Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά νούμερου σε Vodafone cu αλλά πιέζουν για συμβόλαιο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά, πήγα σήμερα στη Vodafone να μεταφέρω το νούμερο μου από συμβόλαιο cosmote σε κάρτα cu και μου είπαν ότι κάνουν  μεταφορά νούμερου όχι σε κάρτα αλλά μόνο σε συμβόλαιο. 

1. ισχύει αυτό ή κοροϊδεύουν για να κάνεις συμβόλαιο; 

2. Αν ισχύει, μπορώ να μεταφέρω το νούμερο από συμβόλαιο cosmote σε κάρτα frog ή θα με δουλεύουν για να παραμείνω στο πρόγραμμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AndVal είπε

Γειά χαρά, πήγα σήμερα στη Vodafone να μεταφέρω το νούμερο μου από συμβόλαιο cosmote σε κάρτα cu και μου είπαν ότι κάνουν  μεταφορά νούμερου όχι σε κάρτα αλλά μόνο σε συμβόλαιο. 

1. ισχύει αυτό ή κοροϊδεύουν για να κάνεις συμβόλαιο; 

2. Αν ισχύει, μπορώ να μεταφέρω το νούμερο από συμβόλαιο cosmote σε κάρτα frog ή θα με δουλεύουν για να παραμείνω στο πρόγραμμα; 

Δοκίμασε να πας σε άλλο κατάστημα, ειδάλλως το κάνεις online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AndVal είπε

Γειά χαρά, πήγα σήμερα στη Vodafone να μεταφέρω το νούμερο μου από συμβόλαιο cosmote σε κάρτα cu και μου είπαν ότι κάνουν  μεταφορά νούμερου όχι σε κάρτα αλλά μόνο σε συμβόλαιο. 

1. ισχύει αυτό ή κοροϊδεύουν για να κάνεις συμβόλαιο; 

2. Αν ισχύει, μπορώ να μεταφέρω το νούμερο από συμβόλαιο cosmote σε κάρτα frog ή θα με δουλεύουν για να παραμείνω στο πρόγραμμα; 

Προχώρησε σε online φορητότητα σε cu. Βέβαια η Vodafone τελευταία κάνει πολύ καλά συμβόλαια  με 5-10GB στα 10-12€ και απεριόριστη ομιλία. Φίλος έχει 8GB και αρκετά λεπτά δεν ξέρω αν είναι απεριοριστο φοιτητικό καρτοπρογραμμα με 9€ το μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikolasKon14 είπε

Προχώρησε σε online φορητότητα σε cu. Βέβαια η Vodafone τελευταία κάνει πολύ καλά συμβόλαια  με 5-10GB στα 10-12€ και απεριόριστη ομιλία. Φίλος έχει 8GB και αρκετά λεπτά δεν ξέρω αν είναι απεριοριστο φοιτητικό καρτοπρογραμμα με 9€ το μήνα.

Μπα, θέλω να πάω το νούμερο στη cu και να δοκιμάσω τη σχεδόν τσάμπα ανανέωση κάρτας μέσω cashback (και ήδη έχω voip για κλήσεις) και να έχω μια δεύτερη κάρτα frog με τα 120ε το χρόνο για απεριόριστο ίντερνετ αλλά δεν μπορείς να μεταφέρεις ήδη υπάρχον νούμερο σε αυτό. Αν δεν ήθελα να κρατήσω το παλιό νούμερο θα έπαιρνα μόνο τη frog με τα 120e.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, μόλις το είδα τώρα στο σαιτ τους θα κοιτάξω μήπως το ακυρώσω και το κάνω ονλάιν.

 

*ΟΚ, ακύρωσα την αίτηση μέσω τσατ και θα κάνω τη φορητότητα ονλάιν.

Και είχα κάνει παρατήρηση στην υπάλληλο για τα 19ε και δεν είπε ότι ονλάιν είναι δωρεάν η sim.

 

Επεξ/σία από AndVal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AndVal είπε

Ναι, μόλις το είδα τώρα στο σαιτ τους θα κοιτάξω μήπως το ακυρώσω και το κάνω ονλάιν.

 

*ΟΚ, ακύρωσα την αίτηση μέσω τσατ και θα κάνω τη φορητότητα ονλάιν.

Και είχα κάνει παρατήρηση στην υπάλληλο για τα 19ε και δεν είπε ότι ονλάιν είναι δωρεάν η sim.

 

Πάλι καλά. Τι 19€; Τρελάθηκαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όταν παρέλαβα την κάρτα ήθελαν 1 μέρα να την ενεργοποιήσουν αλλά χωρίς τα δώρα, οπότε 1 μέρα χωρίς ομιλία και data.

Ήθελαν ακόμα 1 μέρα να ενεργοποιήσουν τον 1 μήνα unlimited ομιλία, 200 sms, και συνολικά 25GB data.

Ευτυχώς, στο σπίτι μου το ιντερνετ έχει πολύ καλή ταχύτητα αλλά αλλού σέρνεται.

Καλύτερα από nova αλλά φυσικά όχι από cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...