Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε την κάρτα γραφικών Radeon RX 7600 XT 16GB


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, polantheo είπε

Εάν η AMD δεν βελτιώσει τις εκδόσεις drivers , θα είναι μια από τα ίδια. ." Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς". Είμαι κάτοχος της 7600 και οι ταλαιπωρίες δεν έχουν τέλος .Τώρα όσον αφορά την τιμή της, δεν χρειάζεται να σχολιάσω, με καλύπτουν οι προηγούμενοι σχολιαστές. 

Σχεδόν δύο χρόνια με radeon δεν είδα θέμα σε παιχνίδια. Εκτός και αν είναι σε παιχνίδια που δεν δοκίμασα 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Έχει κουράσει αφόρητα το αχρείαστο hate για τις amd gpus. 

Κάτοχος 6700XT , παλαιότερα RX 480 (συν όποιες άλλες έχω βάλει σε διάφορα builds από HDs μέχρι νεότερες σειρές) και δεν αντιμετώπισα πραγματικά ποτέ το οτιδήποτε.

Τώρα αν κάποιος δεν μπορεί να κάνει μια σωστή εγκατάσταση drivers για τη νέα του gpu είναι δικό του πρόβλημα. 

Εγώ βλέπω ότι οι κόκκινοι συνεχίζουν να προσφέρουν raw power με μπόλικη vram ακόμα και στις entry level κάρτες τους και αυτό με χαροποιεί. 

Όλα τα υπόλοιπα είναι για αυτούς που θέλουν να συνεχίσουν να φοράνε γυαλιά και το λέω με κάθε σεβασμό.

  • Like 23
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μια Overclocked 7600 με περισσότερη (και αχρείαστη στο μεγαλύτερο μέρος της) VRAM. Επιδόσεις κάπου κοντά σε 6700XT και η τιμή στην Ελλάδα θα κάνει κανένα 2μηνο να πιάσει τα 350€. Και όλα αυτά ενώ μέχρι πριν από ένα μήνα έβρισκες 6700XT με ~300-320€.. Δεν βρέχει, μας φτύνουν (και καλά κάνουν). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που θέλει πραγματικά gpu (για δουλειά ή  και για high end gaming) δε κοιτάει για amd και τα σαπάκια που δίνει ο πέτσινος στις xx60/xx50 κατηγορίες πλέον. Κάνει το σκ@τό του παξιμάδι και σκάει το χιλιάρικο. Αυτή είναι η νέα τάξη πραγμάτων, εκτός αν αλλάξει κάτι στο μέλλον λόγω intel (χλωμό). AMD συμφέρει να πάρεις μόνο σε κάτι black fridays PLAISIO κλπ όταν έχουν ήδη πατώσει σε πωλήσεις και αναγκάζονται να τις δίνουν σε πιο γήινες τιμές (πήρα 6700 + 2 παιχνίδια στα λεφτά της 3050)🤣.

  • Confused 13
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polantheo είπε

Εάν η AMD δεν βελτιώσει τις εκδόσεις drivers , θα είναι μια από τα ίδια. ." Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς". Είμαι κάτοχος της 7600 και οι ταλαιπωρίες δεν έχουν τέλος .Τώρα όσον αφορά την τιμή της, δεν χρειάζεται να σχολιάσω, με καλύπτουν οι προηγούμενοι σχολιαστές. 

Απλά κάνε Format και μετά βάλε τους νέους drivers. Είμαι κάτοχος RX 7800XT και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, geoz57 είπε

Έχει κουράσει αφόρητα το αχρείαστο hate για τις amd gpus. 

Κάτοχος 6700XT , παλαιότερα RX 480 (συν όποιες άλλες έχω βάλει σε διάφορα builds από HDs μέχρι νεότερες σειρές) και δεν αντιμετώπισα πραγματικά ποτέ το οτιδήποτε.

Τώρα αν κάποιος δεν μπορεί να κάνει μια σωστή εγκατάσταση drivers για τη νέα του gpu είναι δικό του πρόβλημα. 

Εγώ βλέπω ότι οι κόκκινοι συνεχίζουν να προσφέρουν raw power με μπόλικη vram ακόμα και στις entry level κάρτες τους και αυτό με χαροποιεί. 

Όλα τα υπόλοιπα είναι για αυτούς που θέλουν να συνεχίσουν να φοράνε γυαλιά και το λέω με κάθε σεβασμό.

Όταν οι ντραιβερς της ATI είχαν θέματα σοβαρά είχαμε ακόμα 3.5 δίσκο τα για μπουτ... Τον καιρό εκείνο.... 

13 λεπτά πριν, Infinitas είπε

PCi lanes? Για μας που είμαστε στο 3.0 ακόμα.

Αν το 3 είναι αρκετό για την 3090  η την 2080 για την 7600 είναι απλά ερκετο.... Εκτός και αν πρέπει pci 8 γιατί έτσι... Και άλλο το pci lanes και άλλο η γενιά - έκδοση του pci μπας. Την καλησπέρα μου. 

29 λεπτά πριν, Νικηφόρος Μπαντούνας είπε

Άρα μια Overclocked 7600 με περισσότερη (και αχρείαστη στο μεγαλύτερο μέρος της) VRAM. Επιδόσεις κάπου κοντά σε 6700XT και η τιμή στην Ελλάδα θα κάνει κανένα 2μηνο να πιάσει τα 350€. Και όλα αυτά ενώ μέχρι πριν από ένα μήνα έβρισκες 6700XT με ~300-320€.. Δεν βρέχει, μας φτύνουν (και καλά κάνουν). 

Σύνταγη - σχολή ιντελ λέγεται :) το έκανε στους επεξεργαστες από το 1997μεχρι και την έλευσή του άθλον 64... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος 7900xtx εδω και ενα χρονο, δεν μπορώ να καταλάβω τους τύπους που γκρινιάζουν ακόμα για drivers... ούτε αυτούς που λένε: "ότι και να βγάλουν εμείς θα πάρουμε Nvidia"... καλά λοιπόν τους κάνουν και εχουν τις τιμες στο Θεό...

Επεξ/σία από spipan
  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Mythoplasths said:

Σύνταγη - σχολή ιντελ λέγεται :) το έκανε στους επεξεργαστες από το 1997μεχρι και την έλευσή του άθλον 64... 

Πλιζ μην φέρουμε και την μπλε σε αυτή την κουβέντα, αρκετή κατάθλιψη με πιάνει με τις αστείες τιμές της πράσινης και της κόκκινης. Αυτή η 6800 μου, πρώτα θα ξεμείνει από VRAM (καλή μου τύχη) και μετά θα την αλλάξω έτσι όπως το πάνε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο μύθος με τους drivers δεν ξέρω πως έχει κολλήσει, έχω να δω πρόβλημα τουλάχιστον από όταν είχα την 5870, στην 7800xt που έχω τώρα παίζω starfield σε 2560X1440 και κάτω από 120fps δεν έχω πέσει, και ο συγκεκριμένος τίτλος στο pc έχει κάκιστο optimazation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...