Προς το περιεχόμενο

Κατασχεση κινητής περιουσίας


ShadowSora94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, χρωστάω 2 καταναλωτικά δάνεια για αγορά μιας τηλεόρασης το 2018 και ενός κινητού το 2020, μέσα στην καραντίνα γονάτισα γιατί έπρεπε να συντηρώ την μάνα μου, ξέφυγε το πράγμα και πλέον με καλούν τα funds.

Ένας γνωστός θέλει να βάλει στο όνομα μου μια μηχανή λόγω δικών του μεγάλων χρεων, υπάρχει περίπτωση τα Funds να κάνουν κατασχεση της μηχανής; 

 

Ευχαριστώ. 

 

Υ.Γ Ξέρω ότι όλο το topic βρωμάει (Ελλαδαρα, και ούτως ή άλλως σκέφτομαι να απαντήσω επιτέλους στα funds για διακανονισμό, απλά δεν θέλω μόλις γίνει η μεταβίβαση να υπάρξει κάποια εντολών κατάσχεσης.)

Επεξ/σία από ShadowSora94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Καλησπέρα, χρωστάω 2 καταναλωτικά δάνεια για αγορά μιας τηλεόρασης το 2018 και ενός κινητού το 2020, μέσα στην καραντίνα γονάτισα γιατί έπρεπε να συντηρώ την μάνα μου, ξέφυγε το πράγμα και πλέον με καλούν τα funds.

Ένας γνωστός θέλει να βάλει στο όνομα μου μια μηχανή λόγω δικών του μεγάλων χρεων, υπάρχει περίπτωση τα Funds να κάνουν κατασχεση της μηχανής; 

 

Ευχαριστώ. 

 

Υ.Γ Ξέρω ότι όλο το topic βρωμάει (Ελλαδαρα, και ούτως ή άλλως σκέφτομαι να απαντήσω επιτέλους στα funds για διακανονισμό, απλά δεν θέλω μόλις γίνει η μεταβίβαση να υπάρξει κάποια εντολών κατάσχεσης.)

Ξεχωρα απο τα χρέη ,μην μπλέκεις με όχημα που θα είναι στο όνομα σου και θα το κυκλοφορεί άλλος.Αν σκοτώσει/χτυπήσει κανέναν εσένα θα κυνηγάνε.Αν δεν πληρώσει ασφάλεια/κτεο/τέλη εσένα θα επιβαρύνει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, tarantules said:

Να μια καλή ευκαιρία να εξακριβώσεις πόσο πολύ σε αγαπάνε οι άμεσα κοντινοί σου συγγενείς....

Έχει ήδη εξακριβωθεί αυτό αλλά είναι μεγάλη ιστορία... το συγκεκριμένο άτομο όμως που θέλω να εξυπηρετήσω μου έχει σταθεί ουκ ολίγες φορές χωρίς ποτέ να το ζητήσω από όταν ήμουν μικρό παιδί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση στο ερωτημα ειναι ναι, μπορουν να κανουν κατασχεση της μηχανης αφου θα ειναι στο ονομα σου.Τωρα αν θα προβούν σε κατασχεση ειναι αλλη συζητηση αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

το συγκεκριμένο άτομο όμως που θέλω να εξυπηρετήσω

Ρε φίλε, εδώ δε μπορείς να εξυπηρετήσεις τον εαυτό σου, θες να εξυπηρετήσεις και άλλον;

Κοίταξε πως θα ξεμπλέξεις με το πρόβλημά σου πρώτα και μετά βλέπεις.

Θες να σε κυνηγάει και ο φίλος σου άμα γίνει καμία στραβή;

22 λεπτά πριν, tarantules είπε

Να μια καλή ευκαιρία να εξακριβώσεις πόσο πολύ σε αγαπάνε οι άμεσα κοντινοί σου συγγενείς....

Τους συγγενείς δεν τους έχουμε για να πληρώνουν τις μ......ς μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τι τηλεόραση και το κινητό έχεις πάρει; Πόσο τα αγόρασες;

Για μένα βρες 2η δουλειά για κάποιο διάστημα για να ξελασπωσεις και να μην έχεις τέτοια προβλήματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, bill999r said:

Φίλε μου τι τηλεόραση και το κινητό έχεις πάρει; Πόσο τα αγόρασες;

Για μένα βρες 2η δουλειά για κάποιο διάστημα για να ξελασπωσεις και να μην έχεις τέτοια προβλήματα..

Ακριβά και τα 2k συνολο και τα δύο αλλά σίγουρα είχα ξεχρέωσει τουλάχιστον μέχρι την μέση. Με τον τόκο θα έχει ανέβει, θα μιλήσω με τα funds να ξεμπερδέψω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Ακριβά και τα 2k συνολο και τα δύο αλλά σίγουρα είχα ξεχρέωσει τουλάχιστον μέχρι την μέση. Με τον τόκο θα έχει ανέβει, θα μιλήσω με τα funds να ξεμπερδέψω.

 

Αν δεν έχεις κάτι στο όνομα σού προς το παρόν, μπορείς να το παζαρεψεις ή τουλάχιστον να γλυτώσεις τους τόκους. Δύσκολο βέβαια, γτ συνήθως όταν δείχνεις καλή διάθεση δεν εκτιμάται από τις εισπρακτικές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, bill999r είπε

Αν δεν έχεις κάτι στο όνομα σού προς το παρόν, μπορείς να το παζαρεψεις ή τουλάχιστον να γλυτώσεις τους τόκους. Δύσκολο βέβαια, γτ συνήθως όταν δείχνεις καλή διάθεση δεν εκτιμάται από τις εισπρακτικές...

Αν δεν έχει κάτι στο όνομα του, δεν χρειάζεται να δώσει μία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ενα τοπικ λεει ο αλλος βαλε αντικειμενικη ο,τι να ν'αι και πουλα το με μαυρα. εδω, μη πληρωσεις αυτα που χρωστας. και περιμενουμε να αλλαξει η χωρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μαζί τους σήμερα, μου έκαναν από το ίδιο γραφείο 2 διαφορετικά άτομα τελείως διαφορετικές προτάσεις.

 

Ο ένας 2200 ευνοϊκά λέει σε 2 δόσεις, και μια κοπέλα 1400 εφάπαξ μια και έξω μέχρι την Δευτέρα, πιστεύω ότι κερδίζουν χρήματα Άνα υπόθεση και εγώ ούτε που θυμάμαι πόσο ήταν το υπόλοιπο, θα δώσω τα 1400 να ξεμπερδέψω, νομιζω πρέπει να ειναι εκει κοντα στην αξια που οντως χρωσταω...  ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφού είχες τα χρήματα γιατί δε πλήρωνες να τελείωνε το θέμα;

Είπες πριν ότι το ποσό ήταν~2κ, πλήρωσες λες τα μισά και τώρα σου ζητάνε 2200 ή 1400€; Εμένα δε μου κάθονται καλά τα νούμερα πάντως αλλά αυτό είναι άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...