Προς το περιεχόμενο

Ενοχλητικές κλήσεις αργά το βράδυ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εδώ και κάτι μερες δέχομαι κλήσεις από διαφορετικούς αριθμούς αργά το βράδυ. Όταν παταω αυτούς τους αριθμούς στο Ίντερνετ μου βγάζει μια ιστοσελίδα με όνομα κάνε σεξ και αυτούς τους αριθμούς σε αγγελίες. Εγώ δεν έχω καμία σχέση με την εν λόγω σελίδα όμως. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μια γνωστή μου. Επίσης έχω δεχτεί και κλήσεις από τον δικό μου αριθμό. Προφανώς είναι spoofing αλλα ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να ηρεμήσω; Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Προφανώς καποιος-α έγραψε λάθος το αριθμο επικοινωνίας μιλα με την διαχείριση του σιτε

Μπα κάποια απάτη πρέπει να είναι. Ο δικός μου αριθμός δεν υπάρχει πουθενά  στο site. Υπάρχουν μόνο οι αριθμοί που με καλούν. Κάθε μέρα είναι διαφορετικοί αριθμοί και το τηλέφωνο χτυπάει μια φορά και σταματάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εφόσον δεν είναι ο δικός σου αριθμός στις επαφές σου όταν σε καλούν με spoofing η κλήση θα απορρίπτεται.

Επίσης αν δεν θες να συμπεριλάβεις όλες τις επαφές μπορείς να κάνεις ρύθμιση να δέχεσαι κλήσεις μόνο από συγκεκριμένες επαφές - οπότε μπορείς να δέχεσαι από οικογένεια, να αφήσεις εκτός συνεργάτες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, SpyrosJDM είπε

Στο κινητό είναι. Το πρόβλημα είναι ότι δέχομαι κλήσεις και από τον δικό μου αριθμό όποτε αυτό με τις επαφές δεν πιάνει…

Τι εννοεις απο το δικο μου αριθμό δηλαδη εχεις το 123456789 και σε καλει το ιδιο νούμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SpyrosJDM είπε

Στο κινητό είναι. Το πρόβλημα είναι ότι δέχομαι κλήσεις και από τον δικό μου αριθμό όποτε αυτό με τις επαφές δεν πιάνει…

κάτι μυρίζει αν ισχύει αυτό... θα πρότεινα να απευθυνθείς στον πάροχο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SpyrosJDM είπε

Ναι έχω δεχτεί κλήση από τον δικό μου αριθμό. Φυσικά δεν απάντησα. Όταν λέτε κάτι μυρίζει τι εννοείτε;

Αυτο μονο ο παροχος μπορει να το κανει.

Δώσε βλάβη στον πάροχο σου 

Ενδεχόμενα απο λάθος, δεν μπορώ να φανταστώ κάτι κακόβουλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...