Προς το περιεχόμενο

Πολύ δελεαστική προσφορά συμβολαίου Vodafone από CU


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από PapasFilms,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους τελευταίους μήνες είμαι στην CU επειδή μου κάνανε μια προφορά με απεριόριστα λεπτά ομιλίας και ντατα με 12€/μήνα (πλέον 13€).

Από 21/01/24 λήγει η προσφορά αυτή και σκεφτόμουν να βάλω το φθηνότερο liquid στα 13€/μήνα.

Όμως, μου κάνανε σήμερα προσφορά για το Vodafone RED 10GB στα 12,28€/μήνα με 24μηνη δέσμευση. Επειδή το κινητό είναι στο όνομα του πατέρα μου, τα ντατα θα διπλασιαστούν άρα ουσιαστικά θα εχω 20GB τον μήνα σε αυτή την τιμή.

Εγώ κλείνω τα 18 σε λίγους μήνες. Αξίζει να αποδεχτώ την προφορά ή μήπως αξίζει να περιμένω και να πάω σε liquid? Να προσθέσω πως ειμαι πολυ ευχαριστημένος με την Vodafone και δεν σκοπεύω να την αλλάξω. Τουλάχιστον οχι ακόμα.

Κάτι άκουσα επίσης πως αν πάω σε κατάστημα υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν ακόμα καλύτερη τιμή (έτσι μου είπε εκπρόσωπος στο live chat δλδ).

Τέλος, αν κάποιος έχει δεχτεί παρόμοια προφορά, ποια είναι η διαδικασία; Θα μείνω χωρίς υπηρεσίες και αν ναι για πόση ώρα περίπου;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

IMG_0309.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PapasFilms είπε

Τους τελευταίους μήνες είμαι στην CU επειδή μου κάνανε μια προφορά με απεριόριστα λεπτά ομιλίας και ντατα με 12€/μήνα (πλέον 13€).

Από 21/01/24 λήγει η προσφορά αυτή και σκεφτόμουν να βάλω το φθηνότερο liquid στα 13€/μήνα.

Όμως, μου κάνανε σήμερα προσφορά για το Vodafone RED 10GB στα 12,28€/μήνα με 24μηνη δέσμευση. Επειδή το κινητό είναι στο όνομα του πατέρα μου, τα ντατα θα διπλασιαστούν άρα ουσιαστικά θα εχω 20GB τον μήνα σε αυτή την τιμή.

Εγώ κλείνω τα 18 σε λίγους μήνες. Αξίζει να αποδεχτώ την προφορά ή μήπως αξίζει να περιμένω και να πάω σε liquid? Να προσθέσω πως ειμαι πολυ ευχαριστημένος με την Vodafone και δεν σκοπεύω να την αλλάξω. Τουλάχιστον οχι ακόμα.

Κάτι άκουσα επίσης πως αν πάω σε κατάστημα υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν ακόμα καλύτερη τιμή (έτσι μου είπε εκπρόσωπος στο live chat δλδ).

Τέλος, αν κάποιος έχει δεχτεί παρόμοια προφορά, ποια είναι η διαδικασία; Θα μείνω χωρίς υπηρεσίες και αν ναι για πόση ώρα περίπου;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

IMG_0309.png

Είναι καλή τιμή για 20GB αλλά ετοιμάσου να πάρεις φοιτητικό νούμερο το καλοκαίρι αν δώσεις πανελλήνιες. Αν σου φτάνουν οι παροχές του συμβολαίου καλώς. 
Βεβαια ρωτά και μια τιμή για απεριόριστα όλα. Αν είναι για 5€ παραπάνω αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, NikolasKon14 είπε

Είναι καλή τιμή για 20GB αλλά ετοιμάσου να πάρεις φοιτητικό νούμερο το καλοκαίρι αν δώσεις πανελλήνιες. Αν σου φτάνουν οι παροχές του συμβολαίου καλώς. 
Βεβαια ρωτά και μια τιμή για απεριόριστα όλα. Αν είναι για 5€ παραπάνω αξίζει.

Έχω σκοπό να δώσω πανελλήνιες αλλά δεν θελω να πάρω δεύτερο νούμερο. Από ότι εχω ψάξει δεν αξίζουν τα φοιτητικά προνόμια.

Τα 5€ παραπάνω, αν και καταπληκτική τιμή, βγαίνουν έξω από το budget που θέλω να δώσω για το κινητό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Τελικά έκανα την αίτηση χθες το βράδυ. Παραείναι καλη η τιμή. Στην χειρότερη, στο τέλος του συμβολαίου το ξανά κάνω CU έστω και με τα 20€ χρέωση (αν το χωρίσω στους 24 μήνες είναι 0,8€ τον μήνα παραπάνω).

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!

IMG_0323.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φοιτητικά άξιζαν και παραξιζαν κάποτε όταν δεν είχα βγει τα unlimited λεπτά σε "λογικές" τιμές.....θυμάμαι όλοι την οικογένεια μου να είχαμε φοιτητικά με 10 ευρώ σε cu....και να θεωρουμασταν η ευνοημένοι τις υπόθεσης....τώρα άλλαξε εντελώς το πλάνο....και απορώ γιατί να υπάρχουν ακόμη φοιτητικά και εμπορικά διαθέσιμα....το car είναι γεμάτο αγγελίες....πριν 2 3 χρόνια είχαν πλουτίσει αυτοί και δίκαια....τώρα οδεύουμε όλοι προς τον δρόμο των unlimited....και αν κάποιος έχει ακούσει κάποια πρόσφατη προσφορά για ολλα unlimited ας μου πει.....η μόνη κάλλη που έχω υπόψη είναι στα 21 ευρώ με ολλα απεριόριστα από cleveroffers https://m.facebook.com/CleverOffers.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...