Προς το περιεχόμενο

Προβλημα freezing σε HP Omen laptop


Masamune

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονιά σε όλους!

Είχα αγοράσει από τη συγκεκριμένη προσφορά, την έκδοση με τον Ryzen 7 και τη 4060. Γύρω στα 820€ μου είχε βγει μετά την αποφορολόγηση. Πιστεύω ότι ήταν καλή προσφορά για gaming laptop σε αυτά τα χρήματα και όσα παιχνίδια έχω κατεβάσει στο steam τα παίζει μια χαρά.

Έχω όμως ένα πρόβλημα με το λάπτοπ όταν το λειτουργώ με τη μπαταρία. Αν παίζω παιχνίδια το έχω πάντα στο ρεύμα, αλλά όταν κάνω απλές εργασίες (πλοήγηση στο ίντερνετ, word, excel κτλ) προσπαθώ να έχω την μπαταρία μεταξύ του 30% - 80% γιατί έχω ακούσει ότι έτσι θα κρατήσει περισσότερο η διάρκεια ζωής της στα χρόνια.

Το πρόβλημα είναι ότι αρκετές φορές το λάπτοπ κολλάει τελείως και δεν ανταποκρίνεται καθόλου, με αποτέλεσμα να πρέπει να κρατήσω το power button πατημένο για να κλείσει. Έχω παρατηρήσει κυρίως μου τυχαίνει όταν είμαι σε twitter και youtube.

Από αναζήτηση βρήκα αυτό το θέμα στο reddit όπου κάποιος εξηγεί το πρόβλημα που έχω κι εγώ, όμως σε HP OMEN 15, και μάλιστα ισχυρίζεται ότι βρήκε και τη λύση.

Όμως αν και ακολούθησα όλα τα βήματα το πρόβλημα παραμένει. Έχω δοκιμάσει να αλλάξω και σε άλλα πλάνα για τη μπαταρία (balanced, best performance) το λάπτοπ συνεχίζει όμως να κολλάει. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως διορθώνεται το πρόβλημα για να μπορώ να χρησιμοποιώ το λάπτοπ με τη μπαταρία του και να μην το έχω συνέχεια στο ρεύμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, Masamune said:

Καλή χρονιά σε όλους!

Είχα αγοράσει από τη συγκεκριμένη προσφορά, την έκδοση με τον Ryzen 7 και τη 4060. Γύρω στα 820€ μου είχε βγει μετά την αποφορολόγηση. Πιστεύω ότι ήταν καλή προσφορά για gaming laptop σε αυτά τα χρήματα και όσα παιχνίδια έχω κατεβάσει στο steam τα παίζει μια χαρά.

Έχω όμως ένα πρόβλημα με το λάπτοπ όταν το λειτουργώ με τη μπαταρία. Αν παίζω παιχνίδια το έχω πάντα στο ρεύμα, αλλά όταν κάνω απλές εργασίες (πλοήγηση στο ίντερνετ, word, excel κτλ) προσπαθώ να έχω την μπαταρία μεταξύ του 30% - 80% γιατί έχω ακούσει ότι έτσι θα κρατήσει περισσότερο η διάρκεια ζωής της στα χρόνια.

Το πρόβλημα είναι ότι αρκετές φορές το λάπτοπ κολλάει τελείως και δεν ανταποκρίνεται καθόλου, με αποτέλεσμα να πρέπει να κρατήσω το power button πατημένο για να κλείσει. Έχω παρατηρήσει κυρίως μου τυχαίνει όταν είμαι σε twitter και youtube.

Από αναζήτηση βρήκα αυτό το θέμα στο reddit όπου κάποιος εξηγεί το πρόβλημα που έχω κι εγώ, όμως σε HP OMEN 15, και μάλιστα ισχυρίζεται ότι βρήκε και τη λύση.

Όμως αν και ακολούθησα όλα τα βήματα το πρόβλημα παραμένει. Έχω δοκιμάσει να αλλάξω και σε άλλα πλάνα για τη μπαταρία (balanced, best performance) το λάπτοπ συνεχίζει όμως να κολλάει. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως διορθώνεται το πρόβλημα για να μπορώ να χρησιμοποιώ το λάπτοπ με τη μπαταρία του και να μην το έχω συνέχεια στο ρεύμα;

Αρχικά, είσαι σε λάθος section.

@matrixxx , μπορείς να το μετακινήσεις;

2ον, αυτό σου το έκανε από τη πρώτη μέρα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, filip123go said:

Αρχικά, είσαι σε λάθος section.

@matrixxx , μπορείς να το μετακινήσεις;

2ον, αυτό σου το έκανε από τη πρώτη μέρα; 

Ένα μήνα το έχω, τις τελευταίες δυο εβδομάδες έχει αρχίσει να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Masamune said:

Ένα μήνα το έχω, τις τελευταίες δυο εβδομάδες έχει αρχίσει να το κάνει.

Λογικά, κάποιο update δημιούργησε το πρόβλημα. Έχεις τελευταίες εκδόσεις από τους driver σου; Όχι generic,από τη σελίδα του κατασκευαστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχήν δεν είναι απαραίτητο να είναι η μπαταρία. 

Μπορείς να δεις και τα Logs που παράγουν τα Windows, μπας και σου πούνε κάτι παραπάνω (όλοι τα ξεχνάμε αλλά είναι χρήσιμο εργαλείο αρκεί να έχει κάποιος υπομονή να τα ψάξει).

Για να το κάνεις θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον Event Viewer των Windows για να δεις που παρουσιάζεται πρόβλημα κατά την εκκίνηση. Για να δεις τα προβλήματα κάνεις τα εξής: Windows key + R για να ανοίξεις το Run παράθυρο, πληκτρολόγησε “control admintools” και Enter. Από το παράθυρο επίλεξε “Event Viewer” και άρχισε να ψάχνεις που σου παρουσιάζονται προβλήματα (σημείωσε κάπου την ώρα που κολλάει το σύστημα) και ψάχνεις τα events λίγο πριν και μετά από αυτήν την ώρα. Κοίτα στις κατηγορίες "Application” και “System” (δες εικόνα παρακάτω).

Τα συγκεριμένα γεγονότα μπορούν να σου δώσουν μια αρχική ιδέα για το που οφείλεται το πρόβλημα. 

image.png.4ba1238cd3502725e8c2bfb83d013d48.png

Επεξ/σία από JPaxilleas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, JPaxilleas said:

Καταρχήν δεν είναι απαραίτητο να είναι η μπαταρία. 

Μπορείς να δεις και τα Logs που παράγουν τα Windows, μπας και σου πούνε κάτι παραπάνω (όλοι τα ξεχνάμε αλλά είναι χρήσιμο εργαλείο αρκεί να έχει κάποιος υπομονή να τα ψάξει).

Για να το κάνεις θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον Event Viewer των Windows για να δεις που παρουσιάζεται πρόβλημα κατά την εκκίνηση. Για να δεις τα προβλήματα κάνεις τα εξής: Windows key + R για να ανοίξεις το Run παράθυρο, πληκτρολόγησε “control admintools” και Enter. Από το παράθυρο επίλεξε “Event Viewer” και άρχισε να ψάχνεις που σου παρουσιάζονται προβλήματα (σημείωσε κάπου την ώρα που κολλάει το σύστημα) και ψάχνεις τα events λίγο πριν και μετά από αυτήν την ώρα. Κοίτα στις κατηγορίες "Application” και “System” (δες εικόνα παρακάτω).

Τα συγκεριμένα γεγονότα μπορούν να σου δώσουν μια αρχική ιδέα για το που οφείλεται το πρόβλημα. 

image.png.4ba1238cd3502725e8c2bfb83d013d48.png

Μου συνέβη πάλι μόλις τώρα, στην κυριολεξία τη στιγμή που διάβασα το μήνυμα σου και πήγα να δοκιμάσω αυτό που πρότεινες. Μόλις πάτησα enter αφού πληκτρολόγησα την εντολή κόλλησε το λαπτοπ...Ούτε πλάκα να μου έκαναν... 

Τους drivers τους έχω κάνει update όλους στην τελευταία έκδοση, από τη σελίδα της ΗΡ.

Μήπως φταίει και ο microsoft edge που χρησιμοποιώ; Τώρα δεν είχα ενεργές καρτέλες με twitter/youtube, μόνο τα email μου.

edit:

Μου γράφει ένα error

The server {8CFC164F-4BE5-4FDD-94E9-E2AF73ED4A19} did not register with DCOM within the required timeout.

edit2:

έψαξα στο ίντερνετ και ενεργοποίησα το Function Discovery Resource Publication Service, το άλλαξα από Startup type και το έβαλα σε Automatic (Delayed Start)

 

Επεξ/σία από Masamune
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μύνημα που σου βγάζει δεν αποτελεί 100% αιτία για freezing του υπολογιστή. 

Μήπως έχεις κάνει overclocking στον υπολογιστή σου; 

Δοκίμασε καλύτερα αυτό και δες εάν βλέπεις "κόκκινα Χ".

Reliability Monitor

Στο “Search” γράφουμε “View reliability history και το επιλέγουμε από το παράθυρο που ανοίγει, όπως δείχνει η εικόνα που ακολουθεί.

image.png.615b2239bd8afd16b64ec3b9829ede64.png

Τότε βλέπουμε κάτι ανάλογο με την εικόνα που ακολουθεί.

image.png.46ae61c6cf0100b7588dfc4539cf8649.png

Επιλέγουμε τα κόκκινα Χ (τα Χ σε κύκλο) κάνοντας κλικ σε οποιοδήποτε και ψάχνουμε τις λεπτομέρειες.

Ανεξάρτητα από τη μέθοδο που ακολουθούμε για να προσδιορίσουμε τα προβλήματα, από τα αποτελέσματα ψάχνουμε να βρούμε πληροφορίες για τους λόγους τους οποίους ο υπολογιστής έκλεισε μόνος του (shut down) ή γιατί έγινε η όποια επανεκκίνηση ή απλά κρέμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, JPaxilleas said:

Το μύνημα που σου βγάζει δεν αποτελεί 100% αιτία για freezing του υπολογιστή. 

Μήπως έχεις κάνει overclocking στον υπολογιστή σου; 

Δοκίμασε καλύτερα αυτό και δες εάν βλέπεις "κόκκινα Χ".

Reliability Monitor

Στο “Search” γράφουμε “View reliability history και το επιλέγουμε από το παράθυρο που ανοίγει, όπως δείχνει η εικόνα που ακολουθεί.

image.png.615b2239bd8afd16b64ec3b9829ede64.png

Τότε βλέπουμε κάτι ανάλογο με την εικόνα που ακολουθεί.

image.png.46ae61c6cf0100b7588dfc4539cf8649.png

Επιλέγουμε τα κόκκινα Χ (τα Χ σε κύκλο) κάνοντας κλικ σε οποιοδήποτε και ψάχνουμε τις λεπτομέρειες.

Ανεξάρτητα από τη μέθοδο που ακολουθούμε για να προσδιορίσουμε τα προβλήματα, από τα αποτελέσματα ψάχνουμε να βρούμε πληροφορίες για τους λόγους τους οποίους ο υπολογιστής έκλεισε μόνος του (shut down) ή γιατί έγινε η όποια επανεκκίνηση ή απλά κρέμασε.

Όχι δεν ξέρω πώς γίνεται το overclocking, και να ήξερα δεν θα το έκανα γιατί υποτίθεται ο επεξεργαστής του είναι από τους πιο σύγχρονους και ισχυρούς. Το μόνο που έκανα ήταν ακολουθώντας τη "λύση" από το reddit να βάλω τον επεξεργαστή όταν είναι το λάπτοπ με μπαταρία να δουλεύει στο 30% του της maximum performance. Δεν λύθηκε το πρόβλημα και το έχω γυρίσει τώρα στο 99%, δεν το έχω στο 100% που ήταν αρχικά.

Έτρεξα το reliability history και το μόνο που μου γράφει στα κόκκινα Χ είναι:

Windows was not properly shut down. The previous system shutdown at (ώρα και μέρα) was unexpected.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο BIOS του pc με πολλαπλα ESC ή F2 ή DEL ( δεν το θυμαμαι ακριβως ) και επελεξε να τρεξεις τα διαγνωστικα του μηχανηματος. Πρωτα τα quick tests και μετα τα Extended με ειδικη επιμονη σε δισκο, συστημα και μνημη. Αυτη η διαδικασια, των εκτεταμενων δηλαδη, μπορει να παρει ακομα και 2-3 ωρες και καλο ειναι ΠΡΙΝ ξεκινησεις να εχεις ενα πληρες ή ακομα καλυτερα και πολλαπλο backup των αρχειων σου. 

Εαν ολα τα tests βγαλουν PASS κατα πασα πιθανοτητα εχεις θεμα windows ή software και κατα 99% οχι μηχανικο. Εαν κατι βγαλει FAIL, βρηκες το υπαιτιο υποσυστημα και κοιτας επιλογες επισκευης. Μια ακομα προτεινομενη ενεργεια ειναι και η αναζητηση στο site του κατασκευαστη για τυχον ενημερωμενο firmware - BIOS, οπως και οδηγων φυσικα αν και αυτους λες οτι τους εχεις ηδη ενημερωσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, 29gk said:

Μπες στο BIOS του pc με πολλαπλα ESC ή F2 ή DEL ( δεν το θυμαμαι ακριβως ) και επελεξε να τρεξεις τα διαγνωστικα του μηχανηματος. Πρωτα τα quick tests και μετα τα Extended με ειδικη επιμονη σε δισκο, συστημα και μνημη. Αυτη η διαδικασια, των εκτεταμενων δηλαδη, μπορει να παρει ακομα και 2-3 ωρες και καλο ειναι ΠΡΙΝ ξεκινησεις να εχεις ενα πληρες ή ακομα καλυτερα και πολλαπλο backup των αρχειων σου. 

Εαν ολα τα tests βγαλουν PASS κατα πασα πιθανοτητα εχεις θεμα windows ή software και κατα 99% οχι μηχανικο. Εαν κατι βγαλει FAIL, βρηκες το υπαιτιο υποσυστημα και κοιτας επιλογες επισκευης. Μια ακομα προτεινομενη ενεργεια ειναι και η αναζητηση στο site του κατασκευαστη για τυχον ενημερωμενο firmware - BIOS, οπως και οδηγων φυσικα αν και αυτους λες οτι τους εχεις ηδη ενημερωσει. 

Καλησπέρα, μόλις μου κόλλησε πάλι το λάπτοπ και μάλιστα όταν το είχα σε φόρτιση. Οπότε μάλλον δεν είναι θέμα μπαταρίας.

Είχα τρέξει σύντομα διαγνωστικά από το HP PC Hardware Diagnostics της ΗΡ. Είχε τρέξει για καμιά ώρα χωρίς να δείξει κάποια αναφορά προβλήματος. Θα προσπαθήσω να τρέξω και από τα BIOS.

Βρήκα κι αυτό το θέμα στο ίντερνετ για το σφάλμα που μου βγάζει το event viewer αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα.

The server {8CFC164F-4BE5-4FDD-94E9-E2AF73ED4A19} did not register with DCOM within the... (windowsphoneinfo.com)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεξε οπωσδηποτε τα διαγνωστικα μεσα απο το BIOS και ειδικα ΟΛΑ τα extended. Eτσι θα αποκλεισεις την περιπτωση μηχανικου ζητηματος οπως σου εγραψα. Εαν ολα ειναι καλα εκει, θα προτεινα καθαρη εγκατασταση windows αλλα οπωσδηποτε αφου εχεις παρει backup και μαλιστα πολλαπλο των αρχειων σου, με κατεβασμα του iso απο τη σελιδα της MS και δημιουργιας ενος bootable usb stick σε ενα ΑΛΛΟ PC που θα εισαι σιγουρος για την καλη του λειτουργια. Αυτο για να αποκλεισεις την πιθανοτητα καποιου ιου, malware ή cryptominer. Μπουταρεις μετα με αυτο το στικ στο ΟΜΕΝ, στηνεις windows, ενημερωνεις πληρως το συστημα και αρχιζεις την εγκατασταση του software και θα ελεγα σταδιακα, ετσι ωστε να παρατηρεις αν και ποτε θα στο ξανακανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, 29gk said:

Τρεξε οπωσδηποτε τα διαγνωστικα μεσα απο το BIOS και ειδικα ΟΛΑ τα extended. Eτσι θα αποκλεισεις την περιπτωση μηχανικου ζητηματος οπως σου εγραψα. Εαν ολα ειναι καλα εκει, θα προτεινα καθαρη εγκατασταση windows αλλα οπωσδηποτε αφου εχεις παρει backup και μαλιστα πολλαπλο των αρχειων σου, με κατεβασμα του iso απο τη σελιδα της MS και δημιουργιας ενος bootable usb stick σε ενα ΑΛΛΟ PC που θα εισαι σιγουρος για την καλη του λειτουργια. Αυτο για να αποκλεισεις την πιθανοτητα καποιου ιου, malware ή cryptominer. Μπουταρεις μετα με αυτο το στικ στο ΟΜΕΝ, στηνεις windows, ενημερωνεις πληρως το συστημα και αρχιζεις την εγκατασταση του software και θα ελεγα σταδιακα, ετσι ωστε να παρατηρεις αν και ποτε θα στο ξανακανει.

Ένα μήνα το έχω το λάπτοπ δεν του έχω βάλει τίποτα το περίεργο ούτε το έχω χρησιμοποιήσει πολύ. Μόνο μερικά παιχνίδια του steam και του epic έχω κατεβάσει για να τα δοκίμαζα. Θα τα αντιγράψω σε εξωτερικό σκληρό για να μην χρειαστεί πάλι να τα κατεβάσω μετά από εβδομάδες με το αργό ίντερνετ που έχω.

Γιατί όμως θα πρέπει να κάνω καθαρή εγκατάσταση των w11 μετά; Το λάπτοπ τα είχε μέσα, μετά το format θα πρέπει να τα εγκαταστήσω μέσω usb stick;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc ειναι καινουργιο ή το πηρες απο καποιον αλλο, πχ αγγελια; Εαν ειναι καινουργιο μπορεις να καλεσεις το support της ΗΡ αλλα και παλι θα σου ζητησουν να τσεκαρουν το μηχανημα για να διευκρινιστει αν το ζητημα ειναι μηχανικο ή software. Αν ειναι μηχανικο τοτε θα σε κατευθυνουν αλλα αν προκειται για software - OS θα πανε μεχρι ενος σημειου. Για αυτο σου προτεινω και τον ελεγχο απευθειας απο το BIOS οπου και εκτος περιβαλλοντος και επιρροης του λειτουργικου ή τυχον αλλου software ( παιζουν παντα και οι πιθανοτητες malware-ιων ) μπορεις να σιγουρευτεις οσο μπορεις για το τι συμβαινει οπως και να κερδισεις και χρονο αλλα και ταλαιπωρια.

Και ξανα, εαν το μηχανικο κομματι ειναι ΟΚ τοτε καταρχην εξεταζεις την περιπτωση του λειτουργικου με ολα τα updates και το σωστο setup του ( drivers, settings κτλ ) και μετα τσεκαρεις ενα ενα τα υπολοιπα προγραμματα. Η εγκατασταση των windows που ειχε μεσα μπορει δηλαδη σε καποιο σημειο να διαφθαρθηκε και ετσι να εχεις θεματα, οποτε μονο μια καθαρη εγκατασταση και με image απο MS θα σε σιγουρεψει. Φυσικα, εαν το pc φορουσε τα windows απο την αρχη, εστω και αλλης εκδοσης πχ windows 10 ενω τωρα θες να βαλεις τα 11, δεν θα σου ζητησει κλειδια και αδειες αλλα θα παιξει κατευθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/01/2024 at 12:00, 29gk said:

Το pc ειναι καινουργιο ή το πηρες απο καποιον αλλο, πχ αγγελια; Εαν ειναι καινουργιο μπορεις να καλεσεις το support της ΗΡ αλλα και παλι θα σου ζητησουν να τσεκαρουν το μηχανημα για να διευκρινιστει αν το ζητημα ειναι μηχανικο ή software. Αν ειναι μηχανικο τοτε θα σε κατευθυνουν αλλα αν προκειται για software - OS θα πανε μεχρι ενος σημειου. Για αυτο σου προτεινω και τον ελεγχο απευθειας απο το BIOS οπου και εκτος περιβαλλοντος και επιρροης του λειτουργικου ή τυχον αλλου software ( παιζουν παντα και οι πιθανοτητες malware-ιων ) μπορεις να σιγουρευτεις οσο μπορεις για το τι συμβαινει οπως και να κερδισεις και χρονο αλλα και ταλαιπωρια.

Και ξανα, εαν το μηχανικο κομματι ειναι ΟΚ τοτε καταρχην εξεταζεις την περιπτωση του λειτουργικου με ολα τα updates και το σωστο setup του ( drivers, settings κτλ ) και μετα τσεκαρεις ενα ενα τα υπολοιπα προγραμματα. Η εγκατασταση των windows που ειχε μεσα μπορει δηλαδη σε καποιο σημειο να διαφθαρθηκε και ετσι να εχεις θεματα, οποτε μονο μια καθαρη εγκατασταση και με image απο MS θα σε σιγουρεψει. Φυσικα, εαν το pc φορουσε τα windows απο την αρχη, εστω και αλλης εκδοσης πχ windows 10 ενω τωρα θες να βαλεις τα 11, δεν θα σου ζητησει κλειδια και αδειες αλλα θα παιξει κατευθειαν.

Το λάπτοπ είναι ολοκαίνουριο, το πήρα από το πλαίσιο με τις προσφορές της Black Friday που έβαζε για περιορισμένη ώρα κάθε μέρα. Το είχα γράψει στο ανάλογο θέμα της προσφοράς -40% σε όλα τα λάπτοπ ΗΡ ΟΜΕΝ, αλλά για κάποιο λόγο μεταφέρθηκε σε δικό του θέμα...

Το λάπτοπ έχει windows 11 από την αρχή.

Έτρεξα τα εκτενή διαγνωστικά από το bios (η ίδια διαδικασία ήταν και από την εφαρμογή της ΗΡ) και δεν μου έβγαλε καμία αναφορά προβλήματος. Όλα ήταν passed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, τοτε εχεις θεμα με τα Windows, καποια ενημερωση  τους, software ή driver.

Προτεινω να στησεις windows καθαρα με τον τροπο που σου εγραψα παραπανω, να ενημερωσεις το συστημα με ολα τα updates, περνωντας τους οδηγους του κατασκευαστη δηλαδη απο τη σελιδα της ΗΡ ή αυτους που θα προτεινουν τα windows και να δεις τα αποτελεσματα. Εαν και παλι εχεις προβλημα, τοτε καλεσε την υποστηριξη της ΗΡ πες τους τι εχεις κανει και ασε αυτους να δουν μηπως παιζει καποιο περιεργο μηχανικο ζητημα, εικαζω μητρικης ή μπαταριας πλανου ενεργειας. 

Μαλιστα κατι που θα μπορουσες να δοκιμασεις κι απο τωρα εναι η απενεργοποιηση του fast boot στην υπαρχουσα εγκατασταση. Αν και αυτο το βημα, βελτιωσει την κατασταση εστω και στο ελαχιστο στην παρουσα κατασταση, σιγουρα περνας windows απο την αρχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...