Προς το περιεχόμενο

Aγορα πρωτου 3D Printer


OnePlusLeader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,βρισκομαι στην αναζητηση 3d printer(κυριως για μικρου και μεσαιου μεγεθους πριντς)

εχω βρει αυτα τα δυο Creality3D Ender-3 V3 Se 3D Printer με Σύνδεση USB

και Creality3D Ender-3 Συναρμολογούμενος 3D Printer με Card Reader

θα ηθελα απο καποιον που εχει παραπανω εμπειρια στο θεμα να μου προτεινει κατι η αν αυτα τα δυο θα με καλυψουν!ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να δώσεις μερικές πληροφορίες ακόμη? Τι Budget έχεις? Αν θέλεις απλώς να το βάζεις να εκτυπώνει χωρίς να ασχολείσαι και πολύ με την συντήρηση του εκτυπωτή και θα εκτυπώνεις συχνά τότε πρέπει να ανέβεις αρκετά σε Budget. Αν πάλι είναι απλώς ένα χόμπι που θα κάνεις κάποιες εκτυπώσεις το μήνα για χαβαλέ πάνε σε ποιο φτηνή λύση και βλέπεις αργότερα για κάτι καλύτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Chape είπε

Θέλεις να δώσεις μερικές πληροφορίες ακόμη? Τι Budget έχεις? Αν θέλεις απλώς να το βάζεις να εκτυπώνει χωρίς να ασχολείσαι και πολύ με την συντήρηση του εκτυπωτή και θα εκτυπώνεις συχνά τότε πρέπει να ανέβεις αρκετά σε Budget. Αν πάλι είναι απλώς ένα χόμπι που θα κάνεις κάποιες εκτυπώσεις το μήνα για χαβαλέ πάνε σε ποιο φτηνή λύση και βλέπεις αργότερα για κάτι καλύτερο 

μπατζετ στα 200 αντε 220,απλα για χομπυ το θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε ο ender 3 είναι καλή επιλογή για εσένα. Είναι σχετικά εύκολος στην χρήση και με μεγάλο comunity (τουλάχιστον παλιότερα) ώστε να βρεις λύσεις σε πιθανά προβλήματα που θα σου βγάλει. Και εγώ με εκτυπωτή της ίδιας εταιρίας ξεκίνησα για χαβαλέ και για να φτιάξω κάποια πράγματα που σχεδιασα μόνος μου και χρειαζόμουν. Πλέον δεν ασχολούμαι κυρίως λόγο χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, OnePlusLeader είπε

καλησπερα,βρισκομαι στην αναζητηση 3d printer(κυριως για μικρου και μεσαιου μεγεθους πριντς)

εχω βρει αυτα τα δυο Creality3D Ender-3 V3 Se 3D Printer με Σύνδεση USB

και Creality3D Ender-3 Συναρμολογούμενος 3D Printer με Card Reader Να μην τον παρεις ειναι obsolete. 

θα ηθελα απο καποιον που εχει παραπανω εμπειρια στο θεμα να μου προτεινει κατι η αν αυτα τα δυο θα με καλυψουν!ευχαριστω πολυ

Creality3D Ender-3 V3 Se. Πιο καινούριος, auto bed levelling,  direct extrusion, etc.... στα χρήματα που διαθέτεις είναι μονόδρομος αν θες Creality. 

Παίζουν κουπόνια απο εξωτερικό συχνά πυκνά και βγαίνει πιο φτήνα ~170€ 

 

Επεξ/σία από tunic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/12/2023 στις 6:34 ΜΜ, tunic είπε

Creality3D Ender-3 V3 Se. Πιο καινούριος, auto bed levelling,  direct extrusion, etc.... στα χρήματα που διαθέτεις είναι μονόδρομος αν θες Creality. 

Παίζουν κουπόνια απο εξωτερικό συχνά πυκνά και βγαίνει πιο φτήνα ~170€ 

 

τον εχω στα υποψιν μου,προτιμουσα απο ελλαδα,ειδα επισης και τον ender 3 ke αλλα δεν τον βρισκω ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεχίζοντας το thread, μεταξύ Kingroon KLP1 (310€), Ender-5 S1 (339€), Flashforge AD5M (399€) και Creality K1 (~400€) υπάρχει κάτι αντίστοιχο, πιο αξιόλογο ή πιο φθηνό που να τα προσεγγίζει σε ποιότητα εκτύπωσης; Ταχύτητα σε πρώτη φάση δεν ειναι το απόλυτο ζητούμενο.

Η κατηγορία των 200€ είναι πολύ χειρότερη από τα παραπάνω; Δεν ξέρω αν έχουν resonance compensation και η αλήθεια ειναι οτι προτιμώ να είναι κλειστός ή να κλείνει εύκολα (AD5M, Ender-5)

Επεξ/σία από NoDsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...