Προς το περιεχόμενο

[SMARTPHONE] Από Amazon USA - Google Pixel 8 - 565,21 EURO


nickelodeon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/1/2024 στις 4:15 ΜΜ, Polemical είπε

Από το perishop βγαίνει στα ~525€ με το - 5% κουπόνι January5

Και το στέλνουν γρήγορα, εγώ παρέλαβα σε μια βδομάδα μέσα και όχι 1-1,5 μήνα όπως το γνωστό μαγαζί. 

σήμερα παρέλαβα απο το γνωστό μαγαζί στους χρόνους που είχανε πει και αυριο και αλλα.

το αν θα σκάσει είναι αλλο θέμα.

από το perihop που λες δεν ξαναγοράζω ούτε καρφίτσα.

12/256 παρήγγειλα και μου στείλανε μικρότερη έκδοση, πάλι καλά που μου έκοψε και το κοίταξα στα μικρά γράμματα γιατί μόνο εκεί το έγραφε στη συσκευασία.

δεν νομίζω να μου το αλλάζανε.

εγώ πιστεύω ότι ήτανε στοχευμένο..

φάνηκε δηλαδή από τον τρόπο που μιλάγανε μέχρι να περάσουμε στο θα μου το αλλάξουν.

Επεξ/σία από drdedus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, billpao είπε

Κανένας που το πήρε από το αμερικάνικο άμαζον, να μας πει αν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα εδώ Ελλάδα.

Από πέρυσι χρησιμοποιώ στην Ελλάδα την αμερικάνικη έκδοση του Pixel 7 χωρίς κανένα πρόβλημα (πέρα απο τα γνωστά volte και 5G τα οποία ήταν θέμα software και λύθηκαν πρόσφατα). Μετά από χρήση σε καμιά δεκαριά χώρες στην Ευρώπη δεν αντιμετώπισα επίσης κανένα πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος το Pixel 8 χρησιμοποιεί το ίδιο modem (Exynos 5300) άρα τα αποτελέσματα θα είναι ίδια.

Επεξ/σία από georgebit
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, s1lverw0lf είπε

Οκ μετά από το update πήρε 5G στη Cosmote κανονικά στο Pixel 8. Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα ακόμα

Το έχεις πάρει από το αμερικανικό amazon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το google pixel 8/pro ειναι υπο διαδικασία ενσωμάτωσης στο ελληνικο 5G δίκτυο για οσους τους ενδιαφερει.

Αυτο σημαινει οτι θα το φερει καποιος παροχος (μαλλον VF).

Δεν ξερω σε τι βαθμό αφορά το αμερικάνικο μοντέλο και τις καλύψεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα. Παρέλαβα σήμερα ΧΩΡΙΣ έξτρα χρεώσεις ΤΕΛΩΝΕΙΟΥ.

Η μεταφορά έγινε από αρχή μέχρι τέλους με DHL. Άργησε να φύγει από amazon αρκετές μέρες, από την στιγμή που το πήρε η DHL USA σε 4 μέρες ήταν Αθήνα, καθυστέρησε στο στάδιο τελωνείου αλλά χωρίς καμία χρέωση συνέχισε μετά από 2 εργάσιμες την πορεία του και έφτασε σήμερα, (Επαρχεία, Βόρια Ελλάδα).

Να αναφέρω μία μικρή λεπτομέρεια στο check out αν και μπήκα στον πειρασμό να επιλέξω πληρωμή σε δολάρια για να αποφύγω τις έξτρα χρεώσεις του amazon, σκέφτηκα "καλύτερα σε ευρώ, να αναγράφεται ξεκάθαρη αξία στο πακέτο, για να μην ασχοληθεί κανείς μαζί του διεξοδικά".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, nickelodeon είπε

σκέφτηκα "καλύτερα σε ευρώ, να αναγράφεται ξεκάθαρη αξία στο πακέτο, για να μην ασχοληθεί κανείς μαζί του διεξοδικά"

Κανείς δε θα ασχολούνταν ιδιαίτερα μαζί του και θα πλήρωνες και μερικά € λιγότερα.

Είχες προπληρώσει τους τελωνειακούς δασμούς και δε θα υπήρχε κανένα θέμα.

Αλλά και ΑΝ υπήρχε (τόσες φορές έχω αγοράσει από Amazon UK και US χωρίς πρόβλημα) το Amazon θα σε αποζημίωνε στο έπακρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...