Προς το περιεχόμενο

Αγορά υπολογιστή workstation


Georgiadis97

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, ήρθε και η δική μου ώρα να αλλαξω υπολογιστή, εργάζομαι ως graphic designer απ' το σπίτι και χρειάζομαι κάτι γρήγορο και αποδοτικο.

Για λόγους φορητότητας σκέφτομαι το  14-inch MacBook Pro Apple M3 Pro (11-CPU), 512GB - Space Black σε συνδιασμό με κάποια οθόνη προφανώς γιατι οι 14' δεν φτάνουν.

Η άλλη επιλογή που έχω είναι ο  Mac Studio Apple M2 Max Chip, 512GB , Πολύ ανώτερο μηχάνημα προφανώς με μιας γενιάς παλιότερο επεξεργαστή χάνοντας βέβαια την φορητότητα του λάπτοπ, τα περιφερειακά που θα αγοραστούν μαζί είναι το Logitech MX Master 3S for Mac και κατά πάσα πιθανότητα το Logitech MX Keys Mini For Macσε οθόνη δεν έχω καταλήξει ακόμα. 

Και υπάρχει πάντα και η επιλογή του να χτίσω ένα pc που βγαίνει σαφώς και ποιο οικονομικά όμως θεωρώ ότι αξίζει να επενδύσω σε ένα μηχάνημα της apple σε αυτήν την περίπτωση καθώς μπορώ να χρησιμοποιήσω και το ipad air 5ης γενιάς που ήδη έχω ως σχεδιαστική γραφίδα ή και δεύτερο μόνιτορ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Georgiadis97 είπε

Καλημέρα σας, ήρθε και η δική μου ώρα να αλλαξω υπολογιστή, εργάζομαι ως graphic designer απ' το σπίτι και χρειάζομαι κάτι γρήγορο και αποδοτικο.

Για λόγους φορητότητας σκέφτομαι το  14-inch MacBook Pro Apple M3 Pro (11-CPU), 512GB - Space Black σε συνδιασμό με κάποια οθόνη προφανώς γιατι οι 14' δεν φτάνουν.

Η άλλη επιλογή που έχω είναι ο  Mac Studio Apple M2 Max Chip, 512GB , Πολύ ανώτερο μηχάνημα προφανώς με μιας γενιάς παλιότερο επεξεργαστή χάνοντας βέβαια την φορητότητα του λάπτοπ, τα περιφερειακά που θα αγοραστούν μαζί είναι το Logitech MX Master 3S for Mac και κατά πάσα πιθανότητα το Logitech MX Keys Mini For Macσε οθόνη δεν έχω καταλήξει ακόμα. 

Και υπάρχει πάντα και η επιλογή του να χτίσω ένα pc που βγαίνει σαφώς και ποιο οικονομικά όμως θεωρώ ότι αξίζει να επενδύσω σε ένα μηχάνημα της apple σε αυτήν την περίπτωση καθώς μπορώ να χρησιμοποιήσω και το ipad air 5ης γενιάς που ήδη έχω ως σχεδιαστική γραφίδα ή και δεύτερο μόνιτορ. 

αν κάνεις μοντάζ το studio θα σου προσφέρει το κάτι παραπάνω... αλλιώς και το MacBook Pro μια χαρά θα σε εξυπηρετήσει.
μία ένστανση έχω για το ποντίκι. το έχεις δουλέψει και σε έχει βολέψει ή έχεις διαβάσει διάφορα review? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το έχουν συστήνει άτομα που το έχουν και εγώ που το έπιασα με βόλεψε θεωρώ αλλά αυτό μόνο ο χρόνος μπορεί να το δείξει, άρα για το κάτι παραπάνω προτείνεις να πάω σε studio ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω εδω ο καθοριστικος παραγοντας ειναι η φορητοτητα. Αν σου ειναι απαραιτητη, τοτε το MBP ειναι μονοδρομος γιατι και τις επιδοσεις που θελεις θα σου προσφερει ο M3 Pro. Αλλιως αν ειναι σταθερος τοτε το τερας θα ειναι καλυτερο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...