Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 plus ή iPhone 15 pro


nikolees

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτοχος 11 pro , είναι η διαφορά στη μπαταρία τόσο μεγάλη όσο λένε ; Διαβάζω ότι βγάζει περίπου 20% παραπάνω on screen time . Θα θυσίαζα την καλύτερη κάμερα και τα 120 hz αν η διαφορά είναι τόσο αισθητή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikolees είπε

Κάτοχος 11 pro , είναι η διαφορά στη μπαταρία τόσο μεγάλη όσο λένε ; Διαβάζω ότι βγάζει περίπου 20% παραπάνω on screen time . Θα θυσίαζα την καλύτερη κάμερα και τα 120 hz αν η διαφορά είναι τόσο αισθητή .

Καλη χρονια. Ειναι αρκετη η διαφορα στην αυτονομια με το plus  να βγαινει 1ο  αλλα χανεις τα 120hz κ την ποιοτητα κατασκευης οπως κ.α..

Υπαρχει και διαφορα στο μεγεθος με το plus σε σχεση με το 15p το οποιο μοναδικο αρνητικο εχει την αυτονομια εναντι και του promax. Υπαρχουν κ διαφορες στις καμερες προφανως 15 με 15p αλλα κ στο chip που λογικα θα βγαλει κανα 1 χρονο περισσοτερο ενημερωσεις. Αν τα κρατας αρκετα χρονια καλυτερα pro :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, nikolees said:

Κάτοχος 11 pro , είναι η διαφορά στη μπαταρία τόσο μεγάλη όσο λένε ; Διαβάζω ότι βγάζει περίπου 20% παραπάνω on screen time . Θα θυσίαζα την καλύτερη κάμερα και τα 120 hz αν η διαφορά είναι τόσο αισθητή .

Λογικό να βγάζει περισσότερο screen time αφού είναι πολύ μεγαλύτερο σε μέγεθος, άρα μεγαλύτερη μπαταρία. Αν σε ενδιαφέρει αυτό πιο πολύ και όχι τα 120hz, camera και το μικρό μέγεθος του pro εσύ το ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2024 στις 11:23 ΠΜ, nikolees είπε

Κάτοχος 11 pro , είναι η διαφορά στη μπαταρία τόσο μεγάλη όσο λένε ; Διαβάζω ότι βγάζει περίπου 20% παραπάνω on screen time . Θα θυσίαζα την καλύτερη κάμερα και τα 120 hz αν η διαφορά είναι τόσο αισθητή .

η διαφορά μπαταρίας υπέρ του 15 plus νομιζω είναι αισθητή σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο iphone είχα ποτέ. δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. επίσης στο χέρι είναι πολύ ανετο και ελαφρύ, εμφανώς λεπτότερο απο τα μαξ (προέρχομαι απο 14pm και 12pm) 

αλλά το βασικό είναι οτι αν χρησιμοποιείς το κινητο αρκετα, με αυτο δεν ξεμένεις απο μπαταρία στο τέλος της ημέρας, πράγμα πολύ πιο σημαντικό κατα τη προσωπική μου άποψη απο τα 60 hz ή την απουσία τρίτης κάμερας που είναι τα μόνα του αρνητικά 

για ποιότητα κατασκευής μην ακούς τίποτα είναι άψογο (100% recycled aluminum είναι και τα m3 macbook pro αλλα δεν βγήκε κανένας να πει ότι δεν θα δώσει 3000+ να τα πάρει επειδή δεν είναι απο… τιτάνιο)  και τις ενημερώσεις όπως ξέρουμε όλοι θα τις παίρνει για χρόνια όπως όλη η σειρά του 2023 παντα έτσι γίνεται δες πχ XR/XS/XSmax

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την eSIM ; Δεν μου έχει έρθει κάτι από COSMOTE είτε qr είτε κάποιος άλλος κωδικός για ενεργοποίηση . Πρέπει να πάω σε κατάστημα για να κάνω την διαδικασία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, nikolees said:

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την eSIM ; Δεν μου έχει έρθει κάτι από COSMOTE είτε qr είτε κάποιος άλλος κωδικός για ενεργοποίηση . Πρέπει να πάω σε κατάστημα για να κάνω την διαδικασία ;

Έχεις παραγγείλει και δεν ηρθε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, nikolees said:

Ναι εδώ και 5-6 μέρες . Μπορώ να κάνω την διαδικασία με κάποιο άλλο τρόπο online ;

Παρτους ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις. Πολύ πιο γρήγορα θα λυθεί το πρόβλημα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2024 στις 6:35 ΜΜ, nikolees είπε

Ναι εδώ και 5-6 μέρες . Μπορώ να κάνω την διαδικασία με κάποιο άλλο τρόπο online ;

πως το κανεις ονλινε; εμενα μου ειπαν πρεπει να παω απο εκει,αν βρηκες ακρη πες σε παρακαλω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, geomrk είπε

πως το κανεις ονλινε; εμενα μου ειπαν πρεπει να παω απο εκει,αν βρηκες ακρη πες σε παρακαλω 😁

Πήγα από το κατάστημα γιατί δεν έβγαλα άκρη 😂 , μου είπαν ότι δεν μπορείς να το κανείς online ακόμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nikolees said:

Πήγα από το κατάστημα γιατί δεν έβγαλα άκρη 😂 , μου είπαν ότι δεν μπορείς να το κανείς online ακόμα .

Άρα πως το είχες κάνει εσύ; 🤔 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...