Προς το περιεχόμενο

Νέο pc


dims71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας τελικά πάω για νέο pc.απο την αρχή ολο.θελω την γνώμη σας.intel i5 13600?η i7 13700?η οι αντίστοιχοι σε 14η γενιά;και είναι συμβατός για το επακρον των δυνατοτήτων του με ποια μητρική;με προοπτικές μελλοντικής αναβάθμισης ποια κάρτα γραφικών;ποιες μνήμες;καθώς η ψύξη του επεξεργαστή;τι είναι προτιμότερο;υγροψυξη η αεροψυξη;τι τροφοδοτικό;κουτί;οθόνη έχω μια στα 1444.διαθετω max τις 2000 για μεσαία κατηγορίας παιχνιδια

 

Επεξ/σία από dims71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Eγω δεν εχω καταλαβει ακομα, σε ενα καινουργιο μηχανημα, γιατι να επιλλεξω εναν 13xxx, οταν οι 14xxx, ειναι πιο καινουργιο μοντελο, πιο δυντοι, χαμηλοτερες θερμοκρασιες κι απο τιμες 0-30 Ε ακριβοτεροι σε σχεση με τους 13xxx. Aν θελω κατι οικονομικοτερο πηγαινω σε σειρα 12xxx. Και βεβαια υπαρχουν και οι AMD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chris2756 είπε

 Eγω δεν εχω καταλαβει ακομα, σε ενα καινουργιο μηχανημα, γιατι να επιλλεξω εναν 13xxx, οταν οι 14xxx, ειναι πιο καινουργιο μοντελο, πιο δυντοι, χαμηλοτερες θερμοκρασιες κι απο τιμες 0-30 Ε ακριβοτεροι σε σχεση με τους 13xxx. Aν θελω κατι οικονομικοτερο πηγαινω σε σειρα 12xxx. Και βεβαια υπαρχουν και οι AMD/

Οπότε χρησιμοποιουμε πλέον για επεξεργαστές 14γενιας.μπορειτε να με βοηθήσετε ώστε να επιλέξω τα ποιο συμβατά εξαρτήματα για αυτόν τον επεξεργαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για να μην παρεξηγηθω, δεν θελω να μειωσω την αξια των 13. Απλα η σκεψη ειναι, γιατι να μην εχω το πιο νεο μοντελο για ελλαχιστα επι πλεον χρηματα. π.χ. 13700 400Ε και 14700 420Ε

 Για να μπορεσουν τα παιδια εδω να σου συστησουν το πλεον καταλληλο για σενα μηχανημα, πρεπει να αναφερεις, ποσον που διαθετεις και ποιες δουλιες θελεις να κανεις με αυτο. Ακομα καλυτερα να συμπληρωσεις την σχετικη φορμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Chris2756 είπε

 Για να μην παρεξηγηθω, δεν θελω να μειωσω την αξια των 13. Απλα η σκεψη ειναι, γιατι να μην εχω το πιο νεο μοντελο για ελλαχιστα επι πλεον χρηματα. π.χ. 13700 400Ε και 14700 420Ε

 Για να μπορεσουν τα παιδια εδω να σου συστησουν το πλεον καταλληλο για σενα μηχανημα, πρεπει να αναφερεις, ποσον που διαθετεις και ποιες δουλιες θελεις να κανεις με αυτο. Ακομα καλυτερα να συμπληρωσεις την σχετικη φορμα

Η σχετική φόρμα που μπορώ να την βρω για να την συμπληρώσω ώστε να βοηθήσω και τα μέλη εδώ να με βοηθήσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό που διαθέτουμε :

Εώς 2000

Χρήση υπολογιστή :

Μέτριο gaming 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Οχι

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Έχω οθονη στα 1444

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Όχι δεν χρειαζοντε

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Κορινθος

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

Εξαρτάτε από την σύγκριση τιμών 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Θα στηθεί από εμενα

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

Όχι δεν επιθυμω

Θα ήθελα να συνθέσω ένα pc που να δέχετε μελλοντικες αναβάθμιση.

Και θα ήθελα σαν βάση τον i514600kf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...