Προς το περιεχόμενο

Μαύρισε η οθόνη


so-was-Red

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από καιρό μου είχε πέσει το iphone X από την τσέπη και έσκασε στο πλακάκι με την επάνω δεξιά γωνία (το τηλέφωνο ήταν μέσα σε θήκη σιλικόνης).

Αμέσως μαύρισε μια μικρή περιοχή της οθόνης στην επάνω δεξιά γωνία, σαν πολλά μαύρα pixel συγκεντρωμένα μαζί. Στο σημείο εκείνο πλέον δεν απεικονίζεται τίποτα, μαύρη μαυρίλα, σαν καλιακούδα.

Πρόσφατα, δε, άρχισε να αποκολλάται και η ίδια η οθόνη από το σασί από την επάνω δεξιά γωνία και προς τα κάτω και μερικές φορές μαυρίζει πλέον ολόκληρη, σαν να χάνει ηλεκτρική επαφή.

Τι επιλογές έχω; (εκτός από το να μην το φτιάξω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, so-was-Red said:

Πριν από καιρό μου είχε πέσει το iphone X από την τσέπη και έσκασε στο πλακάκι με την επάνω δεξιά γωνία (το τηλέφωνο ήταν μέσα σε θήκη σιλικόνης).

Αμέσως μαύρισε μια μικρή περιοχή της οθόνης στην επάνω δεξιά γωνία, σαν πολλά μαύρα pixel συγκεντρωμένα μαζί. Στο σημείο εκείνο πλέον δεν απεικονίζεται τίποτα, μαύρη μαυρίλα, σαν καλιακούδα.

Πρόσφατα, δε, άρχισε να αποκολλάται και η ίδια η οθόνη από το σασί από την επάνω δεξιά γωνία και προς τα κάτω και μερικές φορές μαυρίζει πλέον ολόκληρη, σαν να χάνει ηλεκτρική επαφή.

Τι επιλογές έχω; (εκτός από το να μην το φτιάξω).

 

Μιας και είναι πολύ παλιό μοντέλο βάλε μια μαϊμού οθόνη σε ένα μαγαζί να κάνεις τη δουλειά σου...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, so-was-Red said:

Πριν από καιρό μου είχε πέσει το iphone X από την τσέπη και έσκασε στο πλακάκι με την επάνω δεξιά γωνία (το τηλέφωνο ήταν μέσα σε θήκη σιλικόνης).

Αμέσως μαύρισε μια μικρή περιοχή της οθόνης στην επάνω δεξιά γωνία, σαν πολλά μαύρα pixel συγκεντρωμένα μαζί. Στο σημείο εκείνο πλέον δεν απεικονίζεται τίποτα, μαύρη μαυρίλα, σαν καλιακούδα.

Πρόσφατα, δε, άρχισε να αποκολλάται και η ίδια η οθόνη από το σασί από την επάνω δεξιά γωνία και προς τα κάτω και μερικές φορές μαυρίζει πλέον ολόκληρη, σαν να χάνει ηλεκτρική επαφή.

Τι επιλογές έχω; (εκτός από το να μην το φτιάξω).

Το μαυρισμα ειναι εσωτερικο σπασιμο. Σχεδον ολα τα επισκευαστικα κεντρα προσφερουν και πιο οικονομικες οθονες ιμιτασιον. Συγκεκριμενα στην περιπτωση σου hard oled (πιο οικονομικη) και soft oled (καλυτερη ποιοτητα αλλα πιο ακριβη). Το iphone X δε θα βγαζει μηνυμα για αλλαγη οθονης οπως τα νεοτερα μοντελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...