Προς το περιεχόμενο

toshiba b554/l


life is music

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας εχω στην κατοχή μου ενα toshiba b554/l  στο οποιο εχω αλλαξει μνημη και δισκο ...Το συγκεκριμενο μηχανημα φοραει εναν I3 4000m. Στο συγκεκριμενο μηχανημα μπορω να βαλω καποιον i7?  και αν ναι ποιον ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.  Το βασικό είναι να πιάνουν τα χέρια σου για ανοίξεις το λάπτοπ και δεύτερον να μπορεί να βγει ο επεξεργαστής...σε περίπτωση που ο επεξεργαστής βγαίνει, οι συμβατοί επεξεργαστές οι αυτοί στο λινκ

https://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i3_Mobile/i3-4000M.html με την προϋπόθεση ότι δεν θα ξεπεράσεις το TPD , άρα κοίτα ότι έχει ως 37 watt. Ενδεχομένως να υπάρχει κάποιο βίντεο στο διαδίκτυο με αλλαγή του επεξεργαστή και το λύσιμο του λάπτοπ. 

Επεξ/σία από athmich1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αν ψαχτείς στο YouTube βήμα βήμα πως να λύσεις το Laptop σου χωρίς απώλειες είναι εφικτό.. Ιδανικά αυτοί που σου ταίριαζουν είναι οι 4702 και 4712...που έχουν καλές επιδόσεις.. Εγώ σκέψου έχω τον 4700mq και είμαι ευχαριστημένος σε θέμα επιδόσεων για τα χρόνια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Taperakias είπε

Καλησπέρα αν ψαχτείς στο YouTube βήμα βήμα πως να λύσεις το Laptop σου χωρίς απώλειες είναι εφικτό.. Ιδανικά αυτοί που σου ταίριαζουν είναι οι 4702 και 4712...που έχουν καλές επιδόσεις.. Εγώ σκέψου έχω τον 4700mq και είμαι ευχαριστημένος σε θέμα επιδόσεων για τα χρόνια του

Έχεις το ίδιο μηχάνημα όμως ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Taperakias είπε

Οχι ενα Hp Envy 15 εχω που φοραει τον i7 4700mq αλλα αν προσεξεις λιγο το tpd δεν θα εχεις κανενα θεμα σε ολα τα μηχανηματα ισχυει το ιδιο

Το σκέφτομαι αν θα το αναβαθμίσω ...γιατί μου έχει μπει το μαμουνι να πάρω άλλο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.. Αν αξίζει με τα specs και έχεις ανεξάρτητη κάρτα γραφικών τότε καντο αναβάθμιση αλλιώς δες κάτι άλλο ανάλογα τις απαιτήσεις σου.. Εγώ σκέψου με 180 ευρώ από εδώ περα πήρα ενα hp envy 15 με i7 4700mq nvidia gt840m κάρτα γραφικών και Fhd οθόνη... Του έχω βάλει ssd και παίρνει και msata ssd και δεν το αλλάζω με τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Taperakias είπε

Καλημέρα.. Αν αξίζει με τα specs και έχεις ανεξάρτητη κάρτα γραφικών τότε καντο αναβάθμιση αλλιώς δες κάτι άλλο ανάλογα τις απαιτήσεις σου.. Εγώ σκέψου με 180 ευρώ από εδώ περα πήρα ενα hp envy 15 με i7 4700mq nvidia gt840m κάρτα γραφικών και Fhd οθόνη... Του έχω βάλει ssd και παίρνει και msata ssd και δεν το αλλάζω με τίποτα 

Εμένα δεν έχει fhd οθόνη ...δεύτερον έχει μια κάρτα γραφικών intel hd 4000 ...8 gb ram και έναν ssd 250 gb crucial 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...