Προς το περιεχόμενο

Ελαττωματικό PSP


AlexDeLarge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Ξέρω πως κανείς δεν ασχολείται πλέον με PSP, αλλά αγόρασα ένα μεταχειρισμένο πρόσφατα και μου βγήκε προβληματικό. Προσπάθησα να περάσω cfw και δεν τα κατάφερα. 

Μέχρι και στην ενημέρωση του συστήματος μου πεταξε error στο 89% (lptfffffffe). Δοκίμασα να περάσω διάφορα cfw και να περάσω άλλες εκδόσεις του συστήματος, αλλά δεν τα κατάφερα. Πάλι μου έβγαζε πρόβλημα στην ενημέρωση συστήματος και όταν άνοιγα το αρχείο cfw φαινόταν ότι το φόρτωνε αλλά η οθόνη παρέμενε μαύρη για κανα 20 δευτερόλεπτα και μετά έκλεινε μόνο του.

Έψαξα παντού, έγραψα και σε φόρουμ. Και οι περισσότεροι λέγανε πως ο προηγούμενος μάλλον κάτι πείραξε στο σύστημα και βγάζει τα προβλήματα που βγάζει. Είτε είναι θέμα hardware.

Γνωρίζει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω για να διορθώσω το πρόβλημα; κάποιοι πρότειναν pandora battery για να κάνω flash, αλλά δεν βρίσκω πουθενά κάτι τέτοιο και δεν έχω σκοπό να δώσω έξτρα χρήματα για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε και εμείς οι ρομαντικοί που ασχολούμαστε ακόμη με PSP.

Θέλουμε λίγο περισσότερες λεπτομέρειες. Πχ ποιο PSP είναι; Αν είναι slim μία φώτο το αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία καθώς και μία φώτο το system information.

Αυτά για αρχή. Αν είσαι Αθήνα και θες μπορώ να του ρίξω μια ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, baspav είπε

Είμαστε και εμείς οι ρομαντικοί που ασχολούμαστε ακόμη με PSP.

Θέλουμε λίγο περισσότερες λεπτομέρειες. Πχ ποιο PSP είναι; Αν είναι slim μία φώτο το αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία καθώς και μία φώτο το system information.

Αυτά για αρχή. Αν είσαι Αθήνα και θες μπορώ να του ρίξω μια ματιά.

Είναι 1004, πρέπει να είναι fat μοντέλο. Προσφέρθηκε ένας στο Facebook να μου το κοιτάξει και πρέπει να έχει και καμιά pandora κάπου. Είναι η μόνη λύση θεωρώ αυτή. Αλλιώς μετά μπορεί να παίζει θέμα hardware.

10 ώρες πριν, filip123go είπε

Πριν αρχίσεις να το πειράζεις, δούλευε κανονικά; 

Παιζει κανονικά. Αν το ανοίξεις, ανοίγει κανονικά και μπορείς να περιηγηθείς στο μενού κ.λ.π. απλά δεν μπορώ να φορτώσω προγράμματα μέσα γιατί απλά κλείνει μόνο του μετά και δεν μπορεί να ολοκληρώσει την ενημέρωση γιατί κρασαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ pandora μπαταρία από τότε...Αλλά πρέπει να ξέρεις τι να κάνεις.Δοκιμασες με άλλη κάρτα μήπως φταίει αυτή και δεν είναι καλά γραμμένα σε αυτην τα αρχεια(cfw)?Σβηστά όλα απ' την κάρτα και ξαναδοκιμάσει με κάποια άλλη κάρτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, AlexDeLarge είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Ξέρω πως κανείς δεν ασχολείται πλέον με PSP, αλλά αγόρασα ένα μεταχειρισμένο πρόσφατα και μου βγήκε προβληματικό. Προσπάθησα να περάσω cfw και δεν τα κατάφερα. 

Μέχρι και στην ενημέρωση του συστήματος μου πεταξε error στο 89% (lptfffffffe). Δοκίμασα να περάσω διάφορα cfw και να περάσω άλλες εκδόσεις του συστήματος, αλλά δεν τα κατάφερα. Πάλι μου έβγαζε πρόβλημα στην ενημέρωση συστήματος και όταν άνοιγα το αρχείο cfw φαινόταν ότι το φόρτωνε αλλά η οθόνη παρέμενε μαύρη για κανα 20 δευτερόλεπτα και μετά έκλεινε μόνο του.

Έψαξα παντού, έγραψα και σε φόρουμ. Και οι περισσότεροι λέγανε πως ο προηγούμενος μάλλον κάτι πείραξε στο σύστημα και βγάζει τα προβλήματα που βγάζει. Είτε είναι θέμα hardware.

Γνωρίζει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω για να διορθώσω το πρόβλημα; κάποιοι πρότειναν pandora battery για να κάνω flash, αλλά δεν βρίσκω πουθενά κάτι τέτοιο και δεν έχω σκοπό να δώσω έξτρα χρήματα για κάτι τέτοιο.

Καλησπέρα και καλη χρονια.
Πολλα μπορει να φταινε,ακομα και το card reader.
Για αρχη,πες μας εστω σε ποια εκδοση εισαι.

Δοκιμασες με αλλη καρτα;

Αν δε βγαλεις ακρη και θες να το στειλεις με ΒΟΧ,μπορω να του ριξω και εγω μια ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα με την ίδια κάρτα σε psp street και το δούλεψα κανονικά το πρόγραμμα χωρίς κανένα θέμα.

Τώρα υποτίθεται πως έχω έκδοση 6.60 αλλά δεν έγινε ποτέ ολόκληρη η ενημέρωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AlexDeLarge είπε

Δοκίμασα με την ίδια κάρτα σε psp street και το δούλεψα κανονικά το πρόγραμμα χωρίς κανένα θέμα.

Τώρα υποτίθεται πως έχω έκδοση 6.60 αλλά δεν έγινε ποτέ ολόκληρη η ενημέρωση 

Καλο ειναι να πατας "παραθεση" σε οποιον απαντας.
Ισως το προβλημα σου ειναι στο card reader.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Καλο ειναι να πατας "παραθεση" σε οποιον απαντας.
Ισως το προβλημα σου ειναι στο card reader.
 

Σορρυ.

Προσφέρθηκε ένας να δει αν έχει Πανδώρα να δοκιμάσει, αλλιώς το βλέπω να μπαίνει στο συρτάρι και να μένει εκεί:ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, AlexDeLarge said:

Σορρυ.

Προσφέρθηκε ένας να δει αν έχει Πανδώρα να δοκιμάσει, αλλιώς το βλέπω να μπαίνει στο συρτάρι και να μένει εκεί:ρ

Αν δεν έχει brickαρει γιατί να θέλει Pandora? Δοκίμασε άλλο memory stick η το ίδιο και κανε το format μέσα από το PSP. Αλλιώς να το δώσεις σε κάποιον να το ψάξει. Αν δεν είσαι Αθήνα, βρες κάποιον κοντά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, baspav είπε

Αν δεν έχει brickαρει γιατί να θέλει Pandora? Δοκίμασε άλλο memory stick η το ίδιο και κανε το format μέσα από το PSP. Αλλιώς να το δώσεις σε κάποιον να το ψάξει. Αν δεν είσαι Αθήνα, βρες κάποιον κοντά σου.

Για φλασαρισμα μου είπαν πως κάνει η Πανδώρα. Να περάσει το 5.50 νομίζω γιατί παίζει να έχει κάποιο θέμα το idstorage. Δεν ξέρω και πολλά απο psp. Περίμενα απλά να το πάρω και να περάσω cfw και μου βγήκε έξτρα ταλαιπωρία και τζάμπα 40€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το psp  μπαινει στο μενού και λειτουργεί δεν είναι brickαρισμενο. Για να κάνεις update πρέπει η μπαταρία να είναι ηψηλη αλλιως βάλτο στο φορτιστή μόνιμα. Δες ποιο μοντέλο έχεις ακριβώς και ακολούθησε έναν οδηγό  από το ίντερνετ ή το youtube και πέρασε το τελευταίο 6.61 cfw 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AlexDeLarge είπε

Προσφέρθηκε ένας να δει αν έχει Πανδώρα να δοκιμάσει, αλλιώς το βλέπω να μπαίνει στο συρτάρι και να μένει εκεί:ρ

Tο update το προσπαθεις με τη μπαταρια,ή εχεις φορτιστη συνδεδεμενο;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Tο update το προσπαθεις με τη μπαταρια,ή εχεις φορτιστη συνδεδεμενο;
 

Με 100% μπαταρία και το έχω και στην πρίζα ταυτόχρονα. Δοκίμασα και χωρίς φορτιστή, δοκίμασα και απο internet να το κάνω update απο hotspot στο κινητό.

Μου περνάει την έκδοση, αλλά δεν είναι ολοκληρωμένη και γι'αυτό δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο cfw. Το μόνο που μου άνοιγε είναι το infinity 2.0 αλλά μου είναι άχρηστο χωρίς cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...