Προς το περιεχόμενο

iCloud contacts


eliasj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρόνια σε όλους. Έχω τις επαφές μου στο iCloud τόσα χρόνια δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα, είτε σε καινούργιο τηλέφωνο, σε iPad η απλά restore. Όλα έκαναν sync without a glitch. Σήμερα το πρωί έχοντας αφήσει το τηλέφωνο το βράδυ να φορτίζει όπως πάντα, όλα τα fields στις επαφές μου έγιναν phone από mobile, iPhone, home, work, etc το ίδιο και στα emails and addresses🤷🏻‍♂️ είδα το τελευταίο backup είχε γίνει 3.52 μέχρι εχθές το βράδυ δεν αντιμετώπιζα κάποιο πρόβλημα. Είμαι σε iOS 17.2.1 έχει κάποιος καμμία ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει και αν υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τα τηλέφωνα, emails, διευθύνσεις όπως τα είχα? Έχω 553 επαφές και όπως καταλαβαίνετε είναι σχεδόν αδύνατον να το κάνω manual.

ευχαριστω κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βρηκα λυση, μεσω του icloud απο το laptop και εκανα restore backup of contacts μερικων ημερων πριν. Το οποιο ομως δεν μου δειχνει τις φωτο παρα μονο ενα μικρο thumbnail και πρεπει να κανω edit the profile pictures again. Το θεμα ειναι γιατι δημιουργηθηκε τετοιο προβλημα? 12 χρονια με iphone and ipads ποτε δεν ειχα προβλημα σε σχεση με contacts/calendar και το περιεργο ειναι οτι εγινε ξαφνικα χωρις να εχει πειραχτει κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...