Προς το περιεχόμενο

Το Netflix εξετάζει το ενδεχόμενο να προσθέσει διαφημίσεις και in-game αγορές στα mobile παιχνίδια του


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο πληρώνονται για να πουλάνε σκουπίδια και δεν αντιδράει ο κόσμος τόσο χειρότερα θα γίνεται.

Μονο αν πονέσουν οικονομικά θα καταλάβουν. Και αν θέλετε την γνώμη μου ας γονατίσουμε μια ώστε να κλείσει για να βάλουν μυαλό οι υπόλοιπες . Μόνο έτσι θα κάνουμε δουλίτσα.

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα παίζεις ένα παιχνίδι και θα εμφανίζεται η Κατσαφάδου να σου λέει για το "λα βι εν ρόουζ" και την ψυχολογία της ύλης, αξία ανεκτίμητη.

Επίσης σήμερα έμαθα ότι το Netflix έχει παιχνίδια!

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος πια. Δεν ασχολούμαι και πολύ με αυτά, μια απλή συνδρομή έχω αλλά βλέπω τα news για τις πλατφόρμες και τα social media  από την αρθρογραφία του insomnia και δεν το πιστεύω. 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγώ βρίσκω πιθανότερο το ενδεχόμενο - όπως το κάνει στις ταινίες - να φτιάξει βιντεοπαιχνίδια δικιάς του παραγωγής. Για τις χρεώσεις έχουμε χρόνια εμπρός μας.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξύ θα βγάλει spinoff σειρές βασισμένες και στον τελευταίο κλακαδόρο του Case De Papel.

Τελικά όλες αυτές οι πλατφόρμες είναι να τις βάζεις απο 1 μήνα τον χρόνο την καθεμία, μαζεύεις μια λίστα με τα 10 πράγματα που θέλεις να δεις και τα βλέπεις μαζεμένα. Πιστεύω πως επειδή πολλοί έχουν αρχίσει να το παίζουν έτσι θα βρούνε τρόπο να σε δεσμεύουν για κάποιους μήνες (κάποιο συμβόλαιο ίσως;)

Επεξ/σία από mezzanine
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, TutaKachun said:

Πληρώνω Prime, Netflix, Apple και Disney. Οι τύποι το μόνο που κάνουν είναι να αφαιρούν content και features και να προσθέτουν διαφημισεις. Αν ήταν να βλέπω διαφημίσεις έβλεπα και τσάμπα τηλεόραση. Θα καταλήξουν να χάνουν πελάτες ακόμα και αυτούς που είναι κατά της πειρατείας. 

Έλα, τον βρήκες τον «κατά της πειρατίας» που έκοψε το Netflix. Εγώ πληρώνω Prime, Apple και πουυυυ και που Disney. Ο λόγος που το έκοψα είναι ότι δεν έχει αρκετό αξιόλογο υλικό, παρά μόνο κυρίως αδιάφορες wokίλες. Για 1, 2, ή 5 αξιόλογα κομμάτια μέσα σ' ένα χάος αδιάφορου ή / και κακού περιεχομένου, δε θεώρησα ότι αξίζει να δίνω 14€ / μήνα. Και όπως είπαμε, είμαι κατά της πειρατίας και πλαγίων μεθόδων, οπότε το kthxbye ήταν πιο πιθανό από κοινά προφίλ, χώρες με πιο αδύνατο νόμισμα, ή warezάδικα (που θυμήθηκα αυτή τη λέξη; :D)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2024 στις 6:45 ΜΜ, GamingMaster424 είπε

Γιατί το Steam είναι marketplace για PC games και ορισμένα software, ενώ το Netflix αναπτύσσει δικά του mobile games, τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;

να πω την αλήθεια δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα 

αλλά όντως αναπτύσει δικά του παιχνίδια το netflix ;;; 

εγώ απλά "remakes" βλέπω παιχνιδιών που ήδη υπήρχαν και απλά δεν πληρώνεις και δεν έχουν (είχαν έστω) διαφημίσεις κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...