Προς το περιεχόμενο

Σύστημα CCTV - SRIHOME NVS001 στα 99,90€ + 0,50€( χαράτσι eshop)+ δωρεαν μεταφορικα


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

χρονια πελατης δεν ειχα ποτε προβλημα

αλλα μετα τα 0,50€ 
εχω σταματησει τις αγορες απο εκει 
εκτος απο μια παραγγελια που εχω κανει για μια γειτονισσα 
και απο 6/12 μεχρι και σημερα καμια ενημερωση απο eshop, 1 μηνας 
τα 0.50€ τους μάραναν παναθεμα τους για "ΚΟΣΤΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ"
πια εξυπηρετηση ;

 

Τελευταία διαβάζω για αρκετές παρόμοιες περιπτώσεις, και μου κάνει εντύπωση ότι συμβαίνει,μετά την επιβολή του κόστους για καλύτερη διαχείριση. Κάτι δε μου κάθεται καλά... Δεν ξέρω αν ετοιμάζουν κάτι, αλλά βρομάει....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

38 λεπτά πριν, miltostammy είπε

Παιδιά αξίζει να την πάρω για το εξοχικό στο χωριό?

Να μπουν οι κάμερες απλά περιμετρικά του σπιτιού να πιάσουμε περιμετρικά το χώρο?

Μπορώ να βλέπω από την πόλη μου τι γίνεται μέσα από τις κάμερες? Θα έχω καλή εικόνα ή ήχο?

Έχω και μια Tapo c310 ήδη ανεξάρτητη αλλά βλέπω μόνο μια γωνία. Για άλλες 4 θέλω 200 ευρώ περίπου.. φυσικά χωρίς καταγραφικό. Απλή παρακολούθηση κάνω με αυτή.

Αξίζει λοιπόν να πάρω αυτό το σύστημα η να πάρω άλλες 2 Tapo και αργότερα άλλες 2. 

κανει 99€ και εχεις και καταγραφη με εναν δισκο (που το αγοραζεις εξτρα)
Νομιζω οτι ειναι καλη συμφωνια για την δουλεια που το θες.
Εχεις ολα τα οφελη απο την καμερα που εχεις τωρα και λες οτι θες 200€ για να πιασεις ολο το σπιτι και εδω με 99 εχεις και καταγραφη.
Αυτη ειναι η γνωμη μου
ΥΓ δεν το εχω το προιον αλλα απο την περιγραφη δικαιολογω τα χρηματα του 99€ οχι ομως 250€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, miltostammy said:

Έχω και μια Tapo c310 ήδη ανεξάρτητη αλλά βλέπω μόνο μια γωνία. Για άλλες 4 θέλω 200 ευρώ περίπου.. φυσικά χωρίς καταγραφικό. Απλή παρακολούθηση κάνω με αυτή.

Γιατί δεν βάζεις μια microSD κάρτα ώστε να κάνει και καταγραφή; Απλή παρακολούθηση δεν αρκεί από τη στιγμή που δεν την παρακολουθεί κάποιος 24/7. Σε κάθε περίπτωση, η ποιότητα της Tapo είναι πολύ καλύτερη από το προϊόν της προσφοράς, ισχύει το "ό,τι πληρώνεις παίρνεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, ak156 said:

Εγώ πάντως έπαιρνα από τότε που ήταν το μοναδικό ηλεκτρονικό κατάστημα. Θα συνεχίσω δε να παίρνω όσο μου δίνει πολύ καλύτερη τελική τιμή σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό. Δεν θα πάω να πάρω από αλλού πιο ακριβά μόνο και μόνο επειδή έχει τα 0,50 ευρώ το eshop. Με ενδιαφέρει το τελικό ποσό να είναι μικρότερο από αλλού. Πάντοτε δε με πληρωμή στο κατάστημα (επί τόπου δηλαδή κατά την παραλαβή). Προσωπικά ποτέ δεν είχα κανένα θέμα.

***όσον αφορά τις κάμερες, η μοναδική μου εμπειρία είναι μία srihome που έχω πάρει από χρόνια (από Aliexpress). Φθηνή αλλά καλή. Έχει δικό της application. Απλά κάποια στιγμή σταμάτησε να στέλνει ειδοποιήσεις με την εφαρμογή της (φωτογραφίες από αλάρμ εντοπισμού). Συνέχισε να στέλνει μόνο push notifications. Αποδείχθηκε όμως ότι ήταν θέμα της Google και των επιπλέον παραμέτρων ασφαλείας που επέβαλε. Μετά από λίγο παίδεμα βρήκα τον τρόπο και όλα είναι ΟΚ όπως παλιά😎😉

Μια που με το eshop εχουμε αγορασει ολοκληρη σειρα srihome μπορεις να μας πεις τι γινεται με τα notifications και γιατι δε λειτουργουν παντα ?  ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Μια που με το eshop εχουμε αγορασει ολοκληρη σειρα srihome μπορεις να μας πεις τι γινεται με τα notifications και γιατι δε λειτουργουν παντα ?  ευχαριστω !

Από ένα χρονικό σημείο και μετά η Google αποφάσισε ότι κάποιες εφαρμογές δεν είναι ασφαλείς και χρειάζεται "2 step verfication". Έ αυτό έκανα για την εφαρμογή της κάμεράς μου και πλέον είναι όλα όπως πριν😉😎 https://support.google.com/accounts/answer/185839?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει 70€ διαφορα απο το skroutz περιπου, διαβαζω που γραφετε οτι σταματησατε να αγοραζετε γιατι χρεωνουν 0.50€ στην παραγγελια....δηλαδη τι να πω...οτι και να πω...αν σας λειπουν τα 0.50 τοτε παω πασο

μεχρι και στον τιτλο το βαλατε...την δουλεια σας θελετε να κανετε ή να μην βγαζει αερα 0.50€ το e-shop? για να καταλαβω...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ααα δεν ειναι φυσιολογικο που σταματησαμε να αγοραζουμε ? 😮 Ειμαστε εμεις λάθος και οχι το καταστημα που το χρεωνει δηλαδη? μαλιστα. τελος παντων επειδη και στο τοπικ με το eshop το εχουν κλειδωσει και εδω δεν μπορω να το συνεχισω ευχομαι οπου πηγαινεις και αγοραζεις πραγματα να σου βαζουν καπελο 0.50€ αφου '' θα κανεις την δουλεια σου''. Φιλικα :)

 

ΥΓ: ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ! ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 99€ ΑΛΛΑ 99.50€ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ!

Επεξ/σία από miltgiorg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, miltgiorg είπε

Ααα δεν ειναι φυσιολογικο που σταματησαμε να αγοραζουμε ? 😮 Ειμαστε εμεις λάθος και οχι το καταστημα που το χρεωνει δηλαδη? μαλιστα. τελος παντων επειδη και στο τοπικ με το eshop το εχουν κλειδωσει και εδω δεν μπορω να το συνεχισω ευχομαι οπου πηγαινεις και αγοραζεις πραγματα να σου βαζουν καπελο 0.50€ αφου '' θα κανεις την δουλεια σου''. Φιλικα :)

 

ΥΓ: ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ! ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 99€ ΑΛΛΑ 99.50€ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ!

καποιοι αρνουνται να καταλαβουν οτι ειναι θεμα αρχης και οχι το απλα  να κανουμε την "δουλεια μας"
και ποια δουλεια μας δηλαδη να πουμε 1 μηνα περιμενω παραγγελια και ουτε μια ενημερωση, ακυρωση η ερωτηση για αλλαγη/αντικατασταση προιοντος......
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι κάμερες έχουν μικρή γωνία θέασης . Δηλαδή αν τις βάλεις στα 2,5 μέτρα ύψος να βλέπουν μια πόρτα πχ θα βλέπεις άντε 1 μέτρο μπροστά απο τη πόρτα . Καμία σχέση με τις tapo που έχουν ευρυγώνιο φακό. Επίσης σε σπίτι εξωτερικά γύρω γύρω με το καταγραφικό στη μέση πάνω απο 5 μέτρα βαριά 6 ,δε θα πιάνουν . Επίσης οι ειδοποιήσεις δε δούλεψαν ποτέ σε εμένα τουλαχιστον. Είναι για πολύ τυπική χρήση χωρίς πολλές απαιτήσεις 

Επεξ/σία από makevius
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως που λεει ο φιλος @Zengar Zombolt, δεν μπορει επειδη ξυπνησες μια μερα και αποφασισες οτι εγω πρεπει να το δεχτω. Οχι δεν το πληρωνω. Πως? δεν αγοραζω απο εκει.
Αν ερθει δηλαδη στο μαγαζι μου και δεις μια τιμη στο ραφι που λεει 1,5 και ερθεις στο ταμειο και σου πω 2€ θα σου αρεσει επειδη οπως λες @miltgiorg εκανες την δουλεια σου? ή θα μου κατεβασεις καντηλια και θα το παρατησεις εκει? ειλικρινα πες μου.
Στο θεμα μας λοιπον παλι. Ειναι μια τιμια τιμη για αυτο το προιον και αν μπορεις το αγοραζεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλά κάνετε και δεν ψωνίζετε πλέον από εκει....έτσι τουλάχιστον όταν υπάρχει κάποια καλή προσφορά θα την παίρνουμε άνετα εμείς😁

Που δεν έχουμε "αρχές" και δεν μας νοιάζει εάν η τελική τιμή είναι 99,50 ή αναλυόμενη (99,00 + 0,50 = 99,50). Φυσικά δεν θα το πάρουμε από αλλού 120 ή 130 ή 160 απλά για λόγους αρχής. Εγώ στα απλά μαθηματικά που έκανα στο ΕΜΠ είχα μάθει ότι εάν Α < Β τότε συμφέρει να πάρω το Α. Δεν χρειάζεται να σας πείσω, ούτε να με πείσετε.

Για την "ταμπακέρα", δηλαδή το προιόν έχετε να πείτε κάτι? Είναι καλό, μέτριο, κακό? Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση από αλλού και πόσο? Αυτά ενδιαφέρουν. Εγώ πιο πάνω είπα και μια λύση για την Srihome camera (που δεν την είχα πάρει από eshop αλλά από Αλι).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/01/2024 at 21:32, miltgiorg said:

σοβαρα αλλα αγοραζει κανενας απο αυτο το καταστημα που χρεωνει 50 λεπτα με το ετσι θελω?

 

ΥΓ: Πολυ δυνατη η προσφορα παντως αλλα....☝️

Βάζω και τα 50 λεπτά στην τιμή ,βλεπω αν με συμφέρει και πράττω ανάλογα. Νομίζω ο λόγος που το βάλανε δεν ειναι για να κονομήσουν αλλά να αποτρέψουν τις πολυ μικρες παραγγελίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geopapa είπε

Βάζω και τα 50 λεπτά στην τιμή ,βλεπω αν με συμφέρει και πράττω ανάλογα. Νομίζω ο λόγος που το βάλανε δεν ειναι για να κονομήσουν αλλά να αποτρέψουν τις πολυ μικρες παραγγελίες.

ειναι χαζό γιατί ετσι χανουν τον πελάτη ομως, πολλές φορές θελω πχ 3 πράγματα και 1 απο τα 3 δεν ειναι αμεσα διαθέσιμο βαζω 2 διαφορετικές παραγγελίες για να μην περιμένω. ε τωρα πχ χάσανε και αυτές τις 2 . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, aGka8l said:

ειναι χαζό γιατί ετσι χανουν τον πελάτη ομως, πολλές φορές θελω πχ 3 πράγματα και 1 απο τα 3 δεν ειναι αμεσα διαθέσιμο βαζω 2 διαφορετικές παραγγελίες για να μην περιμένω. ε τωρα πχ χάσανε και αυτές τις 2 . 

Είναι εντελώς ηλίθιο μάρκετινγκ βασικα. Άν πχ έβαζαν +0,50 στα μεταφορικά, δεν θα ασχολιόταν κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...