Προς το περιεχόμενο

Ταχύτητα ίντερνετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται να μετακομίσω και μόλις έμαθα ότι οι τυχυτητες που μου δίνουν για την περιοχή είναι γύρω στα 10 mps , η διαδικασία εύρεσης σπιτιου είναι τρομερά δύσκολη υπόθεση , θα μπορώ με τέτοια ταχύτητα να δω netflix στις 4κ αναλύσεις ? Θα μπορώ να παίξω online playstation ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει οπτικές η περιοχή; 
Γενικα με 10Mbps να κανείς τα βασικά μόνος σου και να βλέπεις κανένα Netflix 720p ως εκεί. Από εκεί και πέρα θα χρειαστείς ενα απεριοριστο συμβόλαιο κινητής  με μια extra sim data card που μοιράζεται του προγράμματος. Δοκιμασε αν σε καλύπτουν Cosmote ή Vodafone στη περιοχή και προχωράς αναλόγως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ,να κοιτάξω δηλαδή για internet από κινητό όπως μου λέτε όλοι .

Θα κοιτάξω να βρω τι λύσεις μπορώ να βρω πάνω σε αυτό γιατί μάλλον θα το ακυρώσω ,με 720 ανάλυση η να μη περιμένω πολλά γενικότερα ,όχι δεν θα πάω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, forlorn_hope είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ,να κοιτάξω δηλαδή για internet από κινητό όπως μου λέτε όλοι .

Θα κοιτάξω να βρω τι λύσεις μπορώ να βρω πάνω σε αυτό γιατί μάλλον θα το ακυρώσω ,με 720 ανάλυση η να μη περιμένω πολλά γενικότερα ,όχι δεν θα πάω 

 

Επίσης, εχω παρατηρήσει ότι αν είσαι ΟΤΕ και είσαι κοντά σε Α/Κ όπου δεν έχουν σκάψει για vdsl ή οπτικές σε βάζουν αν γίνεται και σε vdsl2 profile όπου είσαι 24/2 καρφωμένος. Ψάξε το λίγο. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/01/2024 at 14:35, NikolasKon14 said:

Επίσης, εχω παρατηρήσει ότι αν είσαι ΟΤΕ και είσαι κοντά σε Α/Κ όπου δεν έχουν σκάψει για vdsl ή οπτικές σε βάζουν αν γίνεται και σε vdsl2 profile όπου είσαι 24/2 καρφωμένος. Ψάξε το λίγο. 
 

ναι θεωρητικα σε κοντινες αποστασεις μπορεις να δωσεις vdsl απο το αστικο κεντρο. δεν θα ειναι vectoring ουτε 17a profile αλλα συνηθως ειναι καλυτερα απο το adsl.

και οι αλλοι παροχοι το κανουν αν το ζητησεις και δουν οτι πραγματι εισαι κοντα. πχ Nova.

On 09/01/2024 at 21:29, forlorn_hope said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ,να κοιτάξω δηλαδή για internet από κινητό όπως μου λέτε όλοι .

Θα κοιτάξω να βρω τι λύσεις μπορώ να βρω πάνω σε αυτό γιατί μάλλον θα το ακυρώσω ,με 720 ανάλυση η να μη περιμένω πολλά γενικότερα ,όχι δεν θα πάω 

 

αν εχεις 5g πας εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, poulinos είπε

ναι θεωρητικα σε κοντινες αποστασεις μπορεις να δωσεις vdsl απο το αστικο κεντρο. δεν θα ειναι vectoring ουτε 17a profile αλλα συνηθως ειναι καλυτερα απο το adsl.

και οι αλλοι παροχοι το κανουν αν το ζητησεις και δουν οτι πραγματι εισαι κοντα. πχ Nova.

αν εχεις 5g πας εκει.

Εμένα πάντως η Vodafone δεν το έκανε ούτε η Nova. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, NikolasKon14 said:

Εμένα πάντως η Vodafone δεν το έκανε ούτε η Nova. 

προυποθετει οτι α.πρεπει να το ζητησεις.β.πρεπει να υπαρχει καρτα vdsl σε καποιο απο το dslam τους.αλλα η Nova απο την αρχη πριν τις καμπινες ειχε δωσει vdsl απο το αστικο κεντρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, poulinos είπε

προυποθετει οτι α.πρεπει να το ζητησεις.β.πρεπει να υπαρχει καρτα vdsl σε καποιο απο το dslam τους.αλλα η Nova απο την αρχη πριν τις καμπινες ειχε δωσει vdsl απο το αστικο κεντρο.

Εμένα στο δικό μου Α/Κ δεν εδινε η Nova(πρωην Wind και πρωην Forthnet), η Vodafone ναι αλλά όχι στην διεύθυνση εκείνη.

Επεξ/σία από NikolasKon14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, NikolasKon14 said:

Εμένα στο δικό μου Α/Κ δεν εδινε η Nova(πρωην Wind και πρωην Forthnet), η Vodafone ναι αλλά όχι στην διεύθυνση εκείνη.

ναι υπαρχει περιπτωση για καποιο λογο να μην εχει γινει εγκατασταση vdsl κάρτας ή απλα να βλεπουν με οποιο τροπο το βλεπουν οτι εισαι μακρυα οποτε και δεν σου δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...