακόμα με το ipad είμαι ...

θα περιμένω ακόμα λίγο μπας και εμφανιστεί νέο φθηνό μοντέλο αλλιώς θα πάρω το τωρινό φθηνό (του 2021)

Πήρες; Ενώ ήμουν έτοιμη να πάω να το τσεκάρω από κοντά με προβλημάτισε το εξής θέμα: στην Apple αν θες να βρεις παλιότερη έκδοση μιας εφαρμογής είναι αδύνατο, ενώ με τα Android δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Την πάτησα και κατέβασα ενημέρωση από εφαρμογή που χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά και κρασάρει, δεν μπορώ πια να τη χρησιμοποιήσω. Δε με ενημέρωσε ότι "δεν είναι πια συμβατή με την έκδοση iOS που έχω" όπως κάνουν άλλες. Αυτή κατέβηκε κανονικά αλλά δεν παίζει. Οπότε σκεφτόμουν μήπως το γυρνούσα σε Android τελικά... Όχι ότι θα ήξερα τι να πάρω βέβαια 😝.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/4/2024 στις 11:05 ΠΜ, ChaniaMania είπε

ακόμα την παλεύω με το παλιό! μα και αυτοί από το 2021 δεν βγάζουν άλλο φθηνό μοντέλο ... αυτό περιμένω γιατί πιστεύω ότι θα σκάσει

Θα βγουν τα iPad 11ης γενιας και (μαλλον) iPad mini 7 μαλλον απο Σεπτεμβρη-Δεκεμβρη προς το τελος της χρονιας. 

Αλλιως αν δεν αντεχει το παλιο ταμπλετ μεχρι τοτε δες το iPad 10 με Α14 εχει δρόμο εναλλακτικά σε android καποιο redmi pad https://www.bestprice.gr/item/2158015043/xiaomi-redmi-pad-106-4gb-128gb.html ή το xiaomi pad 6 που αναφερθηκε πιο πανω.

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...