Προς το περιεχόμενο

Gaming pc


steliosb81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά 

Η ερώτηση μου είναι απλή θέλω ένα gaming pc (μόνο την μοναδα).είμαι λίγο ασχετος με το θέμα και θέλω να πάρω ένα έτοιμο μιας και δεν μπορώ μόνος μου να το φτιάξω και επειδή εδώ που μένω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανένας.ειχα πάρει πριν καιρό ένα φτηνό από το κατάστημα πραξη το οποίο ήταν πολύ καλό αλλά θέλω να πάρω ένα πολύ καλό για να μη ξανασχοληθω για χρόνια. Με 1300 € που διαθέτω τι θα μου προτείνατε .

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, steliosb81 είπε

Καλησπέρα παιδιά 

Η ερώτηση μου είναι απλή θέλω ένα gaming pc (μόνο την μοναδα).είμαι λίγο ασχετος με το θέμα και θέλω να πάρω ένα έτοιμο μιας και δεν μπορώ μόνος μου να το φτιάξω και επειδή εδώ που μένω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανένας.ειχα πάρει πριν καιρό ένα φτηνό από το κατάστημα πραξη το οποίο ήταν πολύ καλό αλλά θέλω να πάρω ένα πολύ καλό για να μη ξανασχοληθω για χρόνια. Με 1300 € που διαθέτω τι θα μου προτείνατε .

Ευχαριστώ 

Πολύ καλό και να μην ασχοληθείς για χρόνια και 1300 ευρώ και Gaming  δεν πάνε μαζί.

Το gaming πάει με πανάκριβες κάρτες γραφικών και πανάκριβες οθόνες. Το κάθε ένα από αυτά πιθανότατα θα κοστίζει περισσότερο από όλο το υπόλοιπο PC μαζί.

Με 1300 θα μπορέσεις να στήσεις ένα καλούτσικο μηχάνημα εάν δεν συμπεριλαμβάνεται η οθόνη στο ποσό ή ένα βασικό μηχάνημα εάν η οθόνη είναι μέσα στο ποσό. Δεν βάζω έξοδα και για Gaming πληκτρολόγιο και mouse.

Τι θέλεις να παίζεις και σε τι αναλύσεις? Να ξεκινήσουμε από τα βασικά.

Επειδή ανέφερες μόνο την μονάδα. Από οθόνη τι θα έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω τα πιο καινούργια παιχνίδια 

Να καταλάβεις τώρα έχω fallout 4 που τρέχει μια χαρά και assassin's creed odyssey που δεν τρέχει και πολύ καλά 

Από παρελκόμενα έχω τα πάντα μόνο για την μονάδα μιλάω. 

Οθόνη έχω μια curved samsung 

https://praxi.gr/homepage/shop/gaming-desktops/vengeance-spider-v92-be-quiet-edition-intel-i5-14600kf-32gb-ddr5-1tb-ssd-rx-7900-gre-16gb-no-os-gaming-pc/

 

Αυτό π.χ. αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πες και τι setup έχεις τώρα (motherboard, cpu, ram, vga, τροφοδοτικό).

Το e-gate έχει έτοιμα συστήματα και είναι πολύ εξυπηρετικοί και γρήγοροι.

Αφού όμως είσαι ευχαριστημένος με το Praxi γιατί δεν κοιτάς τι έχουν και αυτοί;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e-gate γρηγοροι? 24 ημερες εκαναν να μου φερουν το τροφοδοτικο μου που τοχαν σαν αμεσα διαθεσιμο. Απορω πως η seasonic τους εχει σαν επισημους αντιπροσωπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αυτο που εχω καταλαβει για τα κατ/τα πισοειδων, ειναι οτι σε καποια εξαρτηματα εχουν αμεση προσβαση και σε καποια, υπομονη ναχεις να περιμενεις. Παραδειγμα quickshop, αμεσα διαθεσιμη μνημη, την εστειλαν σε δυο ημερες, επεξεργαστη με διαθεσιμοτητα 7-10 ημερες τον εστειλαν μετα απο δεκαενεα ημερες. Επισης αποφευγουν το στοκ. Δινουν καποιο εξαρτημα και δεν το αντικαθιστουν, παρα μονο αν το ξαναπαραγγειλει καποιος.

 Το λεω γιατι εστεισα προσφατα μηχανημα, αγοραζοντας εξαρτηματα απο 4 διαφορετικα κατ/τα, και η συμπεριφορα τους, σχετικα με διαθεσιμοτητες, παρομοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...