Προς το περιεχόμενο

Μουσική στα AirPods φορώντας Apple Watch μόνο


stelios_2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , 

αντιμετωπιζω το εξής που δεν μπορώ να βρω λύση 

αρχικα θέλω στο τρέξιμο μου σε εξωτερικό χώρο  , να ακούω μουσική από τα AirPods χρησιμοποιοντας το ρολοι Apple Watch. Το iPhone μένει σπιτι.

γνωριζει κανεις πως μπορεί να γίνει αυτό ; Οι εφαρμογή Spotify με αφήνει και λειτουργεί στα ακουστικά μόνο με το κινητό κοντά. Αν αφήσω το κινητό σπιτι με το που βγω εκτός εμβέλειας σταματάει. Η λίστα μουσικής είναι κατεβασμένη κανονικά στο ρολοι , η συνδρομή μου είναι Spotify premium. 
 

αν γνωρίζει κάποιος θα είναι μεγάλη βοήθεια ! Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, stelios_2809 said:

Καλησπέρα , 

αντιμετωπιζω το εξής που δεν μπορώ να βρω λύση 

αρχικα θέλω στο τρέξιμο μου σε εξωτερικό χώρο  , να ακούω μουσική από τα AirPods χρησιμοποιοντας το ρολοι Apple Watch. Το iPhone μένει σπιτι.

γνωριζει κανεις πως μπορεί να γίνει αυτό ; Οι εφαρμογή Spotify με αφήνει και λειτουργεί στα ακουστικά μόνο με το κινητό κοντά. Αν αφήσω το κινητό σπιτι με το που βγω εκτός εμβέλειας σταματάει. Η λίστα μουσικής είναι κατεβασμένη κανονικά στο ρολοι , η συνδρομή μου είναι Spotify premium. 
 

αν γνωρίζει κάποιος θα είναι μεγάλη βοήθεια ! Ευχαριστώ 

Λογικά δεν γίνεται εφόσον στην Ελλάδα τα iwatch δεν υποστηρίζουν mobile data. Αρα θα πρέπει να υπάρχει το κινητό για πρόσβαση στο internet...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, koutsis είπε

Λογικά δεν γίνεται εφόσον στην Ελλάδα τα iwatch δεν υποστηρίζουν mobile data. Αρα θα πρέπει να υπάρχει το κινητό για πρόσβαση στο internet...

Νομιζω ειπε ο φιλος οτι η λιστα μουσικης ειναι κατεβασμενη στο ρολοι.. υποστηριζει offline μουσικη το Spotify? φανταζομαι σιγουρα..

Σε Apple Music νομιζω σιγουρα γινεται.. δεν το εχω δοκιμασει αλλα βλεπω πχ στην εφαρμογη στο ρολοι ληφθεντα τραγουδια και αν παω να παιξω ενα μου βαλει να επιλεξω εξοδο ηχου και εχει τα ακουστικα.. πρεπει να το δοκιμασω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, petran1790 said:

Νομιζω ειπε ο φιλος οτι η λιστα μουσικης ειναι κατεβασμενη στο ρολοι.. υποστηριζει offline μουσικη το Spotify? φανταζομαι σιγουρα..

Σε Apple Music νομιζω σιγουρα γινεται.. δεν το εχω δοκιμασει αλλα βλεπω πχ στην εφαρμογη στο ρολοι ληφθεντα τραγουδια και αν παω να παιξω ενα μου βαλει να επιλεξω εξοδο ηχου και εχει τα ακουστικα.. πρεπει να το δοκιμασω..

Η λίστα είναι αποθηκευμένη στη μνήμη του ρολογιού? Δηλαδή πιάνει π.χ. 10gb  στο ρολόι ή απλα τη βλέπεις στο spotify και πάιζει μόνο online? Μεγάλη διαφορά...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, koutsis είπε

Η λίστα είναι αποθηκευμένη στη μνήμη του ρολογιού? Δηλαδή πιάνει π.χ. 10gb  στο ρολόι ή απλα τη βλέπεις στο spotify και πάιζει μόνο online? Μεγάλη διαφορά...

Προφανως αυτη ειναι η κυριοτερη διαφορα.. με το δευτερο χρειαζεται network και το κινητο διπλα...

Εγω την εχω κατεβασμενη.. 12gb περιπου.. στο Apple Music ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Επειδή δουλεύω και τα δυο ( Spotify και Apple music ) πρέπει να κατεβάσεις την μουσική και στο Iphone και στο apple watch και μπορεί να το χρησιμοποιείς και χωρίς το Iphone σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

εχω κατεβασμένα τα τραγούδια ναι στο ρολοι. Υπάρχει και επιλογή που στο δείχνει αυτό. Έχει κρατήσει και αρκετά GB χώρο. 
 

στο Spotify βάζω μουσική από το ρολοι , όταν φύγω από το σπιτι και εκτός εμβέλειας κινητού δεν παίζει. αν πάρω το κινητό μαζί μου παίζει κανονικά. 
 

οντας έξω στο δρόμο , μόνο Apple Music παίζει κατευθείαν από το ρολοι , αλλά επεί δεν έχω συνδρομή , έχει δωρεάν κατεβασμένο ένα άλμπουμ μόνο. 
 

συνδρομη έχω στο Spotify 

στο Apple Music είμαι free user 

3 ώρες πριν, AIRTSIOY είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Επειδή δουλεύω και τα δυο ( Spotify και Apple music ) πρέπει να κατεβάσεις την μουσική και στο Iphone και στο apple watch και μπορεί να το χρησιμοποιείς και χωρίς το Iphone σου.

Λειτουργούν και τα δυο εκτός τηλεφώνου ; Έχω σπάσει το κεφάλι μου να βρω τι φταίει 

4 ώρες πριν, petran1790 είπε

Προφανως αυτη ειναι η κυριοτερη διαφορα.. με το δευτερο χρειαζεται network και το κινητο διπλα...

Εγω την εχω κατεβασμενη.. 12gb περιπου.. στο Apple Music ομως.

Σίγουρα δίκτυο δεν έχω , σκέφτηκα μήπως το ξεγελασω βάζοντας να παίζει και να απομακρυνθώ μετά αλλά σταματάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AIRTSIOY είπε

Χρειάζεται κατέβασμα των τραγουδιών και από το Spotify στο iphone και στο ρολόι για offline αναπαραγωγή μόνο αν είσαι premium.

Το έκανα και αυτό. 
 

τελικα μετά από αναζητηση βρήκα αυτό στη σελίδα του Spotify 

Listen directly from your Watch

To play from your Watch without your phone, you need:

  • Spotify Premium
  • Apple Watch Series 3 or later
  • watchOS 7.0 or above
  • Paired Bluetooth headphones to the Watch
  • A cellular or WiFi connection
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε η κουβαλάω τηλέφωνο μαζί , η βρίσκω WiFi (δύσκολο) , η κάποια στιγμή κάνω μετάβαση στο Apple Music. 
 

να τους βράσω με τους περιορισμούς …

1 λεπτό πριν, AIRTSIOY είπε

Σε εμένα πάντως σε apple watch ultra παίζει κανονικά.

Εννοείς σε τρέξιμο έξω χωρίς τηλέφωνο κοντά σου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...