Προς το περιεχόμενο

Sony KD55XH9096 βλάβη.


thanos_powertrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά στην ομάδα..Πολλοί έχουμε αγοράσει τη συγκεκριμένη τηλεόραση η οποία μου εμφάνισε ξαφνικά στην τριετία ένα φωτεινό - ξεθωριασμένο πλαίσιο γύρω από την οθόνη...έχει κανείς κάτι παρόμοιο? Η κάποια ιδέα  που μπορεί να οφείλεται?

Παραθέτω video ..

Επεξ/σία από thanos_powertrip
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνει σε όλες τις περιπτώσεις gaming, εφαρμογές, τηλεοπτικό σήμα, sdr, hdr? Κανε και ένα hard reset μήπως είναι θέμα λογισμικού.  Κάνε και μερικά τεστ για local dimming (youtube) να δεις τι το επιρρεάζει περισότερο.

Αν το κάνει παντού και μετά απο reset μαλλον είναι θέμα πανελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο μοντελο στις 65",δεν μου εχει βγαλει κατι,φανταζομαι οτι εννοεις αυτο που φαινεται στο βιντεο κατω?Για δες αν στο κανει κ σε αλλες περιπτωσεις.Εχεις εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα κ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Ναι το κανεινσε όλες τις περιπτώσεις αλλα είναι λιγότερο αισθητό στις ταινίες από ότι στο gaming.Ανεβασα το local dimming στο high κ είδα διαφορά προς το καλύτερο αλλά δε λύθηκε το πρόβλημα εντελώς.Hard reset κτλ τα έχω κάνει όλα.Εχω κ εγγύηση αλλά μάντεψε.Η Sony λέει ότι είναι εντός προδιαγραφών.Ξερετε αν με συνήγορο του καταναλωτή βγαίνει άκρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...